Rukomet: Varaždin izgubio od PPD Zagreba, Koka bez bodova protiv Sesveta

Rukometaši Varaždina 1930 porazom su otvorili natjecanje u Ligi za prvaka rukometne Premijer lige. Bolji od Varaždinaca bili su branitelji naslova rukometaši PPD Zagreba rezultatom 31:22.

Unatoč porazu Varaždinci mogu biti zadovoljni činjenicom da su najboljoj hrvatskoj momčadi parirali sve do 38. minute i rezultata 17:17. Uslijedila je tada serija Zagrebaša koji bježe na nedostižnu prednost od 24:17.

U redovima Varaždina 1930 najučinkovitiji je bio Fabijan Grubišić sa sedam golova, dok su se po tri puta među strijelce upisali Jura Egon Juranić, Antonio Budinski i Martin Marčec.

U sljedećem kolu Varaždinci dočekuju Sesvete.

Poraz su doživjele i rukometašice Koke od kojih su u gostima bolje bile igračice Sesveta rezultatom 33:27. Ravnopravna borba se vodila sve do 45. minute, a u tom periodu Koka ne dozvoljava ekipi Sesveta da se rezultatski odvoji. No, u završnoj četvrtini susreta uslijedila je serija uspješnih napada Sesveta koje bježe na četiri gola razlike (29:25).

Najučinkovitija u redovima Koke je bila Tea Jalušić sa šest golova dok su po pogodak manje postigle Ena Car i Lucija Zeba.

Varaždinke u sljedećem kolu dočekuju zagrebačku Lokomotivu.

FOTO Varaždinski polumaraton pravo je sportsko druženje tijekom prekrasne nedjelje

FOTO : IVAN AGNEZOVIC

Lijepa, sunčana nedjelja u Varažadinu je u znaku trčanja i 30. JOMA Varaždinskog polumaraton. Radi se o jubilarnom i vrlo popularnom natjecanju.

Organizator TK Marathon 95 i ove je godine okupio oko 600 natjecatelja; velik broj djece, rekreativaca, ali i registriranih trkača. Trakači su stigli iz 11 zemalja i s čak tri kontinenta – iz Austrije, Bosne, Hrvatske, Italije, Mađarske, Slovenije, Norveške, Indije, Meksika i Velike Britanije.

Glavna utrka počela je u 9 sati, a pripremljene su i dodatne utrke za djecu i rekreativce.

Donismo djelić atmosfere.

Nogometna subota: Varteks stigao do pete prvenstvene pobjede, Bednja uvjerljiva u N. Marofu

Odigran je dio susreta 6. kola 3. NL Sjever, a na teren su u subotu, 21. rujna izašli predstavnici iz Varaždinske županije.

Varteks je gostovao kod Dinama u Domašincu i slavio s 1:0. Petu prvenstvenu pobjedu Bumbarima donio je Filip Hrženjak golom u 77. minuti susreta.

Drugi predstavnik iz Varaždinske županije, Podravina gostovao je kod aktualnog prvaka Poleta iz Sv. Martina na Muri. Domaćin je slavio s 2:1.

U subotu su odigrana i tri susreta 6. kola Elitne ŽNL. Do slavlja je stigla Bednja pobijedivši s 5:1 Novi Marof. Beletinčani su zasjeli na 1. mjesto. Na 2. mjesto skočio je Jalžabet svladavši Budućnost s 2:1. U trećem subotnjem susreta Razvitak je u Čičkovini s 3:1 bio bolji od Mladosti iz Margečana.