FOTOIvan Agnezović

Nogometaši Varaždin šokirali su Dinamo na stadionu Varteksa u utakmici 9. kola 1. HNL svladavši moćne Zagrepčane 1:0.

Bilo je to lijepa varaždinska večer pred gotovo 5000 gledatelja.

U trećoj minuti je zaprijetio Atiemwen, no bio je to lak plijen za varaždinskog vratar Ivana Nevistića. U 13. minuti opasni su bili Varaždinci. Neven Đurasek se odlično oslobodio svojeg čuvara i dao za Nikolu Tkalčića koji se ubacio u šesnaesterac i pucao je preko gola.

U 16. minuti Dinamo je bio blizu pogotka. S gol crte spasio je Marko Stolnik. U 22. minuti nakon borbe Stolnika i Ivanušeca, sudac Marko Motoc pokazao je slobodni udarac na 20 metara. Srećom po Varaždince Amer Gojak iz slobodnjaka je pogodio u živi zid i lopta se odbila u korner.

U 28. do 33. minute Varaždinci su bili pritisnuli goste, no jednostavno nisu imali dovoljno igrača u završnici da bi ozbiljnije ugrozili gol Danijela Zagorca.

U 37. minuti opasan je bio Gojak. Ipak njegov pokušaj otišao je preko gola. U 43. iz slobodnjaka je pokušao i Lovro Majer, no obranio je Nevistić.

U prvoj minuti sudačke nadoknade napadač Varaždina Vitali Lisakovich se ni kriv ni dužan našao u izglednoj prilici. Ipak, njegov pokušaj otišao je pored gola, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Drugi dio

U 57. minuti nakon kornera Gojak je pucao glavom, no na gol liniji je glavom izbio Đurasek.

Da je vrag uzeo šalu shvatio je trener Dinama Nenad Bjelica pa je u 58. minuti u uveo Brunu Petkovića zamijenivši ga Hajrovićem. U 62. minuti stadion je eksplodirao. Nakon pogreške Dinamove obrane, u šesnaesterac je ušetao varaždinski veznjak Jessie Jensen Guera Djou i pogodio za 1:0.

Šest minuta kasnije Dinamo je bio blizu izjednačenja. Gavranovićev pokušaj odsjeo je na stativi. U 83. minuti božica Fortuna čuvala je Varaždince. Nakon ubačaja, Gojak je s pet metara promašio prazna vrata.

Varaždinska prednost ostala je do kraja za prvu prvenstvenu pobjedu.

– Jako sam sretan. To moj prvi pogodak u 1. HNL. Bog mi pomaže i hvala mu na svemu. Stvarno smo zaslužili ovo – rekao je Guera Djou nakon susreta.

I dok su Dinamovci bili pokisli, pjesma je odzvanjala svlačionicom Varaždina.

– Zaslužili smo i prije pobjedu u Prvenstvu. Slatko je da je stigla protiv Dinama – zaključio je Borimir Perković, trener Varaždina.