Fotex Junajted u golijadi od 12 golova pobijedio Petrinjčicu

U 3. kolu 2. hrvatske malonogometne lige Centar Fotex Junajted stigao je do druge prvenstvene pobjede pobijedivši u gostima Petrinjčicu s 8:4.

U napetoj utakmici, osobito prvom poluvremenu, obje su momčadi naizmjenično dominirale terenom. Rezultat se neprekidno vraćao na izjednačeno, no taj je niz prekinut tek u drugom poluvremenu. Utakmicu je otvorio Lovrić zabivši za domaćine u 5. minuti, no samo nekoliko sekundi kasnije rezultat je izjednačio Hlišć. Za 2:1 u 9. je minuti zabio Matić, a mreža Petrinjčice tresla se tek 6 minuta kasnije kada Žganec zabija za 2:2. Za prvo vodstvo gostiju zabio je Baneković u 23. minuti, ali je Papić ponovno sve vratio na početak samo minutu kasnije.

Autogolom Dolovčaka u 27. minuti Fotex je došao do nove prednosti koju nisu ispustili do kraja susreta. U 29. minuti po drugi put zabija Baneković, a 5 minuti kasnije drugi gol zabio je i Hlišć. Papić je u 36. minuti smanjio razliku, no to je bilo sve od domaćina. Dva posljednja pogotka za Varaždince dali su Žganec u 36. i Hajduk u 38. minuti za na koncu sigurnu pobjedu gostiju.

Branko Ivanković novi izbornik Kine!

Varaždinski nogometni stručnjak Branko Ivanković, koji je posljednji posao imao kao izbornik Omana, trenersku će karijeru nastaviti na klupi reprezentacije Kine.

Ivanković je već radio u Kini, ali kao trener kluba Shandong Luneng između 2009. i 2011. godine, te osvojio naslov prvaka 2010. Omansku reprezentaciju je vodio od 2020. do 2024. godine, a raskinuli su suradnju nakon nedavnog Azijskog kupa na kojem Oman nije uspio proći skupinu.

Što se tiče reprezentativnog nogometa, Ivanković je samostalno još vodio i reprezentaciju Irana od 2002. do 2006. godine, te je s njom nastupio na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj 2006.

Izvor: Sportske

Karoglan: Oni još od Varteksa vole posjed lopte, svakome su ozbiljan takmac

Nogometaši Varaždina u subotu, 24. veljače u 15 sati na stadionu Varteksa igraju susret 24. kola SuperSport HNL-a.

Susret je najavio Mislav Karoglan, trener Hajduka, drugoplasirane momčadi SuperSport HNL-a.

– Oni još od Varteksa vole posjed lopte. Nemaju pritisak, igraju opušteno. Vidjeli smo to u Maksimiru. Svakome su bili ozbiljan takmac. Imaju i naših bivših igrača, dosta motivacije. Moramo biti pravi da bi uzeli bodove. Utrka je tijesna, mi moramo uzimati bodove, to je imperativ – ističe Karoglan.

Naime, Varaždinci i Hajduk susreću se u utorak, 27. veljače u četvrtfinalu Hrvatskog kupa.

– To je uvijek izazov, ali maksimalan fokus je na prvenstvo. Na utakmici Betisa i Dinama mogli ste vidjeti koliko je HNL dobar.  Mi smo narod sklon podcjenjivanju i precjenjivanju. Usporedite utakmice Dinama s Betisom i onu s Varaždinom – dodao je Karoglan.