Tragedija

Tragične vijesti stižu iz Moldavije – od srčanog udara u 26. godini preminuo je nogometaš Dionatan Teixeira.

Brazilski branič Sheriffa, u koji je stigao ove godine iz Stokea, doživio je srčani udar dok je u nedjelju s prijateljima igrao nogomet u dvorištu.

– Cijela momčad, kao i svi radnici kluba, duboko su pogođeni ovog šokantnom viješću. U mislima smo s Dionatanovim bližnjima i prijateljima. Zauvijek će ostati u našim srcima”, priopćio je moldavski klub.

Ove sezone je za moldavskog prvaka odigrao deset utakmica, a bio je suigrač Nedeljančana Josipa Brezovca.

Prije Sheriffa igrao je za Stoke City, Košice, Slovan, Banik i Bansku Bystricu.

Iza sebe je ostavio suprugu i kćer.

Izvor: Index

Elitna ŽNL Varaždin: Bednja poražena u Tuhovcu, Nedeljanec do visokog slavlja protiv Zelengaja

Kompletirano je 6. kolo Elitne županijske nogometne lige Varaždin. Polet je u Tuhovcu s 2:0 nadvisio vodeću Bednju, jedinu dosad neporaženu momčad u prvenstvu.

Publika je mogla uživati u utakmicu u Nedeljance, gdje je istoimeni domaćin s visokih 6:2 slavio protiv Zelengaja. Emanuel Škvarić doveo je domaćine do početne prednosti u 3. minuti, da bi gosti već do 15. minute preokrenuli vodstvo. No, razigrani igrači Nedeljanca do odmora postižu još četiri gola. Na 2:2 izjednačuje Tomislav Medved u 17. minuti. Deset minuta kasnije novu prednost domaćinima donosi Mihael Buhin. Medved je ponovno strijelac u 35. minuti, da bi pred sam odlazak na odmor na 5:2 povisio Luka Modrić. Konačni rezultat u 57. minuti postavlja Jurica Buden.

Dubravka-Zagorac je kod kuće s 3:1 bila bolja od Plitvice, dok je Novi Marof upisao sigurnu 4:0 pobjedu na gostovanju u Vidovcu protiv domaće Budućnosti.

Još u subotu su Ivančica i Polet (C) odigrali bez golova, dok je Mladost u Margečanu s 3:2 svladala momčad Jalžabeta.

Unatoč prvom porazu Bednja je zadržala vodeće mjesto s 15 bodova. Po dva manje imaju Novi Marof i Ivančica, dok se Polet (T) popeo na 12 bodova. Na začelju su i dalje jedine dvije momčadi koje u uvodnih šest kola nisu uspjele stići do pobjeda. Plitvica je posljednja s jednim bodom, dok Budućnost ima tek bod više.

Parovi 7. kola (1. i 2. listopada): Zelengaj – Ivančica, Novi Marof – Dubravka-Zagorac, Bednja – Budućnost, Polet (C) – Mladost (M), Plitvica – Nedeljanec, Jalžabet – Polet (T).

Ekipe iz Presečna i Strmca s ostalim fanovima Vatrenih preplavile Wiener City

Puno prije početka današnje utakmice hrvatske nogometne reprezentacije i Austrije, među navijačima Vatrenih zavladala je prava euforija. S njima su i ekipe iz varaždinskog kraja.

Prvo mjesto Vatrenih u skupini Lige nacija i današnji sraz s Austrijom bio je dovoljan razlog da put Beča potegnu navijači iz Presečna i Strmca. Austrijski mediji izvještavaju da su Hrvati „provalili“ u Wiener City puno prije početka utakmice, te da njihova policija zasad kontrolira situaciju.

Međutim, neće imati puno posla jer zasad izgreda nema, a na stadionu očekuju više od 20.000 fanova Vatrenih.