U pretposljednjem redovnom kolu Superlige Starr bolji od Željezničara

STOLNI TENIS

U 17. kolu Superlige STK Starr pobijedio je ekipu STK IGEA Željezničar rezultatom 4:2.

U prvom susretu Marko Vidaček bolji je od Nikole Horvata 3:2 (11:6, 9:11, 6:11, 11:9, 11:9) i donosi prvi bod Željezničaru. Izjednačuje Tomislav Zubčić protiv Matrije Hreleca 3:0 (11:7, 11:7, 11:2) a Ronald Ređep dovoi Starr u vodstvo nakom pobjede nad Zvonimirom Gašparcem 3:0 (11:1, 11:2, 11:6). U parovima ponovo su bolji Starrovci Ređep/Zubčić pobijedili su par Vidaček/Hrelec 3:0 (11:7, 11:3, 11:6). Nakon toga Vidaček dobiva Zubčića 3:2 (8:11, 11:8, 7:11, 11:6, 11:7), a konačan rezultat postavlja Nikola Horvat pobjedom nad Gašparcem 3:0 (11:1, 11:3, 11:1).

STK IGEA Željezničar bio je domaćin u dvorani STK Varaždina, a trenutno se nalaze na sedmon mjestu Superlige i prije posljednjeg kola sigurni su u ostanak u elitnom natjecanju. STK Starr čvrsto drži drugu poziciju i s te pozicije ući će u doigravanje za prvaka.

3. HNL Sjever: poraz Podravine na otvaranja Lige za prvaka, Varteks stradao u odgođenoj utakmici u Virju

Utakmica 1. kola započela je Liga za prvaka 3. HNL Sjever. U Svetom Martinu na Muri domaći Polet je s uvjerljivih 4:1 bio bolji od ludbreške Podravine. Domaćini su poveli u 18. minuti preko Filipa Perčića, a s minimalnim vodstvom Poleta se otišlo i na odmor.

U 58. minuti Podravina dolazi do izjednačenja, a strijelac je bio Josip Horvatinčić. Samo pet minuta kasnije domaćini ponovno vode zahvaljujući strijelcu Marku Šariću. Isti igrač povisuje na 3:1 u 67. minuti, a sudbinu Podravine zapečatio je Erik Huzjan golom u 76. minuti.

U preostalim utakmicama Radnik je s 2:1 bio bolji od Papuka, dok je Mladost u Ždralovima s glatkih 3:0 svladala momčad Tehničara.

Parovi 2. kola (subota, 22. svibnja, 17:30): Tehničar – Podravina, Papuk – Polet, Mladost – Radnik.

Odigrana je i posljednja odgođena utakmica prvog dijela natjecanja u kojoj je Podravac s visokih 5:1 svladao varaždinski Varteks. Obje momčadi natjecanje nastavljaju u Ligi za ostanak koja započinje u srijedu, 19. svibnja (18 sati). Parovi 1. kola su: Varteks – Podravac, Bjelovar – Virovitica, Rudar – Graničar.

4. NL Čakovec – Varaždin: Bednja do pobjede u Ivancu, Dubravka-Zagorac bolja od Zelengaja

Odigrano je prvih pet utakmica 21. kola 4. nogometne lige Čakovec – Varaždin. Vodeća Bednja upisala je novu pobjedu rezultatom 2:0 na gostovanju protiv Ivančice. Dubravka-Zagorac je pak kod kuće s 2:1 svladala Zelengaj.

Posljednjeplasirana Plitvica je s glatkih 3:0 izgubila u Novom Selu Rok od domaćeg Omladinca. U općinskom derbiju Centrometal je s 2:0 nadvisio Nedelišće, dok su u Palovcu Dinamo i Mladost (SM) podijelili bodove odigravši 1:1.

U nedjelju igraju: Jalžabet – Mladost Komet, Nedeljanec – Sloga, Dinamo (D) – Međimurec.