Varteks zadnju utakmicu jeseni igra protiv Dinama (D): Emocije moramo zaboraviti

Iz uprave Varteksa pozivaju sve navijače da ih podrže u subotnjoj utakmici, koja počinje u 13.30 sati. Ovo je ujedno i posljednja prigoda da to učine na domaćem terenu, ove jeseni, jer je nakon Dinama na rasporedu samo još gostovanje kod Poleta.

Bumbari su dosad u sezoni poraženi tek dva puta, i to nije bilo od ekipa iz gornjeg dijela tablice, već od Dinama Domašinec i Graničara iz Kotoribe.

No, to nije razlog za podcjenjivanje ikoga, u stručnom stožeru Bumbara toga nema, već je jednostavno činjenica da su u Domašincu Varteksovci primili čak četiri gola, a dali tek jedan, i doživjeli najteži poraz sezone.

Dobra vijest jest da je forma Varteks u usponu, u posljednje četiri utakmice osvojili su Bumbari 10 od mogućih 12 bodova, i to bez primljenog gola.

– Mislim da je u zadnje četiri prvenstvene utakmice evidentan rast forme. Što sezona odmiče kraju sve bolje izgledamo, i igrom i energetski i kondicijski, a mislim da je to dobar pokazatelj da metode trenera Vukelića daju sve bolje rezultate – ističe njegova ‘desna ruka’ Marko Trojak.

Što se pak tiče prve ekipe, u kadar se vraća Romario Matova, možda i ključni veznjak Bumbara, a vjerojatno će spreman biti i Jura Kos. Treniralo se uglavnom u Beretincu, jer su na tamošnjem igralištu i reflektori, a atmosfera je bila odlična.

Domašinečki Dinamo se nalazi na šestom mjestu tablice, variraju u rezultatima, ali to je ekipa koja se lani do predkraj borila s Varteksom za treće mjesto, i odličan su spoj iskustva i mladost. Stoga struka priželjkuje da emocije budu u drugom planu, da se utakmici pristupi maksimalno ozbiljno kao i svakoj drugoj.

– Iskreno, ne bi da to gledamo kao neku osvetu za onu jesensku utakmicu, emocije moramo zaboraviti. Izgubili smo utakmicu, čestitali im na tome, iako sam siguran da smo mi bolja momčad. Ponavljam, naučili smo iz te utakmice, izvukli pouke, a u subotu to moramo potvrditi i na terenu – zaključuje Marko Trojak.

Utakmica Varteksa i Dinama, igra se na stadionu Slobode, s početkom u 13.30 sati, a iz Varteksa pozivaju na utakmicu za dostojan oproštaj od jesenske polusezone. Nakon Dinama, na rasporedu je još samo gostovanje u Svetom Martinu na Muri, kod vodećeg Poleta, gdje bi bilo lijepo otići s nova tri boda na kontu.

Šafarić: Bili smo kvalitetni u bloku i opasni u tranziciji

Nogometaši Varaždina skupo su prodali kožu protiv Dinama u 32. kolu SuperSport HNL-a. Bio je Dinamo dominantniji, no do zadnje minute morao je na kraju strepiti za pobjedu. Na kraju je završio 1:0.

Mogli su Varaždinci do boda. U 86. minuti Dabro je pobjegao gostujućoj obrani, zaobišao Nevistića, no pogodio je vanjski dio mreže.

– Puno kvalitetnija partija nego u Zagrebu. Kvalitetni smo bili u bloku i opasni u tranziciju. Poveli su, no nisu mogli postigli drugi gol i kao da su znali što će se desiti. Bio je to zicer za nas. Nismo zabili i treba čestitati Dinamu – rekao je Nikola Šafarić, trener i sportski direktor Varaždina.

Zabio je Dabro u prošlom kolu Rudešu, no protiv Dinama izostala je realizacija.

– Napadači žive od golova. Dabro puno radi za ekipu. Puno se troši tako da je to gledam na drugačije– dodao je Šafarić koji je komentirao borbu za naslov između Dinama i Rijeke.

– Trenutno je u prednosti Dinamo. Pritisak se seli s jedne na drugu ekipa i ova dva kola usmjerit će prvenstvo – zaključio je Šafarić.

FOTO Nogometaši Varaždina pred 8670 gledatelja minimalno poraženi od Dinama

FOTO : IVAN AGNEZOVIC

Nogometaši Varaždina u 32. kolu SuperSport HNL-a ugostili su zagrebački Dinamo. Susret pred 8670 gledatelja završio je 1:0 za zagrebački sastav.

Oba trenera započela su u formacijama 3-5-2. Varaždin, koji inače gotovo uvijek započinje susret u 4-2-3-1, zrcalio je formaciju prema Dinamu. Započeli su Zelenika na golu, u zadnjoj liniji Ba, Jelenić i Nekić, na bokovima desno Vukčević, lijevo Boršić, u sredini Lusavec, Postonjski i Mitrovski, a u napadu Dabro i Drožđek.

To se pokazalo uspješnim do drugog dijela prvog dijela. Nisu Varaždinci mnogo dali gostima do tada. Disciplinirano su stajali iza lopte i sve zatvarali.

No, u 29. onda je Petković prodao tunel varaždinskim braničima i počela je opća opsada gola Olivera Zelenike. Najbliže pogotku bio je Sučić u 29. minuti kada je Zelenika odlično nogom skinuo njegov pokušaj, a isti igrač u 32. pogodio je stativu.

Nije ni Varaždin bio bez prilika. Onu najbolju imali su u 36. minuti. U njoj se našao Mitrovski koji je matirao Nevistića, no s crte je izbio Theophile Catherine. Rezultatom 0:0 otišlo se na odmor.

U prvoj minuti drugog dijela Dinamo je poveo. Vidović se izbacio na 20 metara i prekrasno pogodio u suprotni kut.

U nastavku susreta Dinamo je nastavio kontrolirati igru. Priliku za povećanje gosti su imali u 74. minuti kad je obrana Varaždina zaboravila na Petkovića, no njegov udarac glavom je odlično obranio Zelenika. Minutu kasnije Brodić, bivši igrač Varaždina, zaobišao je Zeleniku, ali Jelenić je izbio s gol crte.

U 79. minuti Baturina je odlično izbacio u šansu Sučića koji je krenuo na Zeleniku. Ipak, otišao je preširoko od gola i varaždinska obrana otklonila je opasnost.

Mogao je Varaždin zapapriti Dinamu u 86. minuti. Pobjegao je varaždinski napadač Dabro Modroj obrani, zaobišao Nevistića, ali pogodio je vanjski dio mreže. U 90. minuti mogao je Ademi glavom povećati gostujuće vodstvo. Ipak otišlo je pored gola.

Završilo je minimalnim slavljem gostiju.