FOTO Seniori Rudara 47 pokorili konkurenciju na turniru u Vidovcu

Pan Givova kup

Završeno je 12. dvoransko prvenstvo u malom nogometu za registrirane klubove pod nazivom  Pan Givova kup Vidovec 2017., a pobjednik kod seniora je Rudar 47.

U nedjeljnom finalu nogometaši iz Donjeg Ladanja susreli su se sa Slobodom iz Tužnog. U prvom dijelu pogoci nisu padali. U 22. minuti nogometaše iz Donjeg Ladanja u vodstvo je doveo Alen Kokotec, samo minutu kasnije Sloboda je izjednačila preko Dominika Biškupa, no nekoliko sekundi kasnije Boro Možanić doveo je Ladinjščane u vodstvo od 2:1.

Slobodaši su u nastavku pokušali s golmanom – igračem, no primili su i treći gol. Zabio ga je ponovno Možanić u 29. minuti. Ipak, u posljednjoj minuti nogometaši iz Tužnog su smanjili iz šesterca. Precizan je bio Biškup, no snage za izjednačenje nisu imali.

U susretu za treće mjesto kod seniora Polet iz Tuhovca je s 5:0 deklasirao Nedeljanec 2. Najbolji vratar Alen Đurman iz pobjedničke ekipe, najbolji strijelac Branislav Slunjski sa sedam golova iz Slobode (T), a najbolji igrač Boro Možanić iz redova Rudara 47.

Nakon penala najbolji veterani Rudara 47

Kod veterana slavili su također nogometaši iz Donjeg Ladanja. U neizvjesnoj utakmici u kojoj su Rudari dva puta stizali prednost Plitvice 1:0 i 2:1. Regularni dio završio je 2:2, a nakon penala slavili s ukupnih 8:7. U susretu za treće mjesto također su se izvodili šesterci. Slavio je Telecom – Auto Florijanić protiv ekipe Buffet Mladost – Hidromont s ukupnih 3:2 (0:0). Najbolji vratar kod veterana dolazi iz Rudara 47, a riječ je o Marinu Beneti. Najbolji strijelac je Gojančan Tomica Ister s četiri gola, dok je najboljim igračem proglašen Stjepan Stolnik iz Rudara 47.

Pioniri i juniori

Kod juniora najbolji je bio Varteks 1 nakon slavlja u finalu protiv Plitvice 5:1. Treće mjesto pripalo je Oraču koji je s 4:3 svladao Nedeljanec 2 4:3. Najbolji vratar kod juniora dolazi iz redova Plitvice – Petar Furjan, najbolji igrač je Matija Kuhar iz Varteksa, a strijelac Roman Rog s 12 golova. U pionirskoj konkurenciji dominantni su bili nogometaši Varaždina koji su u finalu svladali Rudar 47 11:1. Treće mjesto osvojila je toplička Mladost nakon šesteraca ukupnim rezultatom 6:5 (2:2). Najboljim igračem proglašen je Dalibor Vrbanić iz Varaždina 2002, najbolji strijelac je Alan Novko također iz pobjedničke ekipe s 13 golova, dok je najboljim vratarom proglašen Bernard Mikac iz Rudara 47.

Izvor: Foto: Pan Givova kup

U Nedeljancu će se održati 30. Memorijalni nogometni turnir

Na igralištu Nogometnog kluba Nedeljanec u subotu, 27. srpnja održat će se 30. Memorijalni turnir u spomen na sve preminule igrače i članove kluba.

Uz domaćina nastupit će Mladost iz Margčana, Plitvica iz Gojanca i Polet iz Cestice.

– Za razliku od dosadašnjih memorijalnih turnira koji su se održavali uglavnom u nedjelju ovaj put smo odlučili održati u subotu i to u kasnim poslijepodnevnim i večernjim satima. Uz obilje dobrog nogometa, neće nedostajati ića i pića, stoga Vas sve pozivamo da dođete! – ističu iz NK Nedeljanec.