FOTO Ludbreg je bio domaćin najboljih hrvatskih cestovnih biciklista

Grad Ludbreg u subotu, 24. lipnja, bio je borilište najboljih hrvatskih cestovnih biciklista.

– Najveća hvala građanima grada Ludbrega na strpljenju i velikoj potpori u provedbi današnjih utrka – stoji na stranicama Trail – Full Cycling Experience.

U utrci od dva kruga najbrži je bio Loris Mokrovčak iz Rijeke s vremenom 0:42:42, u utrci od tri kruga Tomislav Teofilov iz BK Zadar s vremenom 0:52:20, dok je u utrci od sedam krugova najbolji bio Fran Pečnjak iz Rijeke s vremenom 2:08:13.

U utrci veterana i rekreativaca od šest krugova najbolji je bio Dražen Strugar iz BK Storm s vremenom 1:34:16, u utrci od 11 krugova slavio je Jan Tisaj iz Rijeke s vremenom 3:00:26, dok je u utrci od 13 krugova pobijedio Viktor Potočki iz KD Rog s vremenom 3:17:13.

Nakon Hajduka, Domagoj Drožđek potopio i Rijeku u Varaždinu pred 2700 gledatelja

Nogometaši Varaždina stigli su do vrijedne pobjede u 34. kolu SuperSport HNL-u. Pala je moćna Rijeka pred 2700 gledatelja na stadionu Varteksa rezultatom 3:1.

Riječane je uništio Domagoj Drožđek koji je odigrao partiju života protiv momčadi Željka Sopića. Varaždince je doveo u vodstvo u 17. minuti kada je lijepo zabio za vodstvo iskosa. Novi šok za Riječane stigao je u 30. minuti kada je Šego iskoristio pogrešku riječkog vratara Labrovića i povisio na 2:0.

No, gosti su uspjeli smanjiti u 45. minuti kada je Janković s 10 metara prevario Zeleniku. Inače, do tog pogotka imali su gosti svoje prilike, no odlični varaždinski golman djelovao je kao hobotnica.

Na startu drugog dijela gostujući trener Sopić vidio je da je vrag odnio šalu, pa je uveo Pjacu i Fruka. Gosti su pritisnuli Varaždince. Ipak, u 60. minuti sijevnula je varaždinska kontra i Drožđek je solo akcijom zabio za pokazat će se konačnih 3:1.

U 87. minuti Varaždinci su ostali s desetoricom na terenu jer je drugi žuti karton zaradio Vukčević, no uspjeli su zadržati svoju prednost.

Varaždinci su tako stigli do 10 pobjeda ove sezone i dalje drže 6. mjesto Lige. U idućem kolu gostuju kod Istre 1961.

3. NL Sjever: Varteks igra treći derbi zaredom, Podravina kod kuće protiv Graničara

I treći vikend, treći derbi zaredom, nakon prvoplasirane i drugoplasirane, na redu je trećeplasirana Pitomača, i ‘vruće’ gostovanje na njihovom igralištu ‘Gmanje’.

Ujedno je to i sraz dvaju ekipa koje su se jedine prijavile za rang više, ali Pitomačani imaju četiri boda prednosti nad čevrtoplasiranim Varteksom, tako da su nadomak potvrde trećeg mjesta. Pitomača dosad nije pobijedila Varteks, u prvoj utakmici, igranoj u Pitomači, rezultat je bio 2:2, gdje se Varteks vratio u odličnoj utakmici, a Bumbari su na domaćem terenu pobijedili rezultatom 2:0.

– Dobra su ekipa, iako novak u ligi, ujedno i najugodnije iznenađenje, ali znamo da se radi o ambicioznom klubu – rekao nam je Noa Lukačić, branič Bumbara.

Susret se igra u subotu, 11. svibnja u 17:30. U isto vrijeme Podravina u Ludbregu dočekuje Graničar iz Kotoribe.