FOTO Nogometaši Varaždina pred 1.500 gledatelja u derbiju slomili Međimurje

Minimalna pobjeda

Na stadionu Slobode pred oko 1.500 gledatelja danas je odigran susjedski derbi između Varaždina i Međimurja, a slavili su Varaždinci s minimalnih 1:0.

U susretu vodeće i drugoplasirane momčadi lige, Varaždinci su bili bez kartoniranoga Golika i ozlijeđenih Sambolca, Novoselca i Vuka.

Prvu priliku na utakmici imali su Međimurci u 10. minuti. Pomutnju u domaćoj obrani napravio je Mario Munivrana čiji je udarac iz kosa obranio vratar Varaždina Dinko Gavranović. Sedam minuta kasnije ponovno je Munivrana bio u glavnoj ulozi, no njegov centaršut očistila je obrana u korner.

Prvu ozbiljniju akciju domaći nogometaši imali su u 28. minuti. Pucao je Dario Jertec s dvadesetak metara, ali gostujuća obrana blokirala je njegov udarac u korner.

U samoj završnici prvog dijela varaždinski nogometaši su imali dvije prigode. U 44. minuti Matija Kolarić se odlično ubacio u šesnaesterac, zavrnuo povratnu loptu na 10 metara, no gostujuća obrana blokirala je udarac Nikole Šafarića. Samo minutu kasnije Domagoj Drožđek je pucao s dvadesetak metara, a vratar Međimurja Šafarić odlično je obranio.

Drugi dio

U šestoj minuti nastavka nogometaši Miljenka Mumleka su opasno zaprijetili. Kresinger je izbacio Drožđeka u izglednu prigodu,  ovaj je iz kosa pucao pored gola.

U 56. minuti u izglednoj prigodi našao se ponovno Drožđek, koji je na deset metara prihvatio loptu na prsa i iz voleja pucao preko grede. Samo tri minute kasnije Varaždin je poveo. Na ubačaj Maks Čelić je pucao, Šafarić je obranio, lopta se odbila do Karla Šimeka, koji je sa šesnaest metara poslao u praznu mrežu.

U 69. minuti gosti su pogodili vratnicu. Erić je glavom dobro reagirao na ubačaj i loptu je zaustavila vratnica. Deset minuta kasnije Međimurci su imali najbolju priliku na utakmici. Domaća obrana je zaspala, no Erić je poslao loptu nebo pod oblake.

Varaždinci su u završnici imali još nekoliko prigoda. U 80. minuti Kresinger se sjurio u šesnaesterac, asistrirao Ivanu Antoleku, koji je pucao pred gola. Dvije minute kasnije u izglednoj prigodio je bio Drožđek, ali nedostajalo je preciznosti.

Varaždinci su na kraju uspjeli zadržati minimalno vodstvo i slaviti, čime su se odlijepili na vrhu.

Izvor: Foto: Ivan Agnezović

Šok na otvaranju Eura! Vatreni izgubili od Španjolaca

Otvaranje Eura za naše Vatrene nije dobro počelo. Nakon teške utakmice u kojoj su Španjolci dominirali, a Vatreni propustili nekoliko dobrih prilika, prva je utakmica završila porazom.

Španjolci su uspjeli zabiti čak tri gola. U 77′ minuti Hrvatska je imala priliku smanjiti gol razliku, izboren je penal. Međutim, Simon je obranio penal Petkoviću, lopta se odbila do Perišića koji je u petercu vratio loptu Petku koji je ovaj put zabio.

Ipak, VAR šokira i procjena je da je Perišić prerano utrčao i gol je poništio. Tako je utakmica završila rezultatom 0 : 3 za Španjolce.

Hrvatska naravno još ima šanse proći dalje.

Damir Maretić: Ni u jednom klubu nisam imao takve igrače i atmosferu kao u Nedeljancu, to bih poželio svakom treneru

Nogometaši Nedeljanca bili su jesenski prvaci ovosezonske Elitne županijske nogometne lige, no u drugom dijelu sezone su posustali te su na kraju osvojili 2. mjesto. Tako su treću sezonu zaredom uzeli naslov viceprvaka.

Imali su Nedeljančani sve u svojim nogama – u jednom trenutku i osam bodova prednosti ispred Novog Marofa, koji je na kraju osvojio naslov. Nedeljanec je u 25 utakmica osvojio 47 bodova, ostvarivši pritom 14 pobjeda, pet remija i šest poraza.

– Biti treću sezonu zaredom drugi i ove sezone igrati polufinale Županijskog kupa, veliki je uspjeh. Iako smo najavljivali naslov na polusezoni, dogodile su nam se ozljede četvorice ključnih igrača i na kraju nismo uspjeli. Po meni je bio ključan poraz od Poleta iz Cestice kod kuće i od tada je sve krenulo nizbrdo – ističe Damir Maretić koji je najavljivao svoj odlazak s mjesta trenera.

Ipak, vodio je Nedeljančane na kraju do zadnjeg kola i sada je stiglo vrijeme za rastanak.

– Nakon punih 10 godina u komadu iz kluba nam odlazi naš glavni strateg Damir Maretić. Ovom objavom željeli bismo se zahvaliti na svemu što je učinio za klub. S NK Nedeljanec više je puta osvajao prvenstvo te više puta igrao u finalu kupa. Pod njegovim vodstvom igrali smo i povijesno pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa. Sretno Mara u novim izazovima i ne sumnjamo da ćeš ostati naš najvjerniji navijač – ističu iz NK Nedeljanec.

Inače, Maretiću je ovo bila već 13-ta sezona u Nedeljancu. Osvajao je Maretić s Nedeljančanima prije desetak godina 1. ŽNL, nekadašnju Međužupanijsku i igrao 3. HNL Sjever.

– S nekim igračima sam u svlačionici čak 13 godina i normalno je da dođe do zasićenja što s moje strane što njihove. No, ni u jednom klubu nisam imao takve igrače i atmosferu kao u Nedeljancu. To bih poželio svakom treneru – zaključio je Maretić koji je u svojoj trenerskoj karijeri bio pomoćnik Draženu Beseku u nekadašnjem prvoligašu Varteksu, a vodio Podravinu, Slobodu iz Tužnog, Nedelišće, Varteks, Sračinec i Dubrovčan.