FOTO Nogometaši Varaždina i Hajduka II po teškom i blatnjavom terenu podijelili bodove

Po vrlo teškom i blatnjavom terenu pred 1.000 gledatelja odigrana je utakmica 22. kola 2. HNL između Varaždina i Hajduka II, a završilo je 2:2.

Obje momčad vrlo oprezno su krenule u susret. U 9. minuti Varaždinci su imali prvu ozbiljniju prigodu. Slobodni udarac izveo je Domagoj Drožđek i njegova lopta u ruku je pogodila Antu Palaversu, pa je glavni sudac Ivan Župan pokazao na bijelu točku. Siguran je bio Drožđek dovevši Varaždince u 11. minuti u vodstvo. U nastavku je inicijativu imala gostujuća momčad. U 20. minuti Mate Šuto je glavom pucao pored gola, 12 minuta kasnije Teklić je pokušao sa šesnaest metara, ali vratar Varaždina Ivan Nevistić je branio. Samo dvije minute kasnije Teklić je opet bio opasan. Ovaj put njegov udarac s dvadesetak metara blokirala je domaća obrana. Inicijativa gostiju se isplatila u 44. minuti. Darko Nejašmić udarcem s preko dvadeset metara neobranjivo je pogodio za 1:1.

Drugi dio

U osmoj minuti nastavka Drožđek se sjurio u peterac, no njegov udarac nije iznenadio vratar Ljubića. U 59. minuti Bamidele je odlično potegnuo s dvadesetak metara, ali njegov udarac zaustavila je vratnica. Pritisak momčad Marija Kovačevića se nastavio. U 62. minuti nakon ubačaja Jerteca, Senić je pucao glavom, no lopta je otišla pored gola. U 66. Varaždinci su ponovno poveli. Nakon odlične akcije Drožđek je odlično asistirao Dejanu Glavici koji je bio neumoljiv za vodstvo od 2:1. Tri minute kasnije Hajduk II imao je izglednu priliku. Pucao je Ivan Delić, no Nevistić je opet bio na visini zadatka. Isti igrač ponovno je bio neprecizan u 78. minuti. U 81. Stanko Jurić šokirao je promrzlu publiku. Izbjegao je ofsajd zamku domaće obrane i poentirao za 2:2. Četiri minute kasnije Varaždinci su imali veliku prigodu. Drožđek je dao povratnu loptu, no Bamidele nije bio precizan. S druge strane Delić se našao oči u oči s Nevistićom, ali opet je vratar Varaždina obranio. Na kraju je svakoj ekipi pripao po bod. – Ostaje divljenje igračima obje ekipe, koji su nam pružili odlučnu predstavu, iako je bilo vrlo teško na takvom terenu – rekao je trener Hajduka II Mario Oreščanin. Igračima oba sastava čestitao je trener Varaždina Mario Kovačević, no ističe da ostaje žal za pobjedom budući da je njegova momčad dva puta vodila. – Nakon 15 minuta prvog dijela kao da smo stali i nismo bili aktivni prema naprijed. Drugo poluvrijeme dogovorili smo se da damo maksimum od prve minute. Na kraju nas je skupo koštala pogreška iz koje smo primili drugi gol – zaključio je Kovačević.

3. NL Sjever: Trećeplasirani Varteks u derbiju kod Poleta u Sv. Martinu na Muri

Ovo 22. kolo bit će rezervirano za derbije, a Varteks ulazi u ključnu fazu sezone.

Nekakva tiha želja rukovodstva kluba jest pokušati uloviti kvalifikacije za jedinstvenu 2. NL Sjever (treći rang natjecanja). Za to bi Bumbari trebali završiti na najmanje 3. mjestu i biti bolji od Pitomače, jer su se jedino Varteks i Pitomača prijavili za ligu više.

Ali niti to nije nešto s čim u klubu razbijaju glavu, prioritet je ove godine posložiti i pripremiti stadion, na kojem radovi traju, a Druga liga tek nakon toga.

Što se tiče sljedećeg protivnika, nema tajni da šef struke Bumbara izuzetno respektira Polet, kojeg je i gledao na utakmici u Pitomači prošlog tjedna.

Polet je prvak, zasluženo. Lider lige, a prevazišli su ovaj rang, po svemu – istaknuo je trener Zoran Vukelić, ali nije Varteks bez šansi. U dvije dosadašnje utakmice je Varteks bio prilično ravnopravan Poletu, kao skoro pa niti jedna ekipa u ligi.

– Sve što možemo očekivati, jedan klasični derbi, u kojem ćemo biti totalno rasterećeni. Priželjkujem da ćemo igrati na dobrom terenu, uz dobro suđenje i da će gledatelji uživati – ističe trener uoči subotnje utakmice u 17 sati.

Dodajmo da u 22. kolu Podravina dočekuje Koprivnicu.

Varaždinskim Vidrama dvije medalje u Sloveniji

U slovenskom Velenju u subotu, 20. travnja održano je Otvoreno regionalno natjecanje u paraplivanju. Sudjelovalo je oko 100 paraplivača iz Hrvatske, BiH i Slovenije.

Plivački klub Vidra predstavljalo je šestero plivača, od kojih su troje po prvi put nastupili u bitno težim disciplinama. Oryna Svorina nastupila je na 100 m slobodno, Borna Obradović na 100 m leđno, Franjo Krog na 25 m slobodno, Vedran Kos nastupio je na 50 m slobodno, Nikola Dodoš na 50 m leptir, a Brunela Hrženjak na 100 m prsno. Franjo Krog je stigao do 2. mjesta u svojoj kategoriji, dok je Brunela Hrženjak po prvi put startala s odskočne pozicije i isplivala 2. mjesto u svojoj kategoriji.

– Kao i uvijek, veliko hvala gospodinu Kokijeru na prijevozu i Zajednici spotskih udruga grada Varaždina na omogućenom kombiju. Iskusniji i vještiji, pripremamo se za iduće natjecanje u Zadru sredinom svibnja – ističu iz PK Vidra.