FOTO Seniori Rudara 47 pokorili konkurenciju na turniru u Vidovcu

Pan Givova kup

Završeno je 12. dvoransko prvenstvo u malom nogometu za registrirane klubove pod nazivom  Pan Givova kup Vidovec 2017., a pobjednik kod seniora je Rudar 47.

U nedjeljnom finalu nogometaši iz Donjeg Ladanja susreli su se sa Slobodom iz Tužnog. U prvom dijelu pogoci nisu padali. U 22. minuti nogometaše iz Donjeg Ladanja u vodstvo je doveo Alen Kokotec, samo minutu kasnije Sloboda je izjednačila preko Dominika Biškupa, no nekoliko sekundi kasnije Boro Možanić doveo je Ladinjščane u vodstvo od 2:1.

Slobodaši su u nastavku pokušali s golmanom – igračem, no primili su i treći gol. Zabio ga je ponovno Možanić u 29. minuti. Ipak, u posljednjoj minuti nogometaši iz Tužnog su smanjili iz šesterca. Precizan je bio Biškup, no snage za izjednačenje nisu imali.

U susretu za treće mjesto kod seniora Polet iz Tuhovca je s 5:0 deklasirao Nedeljanec 2. Najbolji vratar Alen Đurman iz pobjedničke ekipe, najbolji strijelac Branislav Slunjski sa sedam golova iz Slobode (T), a najbolji igrač Boro Možanić iz redova Rudara 47.

Nakon penala najbolji veterani Rudara 47

Kod veterana slavili su također nogometaši iz Donjeg Ladanja. U neizvjesnoj utakmici u kojoj su Rudari dva puta stizali prednost Plitvice 1:0 i 2:1. Regularni dio završio je 2:2, a nakon penala slavili s ukupnih 8:7. U susretu za treće mjesto također su se izvodili šesterci. Slavio je Telecom – Auto Florijanić protiv ekipe Buffet Mladost – Hidromont s ukupnih 3:2 (0:0). Najbolji vratar kod veterana dolazi iz Rudara 47, a riječ je o Marinu Beneti. Najbolji strijelac je Gojančan Tomica Ister s četiri gola, dok je najboljim igračem proglašen Stjepan Stolnik iz Rudara 47.

Pioniri i juniori

Kod juniora najbolji je bio Varteks 1 nakon slavlja u finalu protiv Plitvice 5:1. Treće mjesto pripalo je Oraču koji je s 4:3 svladao Nedeljanec 2 4:3. Najbolji vratar kod juniora dolazi iz redova Plitvice – Petar Furjan, najbolji igrač je Matija Kuhar iz Varteksa, a strijelac Roman Rog s 12 golova. U pionirskoj konkurenciji dominantni su bili nogometaši Varaždina koji su u finalu svladali Rudar 47 11:1. Treće mjesto osvojila je toplička Mladost nakon šesteraca ukupnim rezultatom 6:5 (2:2). Najboljim igračem proglašen je Dalibor Vrbanić iz Varaždina 2002, najbolji strijelac je Alan Novko također iz pobjedničke ekipe s 13 golova, dok je najboljim vratarom proglašen Bernard Mikac iz Rudara 47.

Izvor: Foto: Pan Givova kup

Glavina i Glavica zabili za pobjedu Varaždina nad Interom

U sklopu priprema za nastavak sezone u HT Prvoj HNL, ekipa Varaždina je danas, 19. siječnja, na svom stadionu pobijedila Inter iz Zaprešića rezultatom 2:0.

Strijelci su bili Dominika Glavina i Dejan Glavica. Ova utakmica bila je prilika za igrače koji su dobivali manju minutažu u prethodnim utakmicama kao i za juniore koji su priključeni prvoj ekipi.

Trener momčadi Zoran Kastel imao je na raspolaganju 17 igrača. Prvenstvo se za Varaždin nastavlja u subotu u 15 sati kada će u okviru 17. kola gost na varaždinskom Gradskom stadionu biti momčad Rijeke.

Početnih 11: Zelenika, Elezi, Cerovčec, Memija, Ćelić, Kanceljak, Grgec, Vuk, Crnčec, Glavina, Petrović

Zamjene: Kolarić, Glavica, Lusavec, Donsanti, Mezga, Belcar

U subotu nastavak prvenstva, a NK Varaždin dočekuje Rijeku

S utakmicom protiv Hrvatskog Dragovoljca, nogometaši Varaždina zaključili su pripremni proces te je ovaj tjedan na rasporedu priprema za prvu slijedeću utakmicu u nastavku prvenstva protiv HNK Rijeka, u subotu, 23. siječnja, s početkom u 15 sati.

Podsjetimo, zbog trenutnih epidemioloških mjera na snazi je i dalje zabrana prisustva gledatelja te će prijenos utakmice biti na Arena Sport kanalima.

Nogometaši Varaždina će još jedan pripremni susret protiv drugoligaša Intera iz Zaprešića u danas, 19. siječnja, s početkom u 13 sati na gradskom stadionu u Varaždinu gdje će se trener Kastel odlučiti za “roster” koji će nastaviti sezonu.

Od dolazaka u Varaždin, pojačanja su vezni igrač Igor Postonjski – bivši igrač i kapetan Intera iz Zaprešića sa preko 100 utakmica HT Prve lige dok bi kroz nekoliko dana i obrambeni igrač Juraj Maks Ćelić trebao biti na dispoziciji treneru za nastavak prvenstva. Nikola Tkalčić potpisao je produženje ugovora do kraja aktualne sezone. Dolaskom novog trenera, dva igrača Varaždina koja do sada nisu konkurirala za nastupe – Dejan Glavica i Dominik Glavina vraćeni su u konkurenciju za nastupe.

Što se odlazaka tiče, Domagoj Drožđek kao posuđeni igrač vratio se u Lokomotivu odkuda bi trebao ostvariti inozemni angažman. Dva igrača s posudbe iz HNK Hajduka – Ivan Delić i Dino Skorup vratili su se u Split dok su također Stefan Milić te Damjan Daničić vraćeni s posudbe u svoj matični klub – GNK Dinamo. Klub je sporazumno raskinuo ugovore sa sa Mijom Šabićem, Dominikom Perkovićem te Dinkom Gavranovićem.