Šafarić: Dobro sam se snašao u ulozi trenera i sportskog direktora, a tko će biti trener iduće sezone odlučuje uprava

Trener Mario Kovačević, koji je u svojoj borbi sa zloćudnom bolešću ujedinio Hrvatsku, dobro se oporavio od operacije karcinoma pluća.

Nakon kontrole u ožujku Kovačević primio je fantastične vijesti da se rak povukao te da će se moći vratiti trenerskom poslu.

No, trenutno je Kovačević još uvijek na bolovanju i na klupu bi se vratio vjerojatno početkom iduće sezone.

Kovačevića na klupi Varaždina mijenja Nikola Šafarić. On je dosad s Varaždincima u SuperSport HNL-u upisao četiri pobjede, šest poraza i četiri remija.

– Obje uloge su zahtjevne. Naravno da nije isto biti sportski direktor i trener. No, vjerujem da se u obje uloge snašao vrlo dobro. U tri i pol godine otkako sam sportski direktor napravili smo dobar posao. Napravili smo neki kvalitetne transfere i profilirali mlade igrače, postali smo samoodrživi i samostalni. Naravno uvijek može bolje. Vjerujem da sam se i kao trener dobro snašao – rekao nam je Nikola Šafarić.

No, hoće li se Kovačević drugu sezonu vratiti na klupu Varaždina?

– Obavljeni su razgovori čelnika kluba s Kovačevićem i u ljeto će uprava kluba odlučiti – otkrio je Šafarić.

No, vidi li se Šafarić u budućnost kao sportski direktor ili kao trener?

– Meni nije teško ni jedno ni drugo. Ljudi u klubu odlučuju kako će biti, spreman sam prihvatiti što oni odluče – rekao je Šafarić kojeg s Varaždinom čeka susret 31. kola SuperSport HNL-a protiv Rudeša.

– Vidjeli ste u susretu protiv Slaven Belupa da je Rudeš imao svoje šanse i moglo je to drugačije završiti. Trebamo biti vrlo koncentrirani i oprezni – zaključio je Šafarić kojem za susret protiv Rudeša nedostaju kartonirani Lusavec, Jelenić i Boršić, ozlijeđen je Belcar, a pod upitnikom je i Mitrovski.

Susret se igra u Zagrebu u ponedjeljak, 22. travnja u 17 sati.

3. NL Sjever: Varteks u derbiju uvjerljiv protiv Podravine

Nogometaši Varteks svladali su Podravinu u županijskom derbiju u 3. NL Sjever, s uvjerljivih 3:0.

Do kraja sezone preostale su im utakmice protiv Dinama Domaćinec (doma) i Virovitica (gostovanje) te naravno veliko finale kupa, uzvat protiv Bednje, 5. lipnja na Slobodi.

Ekipa Varteks istrčala je protiv Podravine u očekivano, šarenom sastavu, bez ‘požutjelog’ kapetana Kukeca, koji je bio na tribinama, dok su Glavica i Vlah preselili na klupu. Utakmica nije imala previše rezultatske važnosti, iako je Varteks matematički još može do trećeg mjesta.

S druge strane i Nevenko Blagaj nije mogao računati na čak šest igrača, tako se u ludbreške ‘Bluze’ u Varaždin stigle s tek tri igrača na klupu.

Gledatelji su mogli vidjeti dopadljivo prvo poluvrijeme, u kojem je Podravina čak i nešto pokušavala. Najbolju prigodu imali su u 26. minuti, kada Golub puca nakon prodora Sačera.

Ipak, iako bez nekih važnih igrača, Vareks je igrao odlično, obrana i vratar Banfić su bili sigurni, veznim redom su komandirali Romario, Renan kreirao, a Kanceljak i Havojić bili opasni u papadu.

Najbolju akciju odigrali su Bumbari u 36. minuti, odlična kombinacija, gdje na kraju Renan puca pokraj gola. Nedugo potom, i prvi pogodak na utakmici. Strijelac je bio Petar Havojić, nakon još jedne odlične akcije, u kojoj je asistent bio Brazilac Renan…

Istra 1961 prekinula pozitivan niz nogometaša Varaždina

Nakon dva uzastopna trijumfa, nogometaši Varaždina doživjeli su poraz u 35. kolu SuperSport HNL-a. Slavila je Istra 1961 u Puli s 2:0.

Trener Nikola Šafarić izveo je sastav: Zelenika – Nekić, Ba, Škaričić- Lusavec, Postonjski, Marina, Boršić – Poldrugač, Šego, Drožđek.

Dobru priliku imali su Varaždinci u 8. minuti. Nakon dobre kontre, Droždek je ispratio dodavanje na drugoj stativi i pucao malo pored gola. U nastavku su Varaždinci imali blagu inicijativu, no nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti vrata domaćina. Rezultatom 0:0 otišlo se na odmor.

U drugoj minuti nastavka domaćin je poveo. Lisica je u prvom kontaktu s loptom zabio nakon asistencije Blagojevića. Drugi gol Puljana stigao je 62. minuti. Ekong je uposlio Jaganjca koji je majstorski pogodio za 2:0, što je na kraju bio i konačan rezultat.

Bez obzira na poraz Varaždinci su ostali na 6. mjestu Lige, a u idućem, zadnjem kolu dočekuju Osijek.