Varaždinska boksačica Nika Špoljarić zlatna u Srbiji

Boksačica varaždinske Omege Nika Špoljarić u sastavu reprezentacije nastupila je na jakom međunarodnom turniru u boksu, koji je održan od 15. do 17. travnja u srpskom Lazarevcu.

Uz Hrvatsku nastupile su i reprezentacije Srbije, Crne Gore, Slovenije, BiH, Cipra, Grčke, Bugarske i Mađarske. Nika Špoljarić je u finalnoj borbi protiv reprezentativke Grčke i prošlogodišnje pobjednice turnira zabilježila uvjerljivu pobjedu te upisala vrijedne bodove na međunarodnoj smotri, osvojivši zlato.

Uz Niku nastupili su David Zadravec iz BK Čakovca koji je osvojio brončanu medalju, dok je isti uspjeh ponovio i Fabijan Lesjak također iz čakovečkog kluba. Lana Skupnjak osvojila je srebrnu medalju, kao i Lorena Horvat, obje iz BK Thor.

Dodajmo da su juniori i seniori varaždinske Omege nastupili na državnom prvenstvu u Zagrebu, a u konkurenciji juniora Niko Krečak i Dorijan Slunjski osvojili su bronce.

SuperSport HNL: Varaždinci bod u Osijeku platili teškom ozljedom kapetana Postonjskog

Ilustracija

U 5. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige nogometaši Varaždina gostovali su u Osijeku. Susret je završio rezultatom 2:2.

Već je prvo poluvrijeme pokazalo da se Varaždin nije došao samo braniti. Sjajnu igru koju su pokazali u prethodna dva kola protiv Hajduka i Dinama, Varaždinci su nastavili i protiv Osječana. Iako u prvom poluvremenu nije bilo previše izglednih prilika, Varaždin je bio taj koji je diktirao tempo, čemu svjedoči i posjed lopte koji je omjerom 61:39 bio na strani Varaždinaca.

I dok se na odmor otišlo bez golova, u nastavak susreta proradili su i strijelci. Domaćini su prvi stigli do prednosti. U 57. minuti Jugović je zabio za vodstvo od 1:0 nakon ubačaja iz kornera. Rezultatski minus nije pokolebao nogometaše Varaždina koji već u 65. minuti dolaze do izjednačenja. Teklić je sjajno pronašao Brodića u kaznenom prostoru kojemu nije bilo teško pogoditi za 1:1.

Domaćini ponovno vode u 77. minuti, a sada je strijelac bio Drena Beljo. Bod Varaždincima donosi Karlo Perić u 83. minuti, samo dvije minute nakon što je ušao u igru. Ba je dugom loptom pronašao Brodića, koji je prsima spušta za strijelca Perića.

Spomenimo i da je Varaždin od 29. minute igrao bez kapetana Postonjskog koji je morao napustiti teren nakon teške ozljede koju je zaradio u sudaru s Caktašem. Odvezen je u osječku bolnicu gdje je odmah podvrgnut operaciji.

U sljedećem kolu Varaždin dočekuje Šibenik.

Županijski nogometni kup: Varteks uvjerljiv u Donjoj Voći, minimalno slavlje Nedeljanca protiv Poleta (C)

U nedjeljnim utakmicama 2. kola županijskog nogometnog Kupa Varteks je bez većih problema stigao do pobjede u Donjih Voći protiv domaće Vindije. Varaždinci su slavili s visokih 9:1. Prolaz u sljedeći krug osigurao je i Nedeljanec koji je s 1:0 bio bolji na gostovanju protiv cestičkog Poleta.

Nova Ves kod kuće je sa sigurnih 4:0 bila bolja od Vratna, dok je Ivančica upisali 4:1 pobjedu u Svetom Iliji protiv domaćeg Obreša.

Ostali rezultati nedjeljnih utakmica: Podravac Kitro – Karlovec 4:1, Mladost (VT) – Jalžabet 1:2, Beretinec – Zadrugar 0:2, Razvitak – Drava-Ajax 1:3.

U subotu, 13. kolovoza, igrali su: Orač – Plitvica 1:6, Mladost (Vž) – Bukovčan 1:0, Čevo – Novi Marof 1:5, Gora – Radnički 5:3 (2:2), Udarnik 32 – Podravina 0:8, Mladost (M) – Sloboda (T) 6:7 (3:3), Polet (T) – Mladost (S) 4:3.

U ponedjeljak, 15. kolovoza, u 17 sati u Martijancu igraju domaći Polet i Bednja.