Varteks golom Medveda do slavlja u županijskom derbiju protiv Podravine

Međužupanijska liga

U Ludbregu je odigran derbi 19. kola Međužupanijske lige između domaće Podravine i Varteksa.

Slavili su gosti s minimalnih 1:0, a jedini pogodak zabio je Tomislav Medved u 15. minuti.

Na teren je danas izašao i zahuktali Zelengaj, no poražen je kod Nedelišća 5:2. U nedjelju ne teren izlazi pet predstavnika iz Varaždinske županije. Lokalni derbi igraju Plitvica i Nedeljanec u Gojancu, županijski derbi Novi Marof i Zadrugar, dok Jalžabet ugošćuje Slobodu iz Slakovca.

Kovačević nakon remija protiv Istre 1961: Stvarno šteta jer smo bili bliže pobjedi

Nogometaši Varaždina i Istre 1961 odigrali su 1:1 na otvaranju 11. kola SuperSport HNL-a.

Poveli su Varaždinci u 37. minuti kada je eurogol postigao Tonio Teklić, no u drugom dijelu Caseres je u 69. minuti izjednačio, pokazat će se za končani rezultat.

<<Nogometaši Varaždina vodili, no Istra 1961 stigla do boda

U zadnjih 15 minuta trener Mario Kovačević ubacio je Pilja, Brodića, Perića i Puclina.

– Sad me to kopka. Možda sam i prije trebao ubaciti zamjene. Bili smo jako blizu. Prvi dio smo po meni bili bolji, kao i na početku drugog dijela kad nisu bili previše opasni. Iz naše pogreške je pao njihov pogodak. Stvarno šteta jer smo ipak bili malo bliže pobjedi nego gosti – rekao je Mario Kovačević koji je zadovoljan kako su odreagirali igrači koji su pristigli u zadnjim danima prijelaznog roka.

– Jako sam zadovoljan. Katanec je odigrao vrlo dobro, a Pilj i Puclin unijeli su veliku živost u završnici utakmice – dodao je Kovačević.

Varaždincima slijedi težak raspored – Hajduk, Dinamo, pa Osijek.

– Šteta, što Teklić i Herrera imaju tri žuta, no imamo širok kadar i ne bojim se za svoju momčad – zaključio je Kovačević.

Nogometaši Varaždina vodili, no Istra 1961 stigla do boda

Nogometaši Varaždina pred 1500 gledatelja ugostili su Istru 1961. Iako su imali vodstvo iz prvog dijela, završilo je 1:1.

Prvi su zaprijetili Varaždinci u 2. minuti kada je pucao Herrera, no vratar Istre 1961 Ivan Lučić odbio je u korner. Pet minuta kasnije na drugoj strani Frano Milnar opasno je ubacio, ali Reda Boultam bio je prekratak.

U 20. minuti najbolja prilika za goste dosad. Odlično se u prazan prostor ubacio napadač Ante Erceg, lobao je istrčalog Zeleniku, ali varaždinski stoper Luka Jelenić na gol crti je spasio domaćina.

I onda je stigla 37. minuta. Nakon kornera, gostujuća obrana izbacila je loptu izvan šesnaesterca, ona je došla do Tonija Teklića na 30 metara, koji se izbacio u lijevo i ljevicom neobranjivo pogodio s 25 metara za 1:0.

U 43. minuti Zelenika je spasio Varaždince. Mauro Perković se sjurio po boku, ubacio u sredinu, tamo je pucao Erceg, ali spreman je bio varaždinski vratar.

U drugom poluvremenu gledali su uspavanku prvih 15 minuta. Prvu ozbiljniju prigodu vidjeli smo u 60. minuti. Bivši igrač Varaždina Vinko Petković našao se u dobroj prilici, no njegov udarac otišao je preko domaćeg gola.

U 69. minuti gosti su izjednačili. Nakon pogreške domaće obrane, sam pred Zelenikom našao se Caseres koji je rutinirano pogodio za 1:1.

Za zadnjih 15 minuta Mario Kovačević je ubacio Brodića, Pilja i Puclina te jurnuo po sva tri boda. U 84. minuti Fran Brodić je bio u izglednoj prilici, no Lučić je obranio. Dvije minute kasnije pucao je i David Puclin. Ipak zamalo pored gola.

Na kraju je ostalo 1:1, za 16-ti bod varaždinskog sastava. U idućem kolu momčad Marija Kovačevića gostuje kod Hajduka.