FOTO Nogometaši Varaždina s četiri komada “torpedirali” Marsoniju

3. HNL ISTOK

Nogometaši Varaždina nakon remija kod Oriolika, vratili su se na pobjedničke staze. Danas su na stadionu Sloboda pred 300 gledatelja pobijedili Marsoniju 4:1

Prvi pokušaj zabilježili smo u 11. minuti kada je Karlo Šimek pokušao škaricama, no njegov udarac blokirala je gostujuća obrana. Samo pet minuta kasnije Varaždinci su poveli. Udarac iz kuta izveo je Dario Jertec, na loptu je glavom naletio Luka Jagačić i poslao je u mrežu. U 19. minuti raspoloženi Domagoj Drožđek je pucao ravno u vratara Marsonije Ajdina Memovića. U 23. minuti bilo je već 2:0 za domaće. Loptu je ukrao Matija Kolarić, nabacio u peterac i tamo je mirno nogom loptu proslijedio u mrežu Drožđek. Samo šest minuta kasnije, u 29. minuti, u strijelce se upisao i razigrani Jertec koji je s dvadesetak metara pogodio sami kut gostujućih vratiju.

Ipak, samo dvije minute kasnije gosti su smanjili. Za Brođane je zabio je Almedin Bundavica s desetak metara nakon odbitka.

Još jednu vrlo izglednu priliku Varaždinci su imali u 44. minuti. Sam pred gostujućim vratarom našao se Ivan Antolek, no pucao je ravnu u golmana Memovića.

Drugi dio

U desetoj minuti nastavka varaždinski nogometaši mogli su povećati prednost. Jertec je ubacio iz kuta, pucao je glavom Drožđek, Memović je obranio, ali i odbio na nogu Jagačića, koji je nogom pogodio gredu. Samo minutu kasnije pao je četvrti pogodak domaćeg sastava. Jertec je centaršutom pronašao Šimeka koji je nogom rutinirano zabio za 4:1. U nastavku su varaždinski nogometaši imali inicijativu i ozbiljnije su zaprijetili u 86. minuti, kada je udarac Kolarića obranio gostujući vratar.

U 89. minuti povećati je prednost mogao i Drožđek, no ponovno je Memović bio na visini zadatka.

Atmosferu s utakmice donosimo u fotogaleriji Ivana Agnezovića.

Izvor: Foto: Ivan Agnezović

3. HNL Sjever: Podravina i Varteks u županijskom derbiju podijelili bodove

Ilustracija

Podravina i Varteks odigrali su 2:2 u županijskom derbiju 19. kola Treće hrvatske nogometne lige Sjever. Varaždinci su na poluvremenu imali minimalnu prednost od 1:0, ali igrači Podravine u nastavku susreta ipak uspijevaju doći do izjednačenja.

Polet je u Svetom Martinu na Muri doživio visoki 4:1 poraz od vodeće Mladosti iz Ždralova, dok je Rudar s 3:1 poražen u gostima kod Bjelovara.

Preostali rezultati 19. kola: Tehničar – Virovitica 2:1, Papuk – Graničar 3:1, Podravac – Radnik 1:3.

Parovi 20. kola (subota, 24. travnja, 17 sati): Varteks – Podravina, Rudar – Polet, Graničar – Podravina, Tehničar – Mladost (Ž), Virovitica – Podravac, Radnik – Papuk.

4. NL Čakovec – Varaždin: Ivančica u Turčinu stigla do nove sigurne pobjede

Ilustracija / NK Ivančica

Odigrano je prvih pet utakmica 16. kola Četvrte nogometne lige Čakovec – Varaždin. Do nove pobjede stigla je momčad Ivančice. Ivančani su s 2:0 slavili u gostima protiv Dubravke-Zagorca.

Zelengaj je na svojem travnjaku poražen s 3:2 od Omladinca. Iako su domaćini na poluvrijeme otišli s vodstvom od 1:0 zahvaljujući pogotku Matije Soldateka, gosti u nastavku susreta okreću rezultat i odnose kući velika tri boda.

Jalžabet je s 3:0 izgubio u gostima kod Centrometala. Nedelišće i Dinamo (D) su remizirali rezultatom 1:1, a bodove su podijelili i Mladost Komet i Međimurec odigravši 2:2.

Preostale tri utakmice 16. kola igraju se u nedjelju. U 10 sati u Čakovcu domaća Sloga dočekuje Mladost (SM), dok od 16.30 igraju Nedeljanec – Dinamo (P) i Bednja – Plitvica.