Učenici i učenice Prve gimnazije najbolji u košarci, VI. OŠ najbolja u odbojci

Pod pokroviteljstvom i u organizaciji Školskog sportskog saveza Varaždinske županije u varaždinskoj su Areni u ponedjeljak, 30. rujna održana su natjecanja u košarci i odbojci za polaznike županijskih osnovnih i srednjih škola.

Turnir je to koji se tradicionalno provodi za vrijeme trajanja europskog tjedna sporta kao inicijative Europske komisije za promicanje sporta i tjelesne aktivnosti diljem Europe, a nacionalni koordinator provedbe te inicijative u Republici Hrvatskoj je Ministarstvo turizma i sporta.

Svečano otvaranje ovoga turnira predstavilo je stotinjak natjecatelja polaznika  9 osnovnoškolskih i 5 srednjoškolskih timova, koje su uvodno glazbeno podržali Kvartet saksofona Glazbene škole iz Varaždina, a plesno Cheerleading klub Bravo.

U košarci tri na tri prva mjesta osvojili su djevojke i momci Prve gimnazije Varaždin. U odbojci mješovito 1. mjesto osvojila je Šesta OŠ Varaždin, drugo mjesto pripalo je Petoj OŠ Varaždin, a 3. mjesto osvojili učenici i učenice OŠ Kneginec.

Član varaždinske Slobode Marko Zrnić postao reprezentativac

Održan je susret kadetskih reprezentacija Mađarske, Češke, Slovenije, Slovačke i Hrvatske. Marko Zrnić prošli je vikend na Kupu Hrvatske za kadete i kadetkinje osigurao mjesto u reprezentaciji pobijedivši u disciplini 100m prepone.

Na kadetskom peteromeču Marko je ponovno snizio svoj osobni rekord i s rezultatom 13,29 s osvojio 6. mjesto te Hrvatskoj donio 5 bodova.

Hrvatska je sakupila 317,5 bodova te zauzela treće mjesto, dok je Mađarska kadetska reprezentacija sa sakupljenih 431.5 bodova zauzeli drugo mjesto. Najbolja je bila Češka sa ukupno 502 boda.

Lara Zadravec pobijedila na jakom međunarodnom turniru u Bjelovaru

Mlađa kadetkinja STK Varaždin Lara Zadravec pobjednica je jakog međunarodnog 14. otvorenog prvenstva grada Bjelovara.

Lara je odigrala fenomenalan turnir bez poraza. Najprije je u skupini pobijedila Lotu Livić STK iz Šibenik rezultatom 3:0. Nakon toga svladala je Tamaru Grobotek iz Donjeg Miholjca 3:1 i  rezultatom 3:0 Leu Gašparini iz STK Opatije. U šesnaestini finala Lara je bila slobodna, da bi u osmini finala s 3:0 slavila protiv Magdalene Preprotić iz STK Jaske. U četvrtfinalu je odigrala najteži meč na turniru gdje je uspjela spasiti četiri vezane meč lopte u 5. setu protiv Kiare Crnčec iz STK Šenkovca za ukupnu pobjedu 3:2. U polufinalu je slavila protiv Petre Lipovščak iz STK Jaske rezultatom 3:2, da bi u finalu odličnom igrom pobijedila Zaru Bestijanić iz STK Šenkovca 3:1.

Ovo je sjajan rezultat i veliki poticaj za daljnji rad za mladu i perspektivnu članicu STK Varaždin Laru Zadravec.

Na 14. Kupu grada Bjelovara nastupili su i članovi MGK Drave Žabnik, a Mila Hrkec osvojila je 3. mjesto. Turnir je okupio najbolje najmlađe kadetkinje Hrvatske i bodovao se za Masters HSTS-a. Mila je do polufinala imala niz od pet pobjeda s tek jednim izgubljenim setom. U borbi za finale bolja je bila Despot iz Šibenika.

Dodajmo da je broncu osvojio i Vito Milak, član Stk Visia u kategoriji juniora, dok je Simon Dvorski ispao u osmini finala. Od ostalih predstavnika Visije Lorena Magdalenić u najmlađim je kadetkinjama ispala također u osmini finala.