Županijsko nogometno središte dobilo prizanje od UEFA-e i HNS-a

NOGOMET

U prostorijama Županijskog nogometnog saveza Varaždin održana je redovna izvještajna skupština.

Uz uvodne protokolarne točke donese su Izmjene i dopune Statuta ŽNS Varaždin, zatim je predstvaljen Plan i program rada ŽNS Varaždin za 2018. godinu kao i financijski plan ŽNS Varaždin za 2018. godinu.

Posebno je naglašeno da je ŽNS bio domaćin trima utakmicama EURA U17 te finalu hrvatskog nogometnog Kupa. Za organizaciju tih događanja ŽNS je dobio priznanje od UEFA-e i Hrvatskog nogometnog saveza.

Tijekom prošle sezone pod okriljem ŽNS Varaždin odigrano je 1999 utakmica a od rezultata posebno su izdbvojeni ulazak NK Varaždin u  Drugu HNL te ulazak NK Varteks u Treću HNL Istok.

Bila je i prilika da predsjednik ŽNS-a Nenad Horvatić uruči priznanje Stanislavu Vugrinecu, umirovljenom instruktoru Središta Varaždin.

Izvor: ŽNS Varaždin

KK AIK osvojio pet zlata, četiri srebra i tri bronce na domaćem natjecanju u V. Toplicama

Karate klub AIK ugostio je 105 natjecatelja u kyokushin karateu iz cijele Hrvatske koji su se natjecali za bodove u prvenstvu Hrvatske.

Nakon svečanog otvaranja natjecanja gdje je prisutne pozdravio predsjednik klub Saša Josip Milec, a natjecanje proglasila otvorenim izaslanica gradonačelnice Dragice Ratković Marinela Belavić, krenula je odlična predstava domaćih karatista koji su osvojili čak pet zlata uz četiri srebra i tri bronce.

Sam početak turnira je naznačio dobar nastup članova AIK-a. Lana Šebrek Blažotić na svom prvom nastupu u juniorskoj konkurenciji osvaja zlato pobjedom u finalu protiv natjecateljice iz Zagreba. Dobar niz nastavlja Sabina Broz koja u kadetkinjama također u finalu pobjeđuje natjecateljicu iz Samobora i donosi AIK-u drugo zlato. Najbolji nastup na turniru imala je Josipa Horvat u mlađim kadetkinjama. Uz atraktivne borbe dolazi u finale u kojem pobjeđuje protivnicu iz Dugog Sela, a na kraju turnira uz zlato u svojoj kategoriju osvaja i posebnu nagradu za najbolju žensku tehniku. Mlađi natjecatelji su također bili odlični, do zlata su došle Tina Broz i Iva Sakač. Tina Broz je u cicibankama bila dominantna i u finalu nadjačava protivnicu iz Dugog Sela, dok Iva Sakač osvaja svoje prvo zlato u borbama odličnim nastupom protiv djevojčica iz Zagreba i Samobora, a u finalu pobjeđuje klupsku kolegicu Tenu Kalničanec koja tako osvaja srebro.

Za ostala tri srebra pobrinuli su se Erik Denac, Teo Gluhak i Anja Malinović. Tri bronce za AIK dodali su Ema Gluhak, Josip Broz i Tomislav Liber. Za odlične nastupe zaslužni su i današnji voditelji Roko Kalničanec i Monika Balažinec koji su savjetima pomagali borcima u nastupima. AIK je sudjelovao i u sudačkom zboru s dva suca, Sanjanom Milošević i Markom Dvorskim. Slijede pripreme za nova natjecanja, a u svibnju Roko Kalničanec nastupa za Hrvatsku na europskom prvenstvu u španjolskoj Valenciji.

Elitna ŽNL: U ludoj utakmici punoj preokreta Dubravka-Zagorac pobijedila Bednju

Odigrano je 21. kolo Elitne županijske nogometne lige, a vodeći Nedeljanec pobjedom je zadržao 1. mjesto.

Nedeljančani su ugostili Razvitak iz Čičkovine i slavili s 2:1. Oba pogotka za momčad Damira Maretića postigao je Tomislav Medved u 11. i 12. minuti susreta. Poraz gostiju ublažio je Alberto Sinani svojim golom u 33. minuti.

Nedeljanec tako i dalje ima dva boda prednosti ispred drugoplasiranog Novog Marofa koji se bez prevelikih problema obračunao s Mladosti iz Margečana pobijedivši s 3:1.

Sve su Novomarofčani riješili u prvom dijelu, u samo sedam minuta. U vodstvo ih je doveo Tin Keliš u 34., na 2:0 povisio je Josip Sabolić u 38. minuti, da bi za 3:0 zabio Tomislav Harmicar u 41. minuti.

Prava poslastica odigrala su u Turčinu gdje je Dubravka-Zagorac s 4:3 svladala Bednju. Prvi su poveli Beletinčani preko Marina Mašića u 15. minuti, no Nikola Katalenić zabio je za 1:1. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Potom je domaćin okrenuo u 59. drugim golom Katalenića, no potom se gosti preokrenuli. Oba gola postigao je Vinko Horvatić u 64. i 73. minuti. No, za kraju uslijedio potpuni preokret domaćina. U 76. izjednačio je Kristijan Ribić, a Katalenić svojim trećim golom u 89. minuti postavio konačnih 4:3.

U preostalim susretima Budućnost je pobijedila cestički Polet s 3:0, da bi Jalžabet bio bolji od Ivančice s 4:1.