SuperSport HNL: Varaždinci nadoknadili rezultatski minus, Rijeka s igračem više ipak stigla do boda

Nogometaši Varaždina gostovali su u Rijeci u susretu 7. kola SuperSport HNL. U uzbudljivoj utakmici punoj preokreta momčadi su podijelile bodove odigravši 2:2.

Riječani bolje otvaraju utakmice i od prve minute pritišću na gol Varaždinaca. Takva igra donijela im je početno vodstvo već u 17. minuti. Varaždinska obrana loše ispucava jednu loptu koja dolazi do Nike Jankovića. Napadač Rijeke sjurio se prema kaznenom prostoru i lako pogađa pokraj nemoćnog vratara Zelenike.

I početak nastavka bio je u znaku riječkog sastava. Tražio su domaćini povećanje vodstva, a najbliže tome bio je strijelac Janković koji nakon dodavanja Pjace pogađa okvir gola.

U jeku domaćih napada Varaždinci su dočekali svojih pet minuta. U 57. minuti Varaždinu je dosuđen jedanaesterac nakon što je u kaznom prostoru srušen Brodić, a siguran realizator za 1:1 bio je Postonjski. Samo koju minutu kasnije Varaždinci dolaze i do vodstva. Brodić je dobio loptu na lijevoj strani i iskosa fantastičnim udarcem s oko 20 metara pogađa za vodstvo.

U 83. minuti Varaždin ostaje s igračem manje jer je Pellumbi dobio crveni karton nakon rušenja Obregona koji je krenuo sam prema golu. I kao da isključenje nije bila dovoljna kazna, nakon slobodnog udarca iz kojeg je Janković pogodio okvir gola, Obregon odbijenu loptu posprema u mrežu za 2:2.

Pokušali su domaćini u preostalo vrijeme maksimalno iskoristiti brojčanu nadmoć, pritiskali su na gol Varaždinaca, ali rezultat se više nije mijenjao.

Zbog reprezentativnih nastupa slijedi prvenstvena stanka. Sljedeće 8. kolo nogometaši Varaždina igraju u nedjelju, 17. rujna, kada u goste dolazi momčad Istre 1961.

3. NL: Varteks u derbiju ugošćuje Rudar, Podravine kod Pitomače

Varteks se nalazi u ključnom dijelu sezone. Ukoliko Bumbari žele pokušati u rang više, morali bi pobijediti sve do kraja, a prvi na putu je Rudar, koji na drugom mjestu bježi osam bodova. Susret je na rasporedu u subotu, 4. svibnja u 17 sati na stadionu Sloboda.

I Rudar je u proteklom kolu poražen na domaćem terenu od Pitomače, dok je Varteks izgubio kod Poleta.

Do kraja sezone je još pet kola, a nakon Rudara, Varteks će na ‘noge’ Pitomači. Drugo mjesto je možda predaleko, ali treće je dostižno, jer Pitomača ‘bježi’ dva boda.

Pa dobro, što se tiče trećeg mjesta, sve je još uvijek u našim nogama. Ali ne kalkuliramo mi, idemo sve pobijediti, pa kak bude – istaknuo je Matija Kanceljak, sjajni napadač stigao ovog ljeta iz NK Varaždina.

U isto vrijeme, Podravina odlaze u goste trećeplasiranoj Pitomači.

Šafarić prije Hajduka: Publika se vraća na Poljud, idemo guštati

Nakon poraza (1:0) od Dinama, nogometašima Varaždina u nedjelju, 5. svibnja u 17 sati slijedi susret kod Hajduka na Poljudu u sklopu 33. kola SuperSport HNL-a.

Četiri kola prije kraja Hajduk je zacementirani na 3. mjestu, a Varaždinci se bore za 6. poziciju.

– Sada igraju rasterećeno, lepršavo. Nekako kao da im je pao kamen s leđa kad su ispali iz utrke za naslov. No, nama dobra predstava protiv Dinama daje zapravo da se nadamo pozitivnom rezultatu na Poljudu. Također, publika se vraća na Poljud pa ćemo baš guštati – rekao je Nikola Šafarić, trener i sportski direktor Varaždina.

U zadnjem međusobnom susretu Hajduk je slavio s 5:0. Bilo je to u četvrtfinalu Hrvatskog kupa. Imali su Varaždinci u tom susretu više od igre na 0:0 i gađali okvir vrata, no Hajduk je zabijao.

– Utakmica se igra zbog golova, a ne zbog dojma. To nam je i dobra škola te se nadam da smo nešto i naučili – zaključio je Šafarić kojem za utakmicu za Poljudu nedostaju kartonirani Nekić i ozlijeđeni Vukušić.