Četvrta nogometna liga: igrači Dubravke-Zagorca deklasirali Nedelišće, Bednja slavila u Jalžabetu

Ovog vikenda igrale su se utakmice 5. kola Četvrte nogometne lige Čakovec – Varaždin. U subotu je momčad Dubravke-Zagorca na svojem travnjaku sa 6:0 deklasirala sastav Nedelišća. Tri pogotka je postigao Karlo Kutnjak, dva je dodao Emanuel Vuk, dok je jedan zabio Ivan Sinković.

Nedeljanec je bio uspješan na gostovanju. Na terenu u Macincu Nedeljančani su s 3:1 bili bolji od domaćeg Centrometala. Pogotke su postigli Kovačić, Buden i Mihalić. Domaće bodove osvojila je Ivančica, koja je s 5:1 bila uvjerljiva protiv Zelengaja.

Bednja se u nedjelju s teškog gostovanja u Jalžabetu vratila s tri boda, nakon ostvarene pobjede rezultatom 2:1. Plitvica i Sloga podijelili su bodove odigravši 1:1.

Ostali rezultati 5. kola: Dinamo (P) – Mladost Komet 3:1, Omladinac – Međimurec 1:1, Dinamo (D) – Mladost (SM) 2:2.

Parovi 6. kola: Zelengaj – Dubravka-Zagorac, Nedelišće – Centrometal, Mladost Komet – Jalžabet, Sloga – Nedeljanec, Mladost (SM) – Dinamo (P), Plitvica – Omladinac, Međimurec – Dinamo (D), Bednja – Ivančica.

Toplak ipak nadmudrio Varaždince, Lokomotiva slavila s uvjerljivih 4:0

Nogometaši Varaždina poraženi su u Zagrebu od momčadi Lokomotive s uvjerljivih 4:0.

U derbiju začelja Varaždinci unatoč pozitivnim najavama nisu uspjeli doći do bodova kojima bi napravili vjerojatno i ključni korak prema osiguranju prvoligaškog opstanka.

Momčad Lokomotive, koju vodi bivši trener Varaždina Samir Toplak, prvi je pogodak postigla već u 3. minuti preko Maleša. Na 2:0 u 32. minuti je povisio Papadopuolos, a s tim se rezultatom otišlo i na odmor.

U nastavku susreta izjednačenija igra, ali domaćini u samoj završnici ipak postižu još dva gola. Oba puta strijelac je bio Roko Šimić, iz najstrože kazne u 84. te u 86. minuti.

Porazom protiv Lokomotive Varaždinci su si dodatno zakomplicirali borbu za opstanak.

Naime, Lokomotiva je pobjedom došla na svega dva boda zaostatka za Varaždinom. U sljedećem kolu Varaždinci u još jednom derbiju začelja kod kuće dočekuju momčad Istre.

Dario Jertec: Pobjeda nad Lokomotivom rješava nas muka oko opstanka

Nogometaši Varaždina u srijedu, 21. travnja, gostuju u Zagrebu protiv momčadi Lokomotive. Varaždinci su itekako svjesni važnosti susreta protiv posljednje momčadi Prve HNL.

– Znamo da pobjedom u Zagrebu radimo možda i ključni korak prema očuvanju prvoligaškog statusa. Tri boda protiv Lokomotive rješavaju nas gotovo svih muka – rekao je u najavi susreta pomoćni trener Varaždina Dario Jertec.

Varaždin se nalazi na 8. mjestu s 25 bodova, Lokomotiva je posljednja s pet bodova manje. Varaždinci na gostovanje odlaze nakon serije od tri uzastopna remija, dok je iza zagrebačke momčadi niz od čak šest poraza.

– Veseli činjenica da u zadnje tri utakmice ne znamo za poraz, ali ne možemo biti zadovoljni načinom na koji smo prosuli bodove u nekim od tih utakmica. No, ovo je novi susret, u potpunosti smo spremni i vjerujem da ofenzivnom igrom možemo do pobjede – dodaje Jertec.

Momčad Lokomotive vodi bivši strateg Varaždina Samir Toplak.

– Utakmicu igraju igrači, ne treneri. Veseli da nemamo ozlijeđenih, da svi igrači spremni dočekuju važno gostovanje u Zagrebu – zaključio je Dario Jertec.

Utakmica 30. kola protiv Lokomotive igra se s početkom u 16 sati.