FOTO Nogometaši Varaždina s igračem manje uvjerljivo izgubili od Rijeke

U sklopu 16. kola SuperSport HNL-a nogometaši Varaždina ugostili su Rijeku. Gosti su pred 2600 gledatelja slavili s 3:0.

U prvih 20 minuta Riječani su bili dominantni. U 4. minuti Alen Grgić je pokušao glavom, kao i Ivan Smolčić u 8., no mreža se nije tresla. U 19. minuti Grgić je bio blizu pogotka, no njegov pokušaj otišao je pokraj gola.

Minutu kasnije prva prilika za Varaždin. Glavom je na ubacivanje Karla Perića pucao Marin Pilj, no riječki vratar Nediljko Labrović je bio spreman.

U nastavku je varaždinski sastav dominirao. Matija Kolarić probijao je bok, ubacivao se u kazneni prostor i Riječani su teško živjeli. Labrović je u 27. minuti odlično obranio pokušaj varaždinskog napadača Frana Brodića. Tri minute kasnije Kolarić je probio i pucao je u prvi kut, no Labrović je bio spreman.

I onda u 45. minuti šok. Varaždinci su ostali s igračem manje u polju. Zbog potezanja Andrije Vukčevića u izglednoj situaciji Lamine Ba je pocrvenio.

U drugoj minuti nastavka Riječani su kapitalizirali brojčanu prednost na terenu. Matija Frigan ušao je ispred Jelenića i pogodio za vodstvo.

No, Varaždinci se nisu predali, ali nisu uspjeli izjednačiti.

Ipak, drugi gol gostiju stigao je 85. minuti kada je Lindon Selahi zabio za konačnih 2:0, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 3:0 zabio Grgić.

Varaždinskim Vidrama dvije medalje u Sloveniji

U slovenskom Velenju u subotu, 20. travnja održano je Otvoreno regionalno natjecanje u paraplivanju. Sudjelovalo je oko 100 paraplivača iz Hrvatske, BiH i Slovenije.

Plivački klub Vidra predstavljalo je šestero plivača, od kojih su troje po prvi put nastupili u bitno težim disciplinama. Oryna Svorina nastupila je na 100 m slobodno, Borna Obradović na 100 m leđno, Franjo Krog na 25 m slobodno, Vedran Kos nastupio je na 50 m slobodno, Nikola Dodoš na 50 m leptir, a Brunela Hrženjak na 100 m prsno. Franjo Krog je stigao do 2. mjesta u svojoj kategoriji, dok je Brunela Hrženjak po prvi put startala s odskočne pozicije i isplivala 2. mjesto u svojoj kategoriji.

– Kao i uvijek, veliko hvala gospodinu Kokijeru na prijevozu i Zajednici spotskih udruga grada Varaždina na omogućenom kombiju. Iskusniji i vještiji, pripremamo se za iduće natjecanje u Zadru sredinom svibnja – ističu iz PK Vidra.

3. ŽNL: Podravcu općinski derbi u Sračincu, na vrhu Klenovnik i Udarnik 32

U 3. ŽNL skupina Varaždin borba za naslov vodi se između vodećeg Klenovnika i drugoplasiranog Udarnika 32.

Vodeći Klenovnik u 17 susreta skupio je 42 boda, bod više od nogometaša iz Gornjeg Kućana.

Pri vrhu je Podravac iz Svibovca, odnosno na 4. mjestu, koji je u prošlom kolu igrao općinski derbi sa Sračincem. Susret pred 250 gledatelja završio je 1:0 za goste iz Svibovca Podravskog.

U idućem kolu Sračinec gostuje kod drugoplasiranog Udarnika 32, a četvrtoplasirani Podravac dočekuje Omladinac.

Vodeći Klenovnik u subotu, 27. travnja u 17 sati ugošćuje Vratno.