Stolnoteniski klub Varaždin najuspješniji u ženskoj konkurenciji na Prvenstvu Hrvatske

Protekla tri dana Vrsar je bio domaćin najboljim hrvatskim stolnotenisačicama, a igračice Stolnoteniskog kluba Varaždin osvojile su ukupno šest medalja i tako postale najuspješniji klub u ženskoj konkurenciji.

Ivana Malobabić osvojila je dva zlata pojedinačno i u paru s Idom Jazbec, dok je u mješovitim parovima s Varaždincom Ronaldom Ređepom bila srebrna.

Petra Petek uzela je tri bronce u pojedinačnoj konkurenciji, paru i mješovito. U paru je igrala s Andreom Pavlović, a u miksu s Vedranom Bakačem.

Dodajmo da su se mlade varaždinske stolnotenisačice Jelena Vukelić i Janja Matijašec plasirale među 16 najboljih.

3. HNL Sjever: Varteks teško stradao u Orahovici, Podravina poražena u Križevcima

U utakmici 9. kola 3. HNL Sjever, momčad Varteksa poražena je s visokih 6:1 na gostovanju u Orahovici protiv domaćeg Papuka. Nakon izjednačenih prvih pola sasta igre, domaćini s dva brza gola u 32. i 35. minuti dolaze do vodstva od 2:0.

U 57. minuti uspijevaju Varaždinci smanjiti zaostatak zahvaljujući strijelcu Leonu Benku, ali samo četiri minute kasnije Papuk ponovno bježi na dva gola prednosti. Do kraja susreta mreža Varteksa tresla se još tri puta.

Ludbreška Podravina je poražena s 2:0 na gostovanju u Križevcima protiv Radnika.

Ostali rezultati 9. kola: Bjelovar – Koprivnica 3:1, Podravac – Virovitica 3:0, Međimurje – Polet 1:0, Rudar – Mladost (Ž) 0:2.

Parovi 10. kola: Varteks – Međimurje, Podravina – Papuk, Rudar – Bjelovar, Mladost (Ž) – Polet, Virovitica – Radnika, Koprivnica – Podravac.

2. HNL: Varaždinci nadoknadili dva gola zaostatka i uhvatili bod u gostima protiv Opatije

Stadion riječke Kantride bio je domaćin utakmice 9. kola 2. HNL u kojoj je Opatija dočekala momčad Varaždina. Nakon velike borbe susret je završio rezultatom 2:2 i podjelom bodova.

Varaždinci su loše ušli u utakmici pa domaćini već od 8. minute imaju vodstvo od 1:0 zahvaljujući strijelcu Marinu Belančiću. S minimalnom prednošću Opatije se otišlo i na odmor.

Varaždin u nastavak susreta ulazi odlučnije, sa željom da što prije stigne do izjednačenja. No, umjesto poravnanja rezultata, domaćini povećavaju prednost. U 69. minuti za 2:0 zabija Bojan Knežević. Unatoč rezultatskom minusu momčad Varaždina se ne predaje, a hrabra igra u konačnici im se isplatila. Prvo je u 79. minutu Igor Postonjski zabio za 2:1, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade Michele Šego donio izjednačenje.

U sljedećem kolu (nedjelja, 24. listopada) Varaždin gostuje kod druge momčadi Osijeka.