FOTO 2. HNL: Leon Benko pogodio za novu pobjedu, Varaždin se primaknuo vodećem Šibeniku na tri boda

Susret 16. kola 2. HNL na domaćem travnjaku protiv Dugopolja, nogometaši Varaždina dočekali su s velikom željom da se vodećem Šibeniku ponovno približe na samo tri boda zaostatka. Naime, Šibenčani su u petak u gostima kod Međimurja odigrali 0:0.

Prvo poluvrijeme ipak po ničemu nije dalo naslutiti u povoljan konačni ishod za Varaždince. Iako su domaćini veći dio prvog dijela imali loptu u svojem posjedu, izostale su izgledne prilike za pogodak. Prvu priliku na susretu imali su igrači Dugopolja u 11. minuti, kada je Rodić probio desnu stranu, a Dadić ne uspijeva zatresti mrežu iz blizine. Varaždin je najbliže pogotku bio u 37. minuti. Miličević je ubacio u pet metara, ali Senić glavom odnosi loptu ispred bolje postavljenog Ćelića te ona odlazi pored gola. U nastavak susreta Varaždinci kreću puno odlučnije. Lopta je preselila pred gostujući kazneni prostor, a prva prava prilika dolazi u 57. minuti. Jertec je izveo korner s lijeve strane. Lopta dolazi do Brlečića, ali njegov pokušaj sa same gol linije brani gostujući vratar Ćubić. U nastavku akcije niti Senić ne uspijeva odbijenu loptu pospremiti u mrežu. U 66. minuti Fućak puca snažno s 12 metara, ali ravno u vratara Dugopolja. Pritisak Varaždina se nastavio, a u 80. minuti napokon je i urodio plodom. Jertec je izveo slobodan udarac, a u kaznenom prostoru najbolje se snašao Leon Benko koji pogađa za vodstvo domaćina od 1:0. Do kraja utakmice Varaždinci su još nekoliko puta zaprijetili, ali se rezultat nije mijenjao. – Očekivano teška utakmica. Dugopolje je vrlo disciplinirana momčad protiv koje je teško igrati. U prvom dijelu smo imali puno problema, ali najviše našom krivicom i velikim brojem tehničkih grešaka. Nastavak je bio drugačiji, zagospodarili smo terenom, pojačali smo agresivnost, a sve to je donijelo živost u našoj igri. Pobjeda je na kraju i više nego zasluženo s obzirom na viđeno na terenu. Veseli me što smo smanjili zaostatak za Šibenikom – rekao je nakon susret Branko Karačić, trener Varaždina. Vodeći Šibenik ima 31 bod, dok ih je Varaždin skupio 28. U sljedećem kolu (petak, 22. ožujka) Varaždinci igraju u gostima protiv druge momčadi Hajduka. Varaždin – Dugopolje 1:0 (0:0) Varaždin: Nevistić, Sambolec, Čelić, Senić, Miličević, Babić, Brlečić (od 73. Kolarić), Jertec, Vuk (od 62. Yokoyama), Benko, Fućak (od 83. Perković). Trener: Branko Karačić. Dugopolje: Ćubić, Jurić, Čerina, Primorac, Maglica, Rodić, Rakić (od 62. Grubišić), Kušeta, Dadić (od 83. Jelavić), Bosančić (od 73. Nakić), Živković. Trener: Stipe Balajić. Strijelac: 1:0 Benko (80)

Jana Koščak ne posustaje: u Estoniji osvojila 3. mjesto u seniorskoj konkurenciji

Varaždinska atletičarka Jana Koščak i dalje briljira. Nastupila je na međunarodnom višebojskom mitingu u Talinnu gdje je u seniorskoj konkurenciji osvojila 3. mjesto.

Jana je u svojem prvom seniorskom petoboju u karijeri postavila čak tri nova državna rekorda, računajući i onaj u petoboju koji sada iznosi 4432 boda.

Naime, taj rezultat je prvi u svijetu u kategorijama U-18 i U-20 te četvrti u seniorskoj konkurenciji.

Na 60 m s preponama istrčala je 8.21 s što je novi državni rekord u kategoriji U-18, u vis je skočila 1,82, kuglu je bacila 11,40 m, a novi državni rekord postavila je i u skoku u dalj s 6,34 m.

Na 800 m istrčala je svoj osobni rekord 2:23,97.

Prvo mjesto osvojila je Poljakinja Adrianna Sulek s 4702 boda, dok je druga bila Finkinja Saga Vinninen s 4541 bodom.

FOTO Rukometašice Koke u susjedskom derbiju bolje od Zrinskog

FOTO : IVAN AGNEZOVIC

U susretu 13. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene u Varaždinu je odigran susjedski derbi između domaće Koke i čakovečkog Zrinskog. Slavile su rukometašice Koke rezultatom 23:21.

Varaždinke su tijekom cijele utakmice držale rezultatsku prednost, a već na odmoru imale su visoko vodstvo od 11:6. Koka i u nastavak utakmice ulazi visokim ritmom, a takav pristup donio je Varaždinkama u 39. minuti i ogromno vodstvo od devete golova razlike (16:7).

U samoj završnici gošće uspijevaju smanjiti zaostatak da bi minuti i pol prije kraja utakmice stigle i na pogodak zaostatka (22:21), ali za nešto više od toga nisu imale snage.

U redovima Koke sa šest golova najučinkovitija bila je Ines Pifar, dok su po četiri puta zabijale Lara Perić. Martina Krajpl i Lana Strugar. Ekipu Zrinskog je s osam golova predvodila Selena Milošević, dok je gol manje zabila Renee Posavec.

Nakon 13 odigranih kola Zrinski i Koka skupili su po 13 bodova te se nalaze na diobi 6. i 7. mjesta. U sljedećem kolu Koka dočekuje ekipu Bjelovara, dok Zrinski gostuje kod sastava ŽARK Split.