Povežite se s nama

U fokusu

Čehok i dalje proziva Martinčević da je oštetila JURA-u: „Svi smo pročitali da veliki vođa uhljebljuje koga hoće…“

Objavljeno:

- dana

Vijećnik Ivan Čehok dobio je, kako kaže na današnjoj sjednici, krnji odgovor na pitanje koje je postavio na prošloj sjednici Skupštine Varaždinske županije o radnim zaduženjima, pravima i obvezama Natalije Martinčević.

<<Čehok prozvao Martinčević da barem 100 dana nije dolazila na posao u JURA-u: „Trebala bi vratiti novac“<<

– Krnja činjenica je gora nego nikakva. Bolje da niste ništa odgovarali. Molim vas da odgovorite na ono što sam pitao, ne zanima me da nam navedete sve izvore i sva prava, već da se točno utvrdi na koji način netko može biti stalno u Županiji ili uz župana i istodobno biti na radnom mjestu. To nije moguće, osim ako ta osoba nema sposobnost bilokacije. Posljednji Hrvat koji je imao sposobnost bilokacije je velečasni Sudac. Znam da je specijalna savjetnica imala kojekakve druge sposobnosti, ali sumnjam da ima sposobnost bilokacije, da bude istodobno na dvije lokacije. Zašto ta gospođa nije dolazila na posao tamo gdje je zaposlena, nisam primijetio da negdje ne piše da je imala odluku da radi izvan mjesta središta institucije, i naravno da se točno utvrdi na koji je način putovala kao predsjedavajuća turističke zajednice umjesto da, što je izmišljena funkcija, radi svoj posao. Svi smo pročitali da veliki vođa uhljebljuje koga hoće, to smo svi pročitali, ali volio bih da se to točno utvrdi jer je moguće je na taj način oštećena Varaždinska županija, ali i JURA. Gospodin Blaži neka se očituje o tome jer je tu možda i njegova odgovornost. Neka se utvrdi – želja je vijećnika Čehoka.

Župan Stričak na vijećničko je pitanje kako jedna te ista osoba može biti na dva mjesta odgovorio sljedeće:

– To se i ja pitam, ali odluke da bude raspoređena van sjedišta tvrtke – nema. Zamolio sam sve naše stručne službe da prekopaju arhivu, u dva navrata je provjereno, oduke o dislokaciji nema. Poslat ćemo još jedanput JURA-i upit kako je to moguće – ustvrdio je Stričak.

U fokusu

Bakić o Varteksu: Pokušava li netko već duže vrijeme jeftino otkupiti dugove od banaka?

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

Radnici nekadašnjeg tekstilnog diva Varteksa trenutno su u štrajku zbog neisplata plaća.

>>FOTO Očaj, bijes i suze na štrajku radnika Varteksa: “Sve smo dali toj tvrtki”

Na njihov štrajk i tešku situaciju u tvrtki osvrnuo se Nenad Bakić, nekadašnji najveći dioničar.

– Kod Varteksa je ključna stvar sljedeća: da li netko već duže vrijeme pokušava jeftino otkupiti dugove od banaka? Ako da, znate što to znači.

Da li moguće da takvi pokušaji odlažu mogućnost razrješenja krize prodajom neaktivne imovine, što Varteks i dužan napraviti prema predstečajnoj nagodbi? Jer naravno ako netko pokušava otkupiti dug, nije mu u interesu da se prije toga taj dug zatvara.

Kome odlaze novci od prodaje imovine? S druge strane, postoje li vjerovnici koji su predložili otpis dugova? Tko naplaćuje kamate i je moguće da one idu i do 12%?

To su ključne stvari – sve ostalo je magla.

Ohrabrujem one koji možda znaju više o tome, naročito sindikate, da upoznaju javnost s time – ističe Bakić na svojem Facebooku.

Nastavite čitati

U fokusu

Proglašena prirodna nepogoda mraza za područje Grada Lepoglave i Općine Donja Voća

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

Župan Anđelko Stričak je danas, 6. svibnja, proglasio prirodnu nepogodu zbog mraza za područje Grada Lepoglave i Općine Donja Voća.

U razdoblju od 21. do 24. travnja, u noćnim i jutarnjim satima, mraz je nanio velike štete na poljoprivrednim kulturama i trajnim nasadima.

Odluka je donesena nakon što su iz Grada Lepoglave i Općine Donja Voća zahtjeve za proglašenje prirodne nepogode dostavili Županijskom povjerenstvu za procjenu šteta.

Prema zaprimljenim zahtjevima, štete na poljoprivrednim kulturama su od 30 do 80 %.

Prva procjena ukupne štete zbog mraza na području dvije jedinice lokalne samouprave iznosi 460.000 eura.

Sukladno Zakonu o ublažavanju i uklanjanju posljedica prirodnih nepogoda, oštećeni štetu trebaju u roku od 8 dana od proglašenja prirodne nepogode prijaviti Općinskom povjerenstvu u pisanom obliku i na propisanom obrascu. U roku od 15 dana Općinsko povjerenstvo treba izraditi prve procjene šteta, a u roku od 50 dana Županijskom povjerenstvu dostaviti konačnu procijenjenu štetu.

Županijsko povjerenstvo će potom u zakonskom roku prijavljene konačne procjene štete dostaviti Državnom povjerenstvu i nadležnim ministarstvima.

Nastavite čitati

Promo

Varaždinsko online izdanje