Garibović, Vidaček, Rodeš i Bonino nominirani za najboljeg sportaša u 2016. godini

Izbor najboljih

Enes Garibović, Jurica Vidaček, Istok Rodeš, Ivica Bonino – Hasan. Sve su ovo vrhunski sportaši, ali samo će jedan od njih ponijeti titulu najboljeg sportaša Grada Varaždina za 2016. godinu.

Već 54. godinu zaredom najboljeg sportaša bira Zajednica sportskih udruga Grada Varaždina, a svoju će odluku obznaniti na svečanom proglašenju 30. siječnja u varaždinskom HNK.

Nagrade i priznanja dobit će i najbolje sportašice, sportski kolektivi i sportski djelatnici.

Četvorica nominiranih sportaša ostvarili su vrhunske rezultate na međunarodnim natjecanjima.

Karatist Enes Garibović je seniorski prvak Hrvatske, brončani je mlađi senior u Europi, zlatni s Europskih sveučilišnih igara, prvi je na svjetskoj rang listi mladih seniora u kategoriji do 84 kilograma….

Istok Rodeš najbolji je junior na svijetu u slalomu i 17. skijaš završnice Svjetskog kupa

Jurica Vidaček je s GRK Varaždinom osvajač Premijer lige i treći u Ligi za prvaka

Ivica Bonino – Hasan sedmi je na svijetu u lovu riba

3. HNL Sjever: poraz Podravine na otvaranja Lige za prvaka, Varteks stradao u odgođenoj utakmici u Virju

Utakmica 1. kola započela je Liga za prvaka 3. HNL Sjever. U Svetom Martinu na Muri domaći Polet je s uvjerljivih 4:1 bio bolji od ludbreške Podravine. Domaćini su poveli u 18. minuti preko Filipa Perčića, a s minimalnim vodstvom Poleta se otišlo i na odmor.

U 58. minuti Podravina dolazi do izjednačenja, a strijelac je bio Josip Horvatinčić. Samo pet minuta kasnije domaćini ponovno vode zahvaljujući strijelcu Marku Šariću. Isti igrač povisuje na 3:1 u 67. minuti, a sudbinu Podravine zapečatio je Erik Huzjan golom u 76. minuti.

U preostalim utakmicama Radnik je s 2:1 bio bolji od Papuka, dok je Mladost u Ždralovima s glatkih 3:0 svladala momčad Tehničara.

Parovi 2. kola (subota, 22. svibnja, 17:30): Tehničar – Podravina, Papuk – Polet, Mladost – Radnik.

Odigrana je i posljednja odgođena utakmica prvog dijela natjecanja u kojoj je Podravac s visokih 5:1 svladao varaždinski Varteks. Obje momčadi natjecanje nastavljaju u Ligi za ostanak koja započinje u srijedu, 19. svibnja (18 sati). Parovi 1. kola su: Varteks – Podravac, Bjelovar – Virovitica, Rudar – Graničar.

4. NL Čakovec – Varaždin: Bednja do pobjede u Ivancu, Dubravka-Zagorac bolja od Zelengaja

Odigrano je prvih pet utakmica 21. kola 4. nogometne lige Čakovec – Varaždin. Vodeća Bednja upisala je novu pobjedu rezultatom 2:0 na gostovanju protiv Ivančice. Dubravka-Zagorac je pak kod kuće s 2:1 svladala Zelengaj.

Posljednjeplasirana Plitvica je s glatkih 3:0 izgubila u Novom Selu Rok od domaćeg Omladinca. U općinskom derbiju Centrometal je s 2:0 nadvisio Nedelišće, dok su u Palovcu Dinamo i Mladost (SM) podijelili bodove odigravši 1:1.

U nedjelju igraju: Jalžabet – Mladost Komet, Nedeljanec – Sloga, Dinamo (D) – Međimurec.