FOTO Kakva večer: nogometaši Varaždina pobijedili europski Dinamo!

Josip Mrzljak

Nogometaši Varaždin šokirali su Dinamo na stadionu Varteksa u utakmici 9. kola 1. HNL svladavši moćne Zagrepčane 1:0.

Bilo je to lijepa varaždinska večer pred gotovo 5000 gledatelja. U trećoj minuti je zaprijetio Atiemwen, no bio je to lak plijen za varaždinskog vratar Ivana Nevistića. U 13. minuti opasni su bili Varaždinci. Neven Đurasek se odlično oslobodio svojeg čuvara i dao za Nikolu Tkalčića koji se ubacio u šesnaesterac i pucao je preko gola. U 16. minuti Dinamo je bio blizu pogotka. S gol crte spasio je Marko Stolnik. U 22. minuti nakon borbe Stolnika i Ivanušeca, sudac Marko Motoc pokazao je slobodni udarac na 20 metara. Srećom po Varaždince Amer Gojak iz slobodnjaka je pogodio u živi zid i lopta se odbila u korner. U 28. do 33. minute Varaždinci su bili pritisnuli goste, no jednostavno nisu imali dovoljno igrača u završnici da bi ozbiljnije ugrozili gol Danijela Zagorca. U 37. minuti opasan je bio Gojak. Ipak njegov pokušaj otišao je preko gola. U 43. iz slobodnjaka je pokušao i Lovro Majer, no obranio je Nevistić. U prvoj minuti sudačke nadoknade napadač Varaždina Vitali Lisakovich se ni kriv ni dužan našao u izglednoj prilici. Ipak, njegov pokušaj otišao je pored gola, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Drugi dio

U 57. minuti nakon kornera Gojak je pucao glavom, no na gol liniji je glavom izbio Đurasek. Da je vrag uzeo šalu shvatio je trener Dinama Nenad Bjelica pa je u 58. minuti u uveo Brunu Petkovića zamijenivši ga Hajrovićem. U 62. minuti stadion je eksplodirao. Nakon pogreške Dinamove obrane, u šesnaesterac je ušetao varaždinski veznjak Jessie Jensen Guera Djou i pogodio za 1:0. Šest minuta kasnije Dinamo je bio blizu izjednačenja. Gavranovićev pokušaj odsjeo je na stativi. U 83. minuti božica Fortuna čuvala je Varaždince. Nakon ubačaja, Gojak je s pet metara promašio prazna vrata. Varaždinska prednost ostala je do kraja za prvu prvenstvenu pobjedu. – Jako sam sretan. To moj prvi pogodak u 1. HNL. Bog mi pomaže i hvala mu na svemu. Stvarno smo zaslužili ovo – rekao je Guera Djou nakon susreta. I dok su Dinamovci bili pokisli, pjesma je odzvanjala svlačionicom Varaždina. – Zaslužili smo i prije pobjedu u Prvenstvu. Slatko je da je stigla protiv Dinama – zaključio je Borimir Perković, trener Varaždina.

Tri štafete varaždinske Slobode najbolje na Prvenstvu Hrvatske

U u organizaciji AK Agram, održano je PODRAVKA Prvenstvo Hrvatske u štafetama, na kojem su vrlo uspješni bili atletičari varaždinske Slobode.

Seniorska štafeta 4x 200 m AK Slobode (Hrvoje Kašik, Karlo Marciuš, Janko Kišak i Roko Farkaš) pobijedila je s novim hrvatskim rekordom 1:24,71.

Ove godine prvi put se održala preponaška štafeta. Pobjedu je odnijela AK Sloboda (Roko Farkaš, Klara Koščak, Janko Kišak i Jana Koščak) s rezultatom 54,27 što će se voditi kao najbolji rezultat u ovoj disciplini.

Dodajmo da je kod mlađih kadeta i kadetkinja 4×100 m slavila također štafeta varaždinske Slobode u sastavu Heidi Premužić, Lovro Stančin, Lana Sačić i Karlo Košćak Posavec s rezultatom 52,68.

Nika Gregurec i Lorena Magdalenić brončane u Opatiji

Stolnotenisači i stolnotenisačice Visie i MGK Drave Žabnik nastupili su na međunarodnom stolnoteniskom turniru Opatija open.

Najbolji rezultat od članova MGK Drave ostvarila je najmlađa kadetkinja Nika Gregurec koja je osvojila izvrsno 3. mjesto.

U istoj kategoriji godinu mlađa Mila Hrkec nakon 2. mjesta u skupini, zaustavljena je u osmini finala. Tena Špoljarić kod mlađih kadetkinja ispala je u osmini finala, dok je Nika Gregurec ispala u skupini s jednom pobjedom i dva poraza.

Od članova STK Visie najbolji rezultat ostvarila je Lorena Magdalenić osvojivši broncu kod klinceza.

Dodajmo da je Vito Milak stigao do četvrtfinala kod mlađih juniora te osmine finala kod juniora. Simon Vincek završio je svoj nastup u osmini finala obje kategorije, dok je Darian Henezi stigao među osam najboljih kod najmlađih kadeta.