Varaždinski rukometaši stigli do četvrte pobjede u nizu: pale i Sesvete

Rukometaši GRK Varaždina 1930 nanijeli su četvrti poraz Sesvetama rezultatom 26:24 i kupili si priliku da možda budu dio elitnog nastavka natjecanja.

To je njihova četvrta pobjeda u nizu s novim trenerom Emersonom Žnidarićem. Sesvećani su vodili vrlo kratko na samom početku susreta. Varaždin je preuzeo kontrolu nad rezultatom kod 3:2, i više ju nije ispustio do kraja. Na poluvremenu su varaždinski rukometaši imali plus četiri 14:10.

U drugom dijelu gosti su nešto aktivniji i efikasniji. Ali, prednost domaćina nisu mogli dostići. Najviše što su im se približili bilo je  minus dva (19:17). Varaždinci su brzo odgovorili s četiri pogotka zaredom i bez većeg stresa priveli susret kraju. Sa šest pogodaka najbolji u njihovim redovima bio je Antonio Budinski.

Izvor: HRS

Nogometna subota: Varteks stigao do pete prvenstvene pobjede, Bednja uvjerljiva u N. Marofu

Odigran je dio susreta 6. kola 3. NL Sjever, a na teren su u subotu, 21. rujna izašli predstavnici iz Varaždinske županije.

Varteks je gostovao kod Dinama u Domašincu i slavio s 1:0. Petu prvenstvenu pobjedu Bumbarima donio je Filip Hrženjak golom u 77. minuti susreta.

Drugi predstavnik iz Varaždinske županije, Podravina gostovao je kod aktualnog prvaka Poleta iz Sv. Martina na Muri. Domaćin je slavio s 2:1.

U subotu su odigrana i tri susreta 6. kola Elitne ŽNL. Do slavlja je stigla Bednja pobijedivši s 5:1 Novi Marof. Beletinčani su zasjeli na 1. mjesto. Na 2. mjesto skočio je Jalžabet svladavši Budućnost s 2:1. U trećem subotnjem susreta Razvitak je u Čičkovini s 3:1 bio bolji od Mladosti iz Margečana.

FOTO Leon Belcar doveo nogometaše Varaždina do pobjede protiv Istre 1961

FOTO : IVAN AGNEZOVIC

NK Varaždin je u prvoj utakmici 7. kola Supersport HNL-a pred domaćom publikom rezultatom 1:0 pobijedio Istru 1961.

Trener Nikola Šafarić izveo je identičan sastav kao i protiv Šibenika u 6. kolu. Na golu Zelenika, dva stopera Ba i Nekić, na bokovima Boršić lijevo, Maglica desno, u sredini Marina i Belcar, ispred njih Šego, Latković i Mitrovski te u vršku napada Dabro.

U 2. minuti izvrsna prilika za goste. Ubacio se Lisica, no Zelenika je odlično obranio.

U 31. Varaždin se probudio. Šego se ubacio u kazneni prostor, ubacio na peterac, no obrana Istre 1961 otklonila je opasnost. U 43. minuti prvi udarac Varaždina u okvir gola. Sveprisutni Šego je sam sebi kreirao priliku, no vratar Istre 1961 Majkić obranio je udarac.

Na startu drugog dijela sjajno je intervenirao varaždinski vratar Zelenika koji je obranio snažan udarac Vuka. I onda u 78. minuti Varaždin je poveo. Michele Šego je ubacio s lijevog krila, Nekić je glavom pogodio prečku, a na loptu je natrčao Belcar i pospremio je u gol.

Varaždinci su ovom pobjedom skočili na 4. mjesto Lige s 12 osvojenih bodova. U idućem kolu gostuju kod Osijeka.