FOTO Seniori Rudara 47 pokorili konkurenciju na turniru u Vidovcu

Pan Givova kup

Završeno je 12. dvoransko prvenstvo u malom nogometu za registrirane klubove pod nazivom  Pan Givova kup Vidovec 2017., a pobjednik kod seniora je Rudar 47.

U nedjeljnom finalu nogometaši iz Donjeg Ladanja susreli su se sa Slobodom iz Tužnog. U prvom dijelu pogoci nisu padali. U 22. minuti nogometaše iz Donjeg Ladanja u vodstvo je doveo Alen Kokotec, samo minutu kasnije Sloboda je izjednačila preko Dominika Biškupa, no nekoliko sekundi kasnije Boro Možanić doveo je Ladinjščane u vodstvo od 2:1.

Slobodaši su u nastavku pokušali s golmanom – igračem, no primili su i treći gol. Zabio ga je ponovno Možanić u 29. minuti. Ipak, u posljednjoj minuti nogometaši iz Tužnog su smanjili iz šesterca. Precizan je bio Biškup, no snage za izjednačenje nisu imali.

U susretu za treće mjesto kod seniora Polet iz Tuhovca je s 5:0 deklasirao Nedeljanec 2. Najbolji vratar Alen Đurman iz pobjedničke ekipe, najbolji strijelac Branislav Slunjski sa sedam golova iz Slobode (T), a najbolji igrač Boro Možanić iz redova Rudara 47.

Nakon penala najbolji veterani Rudara 47

Kod veterana slavili su također nogometaši iz Donjeg Ladanja. U neizvjesnoj utakmici u kojoj su Rudari dva puta stizali prednost Plitvice 1:0 i 2:1. Regularni dio završio je 2:2, a nakon penala slavili s ukupnih 8:7. U susretu za treće mjesto također su se izvodili šesterci. Slavio je Telecom – Auto Florijanić protiv ekipe Buffet Mladost – Hidromont s ukupnih 3:2 (0:0). Najbolji vratar kod veterana dolazi iz Rudara 47, a riječ je o Marinu Beneti. Najbolji strijelac je Gojančan Tomica Ister s četiri gola, dok je najboljim igračem proglašen Stjepan Stolnik iz Rudara 47.

Pioniri i juniori

Kod juniora najbolji je bio Varteks 1 nakon slavlja u finalu protiv Plitvice 5:1. Treće mjesto pripalo je Oraču koji je s 4:3 svladao Nedeljanec 2 4:3. Najbolji vratar kod juniora dolazi iz redova Plitvice – Petar Furjan, najbolji igrač je Matija Kuhar iz Varteksa, a strijelac Roman Rog s 12 golova. U pionirskoj konkurenciji dominantni su bili nogometaši Varaždina koji su u finalu svladali Rudar 47 11:1. Treće mjesto osvojila je toplička Mladost nakon šesteraca ukupnim rezultatom 6:5 (2:2). Najboljim igračem proglašen je Dalibor Vrbanić iz Varaždina 2002, najbolji strijelac je Alan Novko također iz pobjedničke ekipe s 13 golova, dok je najboljim vratarom proglašen Bernard Mikac iz Rudara 47.

Izvor: Foto: Pan Givova kup

1. ŽNL: Budućnost slavila u Varaždinu i zadržala tri boda prednosti pred Obrešom

Momčad vidovečke Budućnosti nastavlja pobjednički niz. U 15. kolu 1. županijske nogometne lige do pobjede su stigli na gostovanju u Varaždinu protiv Mladosti. Budućnost je slavila rezultatom 4:0 čime je zadržala tri boda prednosti ispred drugoplasiranog Obreša.

Rezultatom 4:0 slavio je i tuhovečki Polet u gostima protiv Slobode (T), dok je Drava-Ajax kod kuće pobijedila Čevo s 2:0. Polet (C) je s 3:1 na domaćem travnjaku bio bolji od Plitvice (S).

Još u subotu je Obreš s 3:0 pobijedio varaždinsku Slobodu, dok je Novi Marof s visokih 8:1 bio bolji od Dinama (B).

Parovi 16. kola (24. i 25. travnja, 17 sati): Novi Marof – Plitvica (S), Sloboda (Vž) – Drava-Ajax, Čevo – Sloboda (T), Mladost (M) – Polet (C), Dinamo (B) – Mladost (Vž), Budućnost – Obreš, Polet (T) – Beretinec.

4. NL Čakovec – Varaždin: Bednja deklasirala Plitvicu, gol Hanžeka za slavlje Nedeljanca

Ilustracija

U nedjelju su odigrale preostale utakmice 16. kola Četvrte nogometne lige Čakovec – Varaždin. Vodeća Bednja se bez većih problema obračunala s gostima iz Gojanca, momčadi Plitvice. Lider prvenstva slavio je s visokih 8:0.

Nedeljenac je ugostio momčad Dinama iz Palovca. Domaćini su do vodstva stigli u završnici prvoga dijela, a minimalnu prednost uspjeli su očuvati u nastavku utakmice. Pogodak vrijedan tri boda djelo je Jurice Hanžeka u 40. minuti.

Momčad Mladosti iz Svete Marije je s 3:1 slavila na gostovanju kod čakovečke Sloge.

Parovi 17. kola (14. i 25. travnja, 17 sati): Dinamo (P) – Nedelišće, Dubravka-Zagorac – Sloga, Omladinac – Bednja, Ivančica – Centrometal, Dinamo (D) – Zelengaj, Plitvica – Mladost Komet, Jalžabet – Nedeljanec, Međimurec – Mladost (SM).