SuperSport HNL: Brodić i Pilj pogodili za preokret Varaždina i veliko slavlje na Šubićevcu

Ilustracija

Nogometaši Varaždina nakon velike borbe stigli su do pobjede na Šubićevcu. Varaždinci su u 15. kolu SuperSport HNL-a slavili s 2:1 protiv momčadi Šibenika.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, s time da su Varaždinci imali više loptu u svojem posjedu. No, bolja kontrola igre nije donijela i premoć pred protivničkim golom, pa su obje momčadi u tome dijelu igre zabilježile po dva udarca u okvir.

U nastavku susreta gosti prvi dolaze do vodstva kada je u 60. minuti Dolček natrčao na jedan ubačaj i iz neposredne blizine svladao varaždinskog vratara Zeleniku. Samo pet minuta kasnije novi problemi za Varaždince koji ostaju bez isključenog Tonia Teklića.

Takav razvoj situacije na travnjaku nije pokolebao varaždinski sastav. U 69. minuti domaći vratar Rogić brani udarac Perića, a u nastavku akcije jedan domaći igrač igra rukom u kaznenom prostoru pa sudac Ante Čulina pokazuje na najstrožu kaznu. Siguran s bijele točke bio je Fran Brodić za poravnanje rezultata na 1:1.

Mnogo uzbuđenja dogodilo se u sedam minuta sudačke nadoknade. Prvo je isključen šibenski nogometaš Delić, da bi u četvrtoj minuti nadoknade Varaždin zasluženo stigao i do vodstva. Perić je presjekao jedno dodavanje šibenske zadnje linije, uposlio je Pilja, koji pogađa bliži kut domaćeg vratara za vrijedno slavlje rezultatom 2:1.

Nakon 15 odigranih kola Varaždin čvrsto drži 5. mjesto na tablici s 22 boda. U sljedećem kolu (6. studenoga) u Varaždinu gostuje Rijeka.

U Nedeljancu će se održati 30. Memorijalni nogometni turnir

Na igralištu Nogometnog kluba Nedeljanec u subotu, 27. srpnja održat će se 30. Memorijalni turnir u spomen na sve preminule igrače i članove kluba.

Uz domaćina nastupit će Mladost iz Margčana, Plitvica iz Gojanca i Polet iz Cestice.

– Za razliku od dosadašnjih memorijalnih turnira koji su se održavali uglavnom u nedjelju ovaj put smo odlučili održati u subotu i to u kasnim poslijepodnevnim i večernjim satima. Uz obilje dobrog nogometa, neće nedostajati ića i pića, stoga Vas sve pozivamo da dođete! – ističu iz NK Nedeljanec.