Varaždinski nogometaši propustili stići do boda protiv Dinama

Nogometaši Varaždina u nedjelju, 18. veljače gostovali su kod Dinama u sklopu 23. kola SuperSport HNL-a. Domaćin je slavio s minimalnih 1:0.

Trener Šafarić izveo je sastav: Zelenika – Vukčević, Jelenić, Ba, Boršić – Belcar, Postonjski (c), Lusavec – Mitrovski, Gudelj, Šego.

U 16. minuti Dinamo je imao korner. Rukom je potom igrao Postonjski, kojeg je iz blizine glavom pogodio Ademi i sudac je pokazao na bijelu točku siguran za 1:0 bio je Petković. Pokazat će se da je to bio pobjednički pogodak.

No, Varaždinci su mogli do remija. U 81. minuti rukom je igrao domaći branič Bernauer, kojeg je ovaj put Poldrugač pogodio iz blizine. Loptu je uzeo Marko Dabro, no Nevistić je obranio.

Imali su Varaždinci zicer i u petoj minuti sudačke nadoknade i opet je domaće spasio Nevistić obranivši udarac Poldrugača.

Varaždinski nogometaši tako su ostali bez bodova, a u idućem kolu u subotu, 24. veljače dočekuju Hajduk.

KK AIK osvojio pet zlata, četiri srebra i tri bronce na domaćem natjecanju u V. Toplicama

Karate klub AIK ugostio je 105 natjecatelja u kyokushin karateu iz cijele Hrvatske koji su se natjecali za bodove u prvenstvu Hrvatske.

Nakon svečanog otvaranja natjecanja gdje je prisutne pozdravio predsjednik klub Saša Josip Milec, a natjecanje proglasila otvorenim izaslanica gradonačelnice Dragice Ratković Marinela Belavić, krenula je odlična predstava domaćih karatista koji su osvojili čak pet zlata uz četiri srebra i tri bronce.

Sam početak turnira je naznačio dobar nastup članova AIK-a. Lana Šebrek Blažotić na svom prvom nastupu u juniorskoj konkurenciji osvaja zlato pobjedom u finalu protiv natjecateljice iz Zagreba. Dobar niz nastavlja Sabina Broz koja u kadetkinjama također u finalu pobjeđuje natjecateljicu iz Samobora i donosi AIK-u drugo zlato. Najbolji nastup na turniru imala je Josipa Horvat u mlađim kadetkinjama. Uz atraktivne borbe dolazi u finale u kojem pobjeđuje protivnicu iz Dugog Sela, a na kraju turnira uz zlato u svojoj kategoriju osvaja i posebnu nagradu za najbolju žensku tehniku. Mlađi natjecatelji su također bili odlični, do zlata su došle Tina Broz i Iva Sakač. Tina Broz je u cicibankama bila dominantna i u finalu nadjačava protivnicu iz Dugog Sela, dok Iva Sakač osvaja svoje prvo zlato u borbama odličnim nastupom protiv djevojčica iz Zagreba i Samobora, a u finalu pobjeđuje klupsku kolegicu Tenu Kalničanec koja tako osvaja srebro.

Za ostala tri srebra pobrinuli su se Erik Denac, Teo Gluhak i Anja Malinović. Tri bronce za AIK dodali su Ema Gluhak, Josip Broz i Tomislav Liber. Za odlične nastupe zaslužni su i današnji voditelji Roko Kalničanec i Monika Balažinec koji su savjetima pomagali borcima u nastupima. AIK je sudjelovao i u sudačkom zboru s dva suca, Sanjanom Milošević i Markom Dvorskim. Slijede pripreme za nova natjecanja, a u svibnju Roko Kalničanec nastupa za Hrvatsku na europskom prvenstvu u španjolskoj Valenciji.

Elitna ŽNL: U ludoj utakmici punoj preokreta Dubravka-Zagorac pobijedila Bednju

Odigrano je 21. kolo Elitne županijske nogometne lige, a vodeći Nedeljanec pobjedom je zadržao 1. mjesto.

Nedeljančani su ugostili Razvitak iz Čičkovine i slavili s 2:1. Oba pogotka za momčad Damira Maretića postigao je Tomislav Medved u 11. i 12. minuti susreta. Poraz gostiju ublažio je Alberto Sinani svojim golom u 33. minuti.

Nedeljanec tako i dalje ima dva boda prednosti ispred drugoplasiranog Novog Marofa koji se bez prevelikih problema obračunao s Mladosti iz Margečana pobijedivši s 3:1.

Sve su Novomarofčani riješili u prvom dijelu, u samo sedam minuta. U vodstvo ih je doveo Tin Keliš u 34., na 2:0 povisio je Josip Sabolić u 38. minuti, da bi za 3:0 zabio Tomislav Harmicar u 41. minuti.

Prava poslastica odigrala su u Turčinu gdje je Dubravka-Zagorac s 4:3 svladala Bednju. Prvi su poveli Beletinčani preko Marina Mašića u 15. minuti, no Nikola Katalenić zabio je za 1:1. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Potom je domaćin okrenuo u 59. drugim golom Katalenića, no potom se gosti preokrenuli. Oba gola postigao je Vinko Horvatić u 64. i 73. minuti. No, za kraju uslijedio potpuni preokret domaćina. U 76. izjednačio je Kristijan Ribić, a Katalenić svojim trećim golom u 89. minuti postavio konačnih 4:3.

U preostalim susretima Budućnost je pobijedila cestički Polet s 3:0, da bi Jalžabet bio bolji od Ivančice s 4:1.