Mladi bejzbolaši varaždinske Vindije osvojili 2. mjesto na domaćem turniru u Graberju

Nakon odličnih plasmana u Beču, Ljubljani i Novom Sadu te nekoliko osvojenih medalja na zimskim natjecanjima, došao je red i na Baseball klub Vindija da bude domaćin međunarodnog dvoranskog baseball turnira.

Tako je 16. izdanje velikog međunarodnog dvoranskog baseball turnira “Vindija Indoor 2024” za djecu 2010. godište i mlađe održan u subotu, 16. ožujka, pod pokroviteljstvom generalnog sponzora Vindije d.d. i Zajednice sportskih udruga grada Varaždina.

Ove godine na turniru je sudjelovalo deset ekipa iz Srbije, Slovenije i Hrvatske. Varaždin je tako ugostio oko stotinjak mladih bejzbolaša, vođenih njihovim trenerima i roditeljima. Ukupno se odigralo 25 utakmica na dva terena po pravilima prilagođenim za dvoranski baseballa.

BK Vindija igrala je s dvije ekipe; prvom ekipom BK „Vindija“ i ekipom najmlađih članovova “All stars”. Varaždinci su neporaženi ušli u finale s ukupno četiri pobjede. Finalni susret igrali su protiv zagrebačke ekipe BK „Blue Wolwes“ koji su prikazali bolju igru i savladali domaće mlade bejzbolaše te osvojili prvo mjesto. Najmlađi su pak uspjeli izvojevati jednu pobjedu nad karlovačkom Olimpijom.

Pod vodstvom trenera Gorana Vučetić i Aleksandra Pušca, iz redova Vindije nastupili su Krsto Kočet, Lovro Kovač, Sven Patafta, Dario Habunek, Tin Moharić, Val Drago Mravlinčić, Jan Slunjski, Dario Matijašec, Toni Zdunić, Arsen Pušac, Tvrtko Pintarić, Grga Leon Škvorc, Lukas Mikulić, Mateo Novak, Martin Premužić, Josip Premužić, Pavel Marcelo Kovač i Borna Pretković te Niko Šagi koji je ujedno proglašen i za najboljeg udarača turnira.

Mladi Dabrovi osvojili 1. mjesto u Ligi i izborili nastup na završnici Prvenstva Hrvatske

Dvijema uvjerljivim pobjedama nad ekipama Vidovec (28:16) i Novi Marof (33:8), rukometaši Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930 potvrdili su  vodeću poziciju na tablici 1. HRL U-15 Regije 5.

Mladi Dabrovi u 21 utakmicu osvojili su 41 bod. Četiri boda manje od njih ima drugoplasirani Bjelovar, dok je na trećem mjestu završila Ivančica.

Slijedi državna završnica u Poreču koja počinje 11. lipnja, u konkurenciji 20 najboljih ekipa u državi.

– Čestitke i priznanje idu igračima, kao i njihovom treneru Siniši Radujkoviću na izvrsnim rezultatima. Želimo im puno sreće i uspjeha na nadolazećoj završnici te se veselimo novim pobjedama – ističu iz varaždinskog kluba.

Hana Valjak najbolja na Savi u Krškom

Natjecatelji Kajak kanu kluba Varteks nastupili su na Slovenskom pokalu u kajak spustu za mlađe kategorije održanom na rijeci Savi u Krškom. Na natjecanju je nastupilo 95 natjecatelja iz Hrvatske, i Slovenije.

U kajaku jednosjedu (K-1) kod mlađih kadeta Borna Valjak plasirao se na 8. mjesto.

U kategoriji starijih kadetkinja Hana Valjak pobijedila je u kajaku jednosjedu. Kod starijih kadeta u kajaku Marin Bjeliš plasirao se na 5. mjesto, a Domagoj Kracik na 18. mjesto.

Na natjecanju su nastupili i stariji natjecatelji pa je Ervin Mijatović pobijedio u kanu jednosjedu (C-1) kod veterana.