FOTO Fight Club Kovačić održao vlastito prvenstvo

U varaždinskoj Areni u subotu, 25. studenoga održano je prvenstvo Fight Cluba Kovačić.

Borci su se borili u disciplinama assaut, precombat i K1. Nastupilo je 62 borca, a od toga četiri seniora. Najbolji borci Kluba Kos, Šprem, Sakač i Tuk nisu nastupili jer jednostavno nemaju konkurenciju.

Također još desetak boraca je bilo bolesno. Svaki meč sudilo je sedmero sudaca. Suci su bili kadeti i juniori, odnosno djeca koja već imaju borbe.  Djeca su se okušala i trenerskoj ulozi.

Na kraju natjecanja podijeljene su diplome i medalje te je počela proslava još jedne uspješne sezone 20-godišnjoj povijesti Kluba.

_autotone

Elitna ŽNL: U ludoj utakmici punoj preokreta Dubravka-Zagorac pobijedila Bednju

Odigrano je 21. kolo Elitne županijske nogometne lige, a vodeći Nedeljanec pobjedom je zadržao 1. mjesto.

Nedeljančani su ugostili Razvitak iz Čičkovine i slavili s 2:1. Oba pogotka za momčad Damira Maretića postigao je Tomislav Medved u 11. i 12. minuti susreta. Poraz gostiju ublažio je Alberto Sinani svojim golom u 33. minuti.

Nedeljanec tako i dalje ima dva boda prednosti ispred drugoplasiranog Novog Marofa koji se bez prevelikih problema obračunao s Mladosti iz Margečana pobijedivši s 3:1.

Sve su Novomarofčani riješili u prvom dijelu, u samo sedam minuta. U vodstvo ih je doveo Tin Keliš u 34., na 2:0 povisio je Josip Sabolić u 38. minuti, da bi za 3:0 zabio Tomislav Harmicar u 41. minuti.

Prava poslastica odigrala su u Turčinu gdje je Dubravka-Zagorac s 4:3 svladala Bednju. Prvi su poveli Beletinčani preko Marina Mašića u 15. minuti, no Nikola Katalenić zabio je za 1:1. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Potom je domaćin okrenuo u 59. drugim golom Katalenića, no potom se gosti preokrenuli. Oba gola postigao je Vinko Horvatić u 64. i 73. minuti. No, za kraju uslijedio potpuni preokret domaćina. U 76. izjednačio je Kristijan Ribić, a Katalenić svojim trećim golom u 89. minuti postavio konačnih 4:3.

U preostalim susretima Budućnost je pobijedila cestički Polet s 3:0, da bi Jalžabet bio bolji od Ivančice s 4:1.

FOTO Više od 800 trkača i trkačica na ulicama Čakovca

U nedjelju je održano sedmo izdanje najpopularnije i najmasovnije međimurske sportske manifestacije – Polumaratona Zrinski.

Ove godine okupilo se više od 800 zaljubljenika u trčanje. Trčali su svi: mladi, stariji, sportaši, rekreativci  te brojni drugi građani koji su željeli biti dio ovog jedinstvenog sportskog doživljaja koji se organizira povodom Dana Međimurske županije.

Atletski klub Međimurje uz podršku Županije i ove je godine odradio veliki organizacijski posao što je urodilo i velikim odazivom na ovu međunarodnu utrku. Sudionici su trčali u dvije utrke – utrke građana na 5 kilometara i  polumaraton Zrinski od 21,0975 kilometara.

Pobjednici 7. Polumaratona Zrinski su Jurica Tomac (AK Međimurje) i Tea Faber (AK Fit). U utrci građana pobjednici su Karmelo Mrvica (AK Varaždin) i Simona Jambrošić ( AK Sloboda).

Čestitke svim sportašicama, sportašima, volonterima, organizatorima koji su bili dio ovog sportskog događaja i time još jednom pokazali da Međimurje podržava sport i da smo izrazito sportska županija.