Hrabri Varaždinci zasluženo stigli do boda, Šego sjajno pogodio za 1:1 protiv Dinama

Nogometaši Varaždina su u susretu 4. kola SuperSport HNL odigrali 1:1 protiv Dinama. Pred više od 7000 navijača Varaždinci su hrabrom igrom potpuno zasluženo stigli do vrijednog boda, četvrtog u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Od samog početka igrači Varaždina su bili ravnopravni protivnici, a u dijelovima igre i dominantni u odnosu na goste iz Zagreba. Ipak, prvi do prednosti dolazi Dinamo zahvaljujući Špikiću koji u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena zabija glavom nakon ubačaja Bočkaja.

Taj pogodak nije omeo domaćine. Štoviše, u nastavku susreta Varaždinci kreću još odlučnije po prvi pogodak pred domaćom publikom. Redali su se pokušaji iz daljine. Hrabri pristup na kraju je ipak nagrađen. U 63. minuti dugo je lopta kružila oko Dinamovog kaznenog prostora. U konačnici dolazi do Šege koji sjajno puca s lijeve strane i pogađa suprotni kut Livakovićeva gola.

Do kraja susreta Dinamo pokušava doći do nove prednosti, a najbliži golovima bili su Emreli i Drmić. Kod Varaždinaca u 85. minuti snažno puca Ba, ali njegov pokušaj vratar Dinama skreće u korner.

Varaždin u sljedećem kolu gostuje kod Osijeka.

Tijek susreta:

Sastav Varaždina: Zelenika, Pellumbi, Stanić, Brodić, Postonjski, Teklić, Peco, Ba, Elezi, Urata, Herrera.

Sastav Dinama: Livaković, Moharranmi, Šutalo, Lauritsen, Ivanušec, Petković, Bočkaj, Ljubičić, Mišić, Špikić, Oršić.

U 8. minuti prva prilika na utakmici. Elezi je nakon dodavanja Teklića pucao s 18 metara po sredini gola, ali ravno u Livakovićeve ruke.

U 10. minuti Herrera ubacuje u kazneni prostor, ali preblizu gostujućem vrataru, pa Livakoviću nije bio problem pokupiti loptu.

U 13. minuti prvi puta prijeti i Dinamo. Ivanušec je primio loptu na lijevoj strani u visini kaznenog prostora, gađao suprotnu stranu gola, ali njegov pokušaj odlazi malo iznad okvira.

U 27. minuti Petković je uposlio Ivanušeca, ali do lopte u kaznenom prostoru ipak prije dolazi vratar Varaždina Zelenika.

Elezi je još jednom okušao udarac iz daljine u 34. minuti. S više od 25 metara po sredini gola pucao je snažno, ali lopta odlazi iznad gola. Na drugoj strani puno precizniji je Ivanušec, ali Zelenika brani njegov pokušaj.

0:1 Igrala se prva minuta sudačke nadoknade prvog poluvremena, kada je Bočkaj ubacio loptu s lijeve strane, a Špikić gotovo neometan glavom pogodio za vodstvo Dinama od 1:0.

Varaždinci mogu žaliti za nespretno primljenim pogotkom tim više jer su tijekom cijelog prvog poluvremena bili u najmanju ruku ravnopravni suparnik gostima iz Zagreba.

Izmjene u obje momčadi na početku nastavka susreta. Kod Varaždina umjesto Brodića i Pece u igri su Šego i Kolarić, dok je kod Dinama Emreli zamijenio Oršića.

U 49. minuti nakon ubačaja s desne strane Šego je najviši u skoku, ali njegov pokušaj glavom odlazi pored gola.

U 51. minuti Elezi i po treći puta puca iz daljine. Livaković se morao pošteno ispružiti, ali lopta svejedno odlazi malo iznad gola.

Varaždinci sve opasnije prijete. Sada je Herrera pucao iz daljine, a Livaković obranom skreće loptu u korner.

U 58. minuti Dinamo prijeti u nastavku. Ivanušec je pucao s oko 22 metara, ali Zelenika uspijeva loptu skrenuti u korner.

1:1 Sjajna akcija Varaždina. Dugo je lopta kružila oko kaznenog prostora Dinama, da bi na kraju stigla do Šege. Napadač Varaždina sjajno puca s lijeve strane i pogađa suprotnu stranu Livakovićeva gola. Igrala se 63. minuta.

Nakon izjednačenja igra se umirila, a treneri obje momčadi izmjenama pokušavaju podići ritam i stići do vodećeg gola.

U 78. minuti Emreli puca s 18 metara, ali njegov pokušaj bez većih problema brani varaždinski vratar. Isti je igrač u prilici i samo dvije minute kasnije. No, niti ovoga puta lopta ne pronalazi put do mreže.

U 85. minuti lako su mogli Varaždinci i do vodstva. U gužvi pred Dinamovim golom, Ba puca snažno, ali Livaković loptu skreće u korner.

Igra se još pet minuta sudačke nadoknade.

U 4. minuti sudačke nadoknade Drmić se oslobodio čuvara, ali bježi mu lopta koju uzima Zelenika.

Varaždinskim Vidrama dvije medalje u Sloveniji

U slovenskom Velenju u subotu, 20. travnja održano je Otvoreno regionalno natjecanje u paraplivanju. Sudjelovalo je oko 100 paraplivača iz Hrvatske, BiH i Slovenije.

Plivački klub Vidra predstavljalo je šestero plivača, od kojih su troje po prvi put nastupili u bitno težim disciplinama. Oryna Svorina nastupila je na 100 m slobodno, Borna Obradović na 100 m leđno, Franjo Krog na 25 m slobodno, Vedran Kos nastupio je na 50 m slobodno, Nikola Dodoš na 50 m leptir, a Brunela Hrženjak na 100 m prsno. Franjo Krog je stigao do 2. mjesta u svojoj kategoriji, dok je Brunela Hrženjak po prvi put startala s odskočne pozicije i isplivala 2. mjesto u svojoj kategoriji.

– Kao i uvijek, veliko hvala gospodinu Kokijeru na prijevozu i Zajednici spotskih udruga grada Varaždina na omogućenom kombiju. Iskusniji i vještiji, pripremamo se za iduće natjecanje u Zadru sredinom svibnja – ističu iz PK Vidra.

3. ŽNL: Podravcu općinski derbi u Sračincu, na vrhu Klenovnik i Udarnik 32

U 3. ŽNL skupina Varaždin borba za naslov vodi se između vodećeg Klenovnika i drugoplasiranog Udarnika 32.

Vodeći Klenovnik u 17 susreta skupio je 42 boda, bod više od nogometaša iz Gornjeg Kućana.

Pri vrhu je Podravac iz Svibovca, odnosno na 4. mjestu, koji je u prošlom kolu igrao općinski derbi sa Sračincem. Susret pred 250 gledatelja završio je 1:0 za goste iz Svibovca Podravskog.

U idućem kolu Sračinec gostuje kod drugoplasiranog Udarnika 32, a četvrtoplasirani Podravac dočekuje Omladinac.

Vodeći Klenovnik u subotu, 27. travnja u 17 sati ugošćuje Vratno.