FOTOarhiva

Rukometaši Varaždina 1930 u posljednjem susretu 6. kola u Graberju u utorak, 5. studenog, pobijedili su Dubravu 35:24.

Pobjeda nad vodećom Dubravom koja je bez poraza i Ante Ivankovića, ali ipak s ulogom apsolutnog favorita došla u Varaždin, definitivno će im podići samopouzdanje i vjeru Varaždincima da mogu mnogo ove sezone. Nakon izjednačenog otvaranja, prvu veću razliku Varaždinci stvaraju u 15. minuti kada odlaze na 12:8. Do predaha su Dubravi uspjeli zabiti čak 20 pogodaka.

Sjajno je funkcionirala obrana domaćina kroz cijeli susret. U nastavku je primila samo osam pogodaka. Dubrava se praktički ni jednog trenutka u drugom poluvremenu nije uspjela približiti na prihvatljivu razliku. Deset minuta prije kraja varaždinski sastav imao je pomalo nevjerojatnih jedanaest razlike 30:19, i rutinski je priveo susret kraju. To je treća i najveća pobjeda Varaždina ove sezone. Dubrava je pak nakon pet pobjeda i jednog remija doživjela prvi poraz.

U domaćim redovima bilo je mnogo odličnih. Po sedam pogodaka zabili su Frano Vujović kao lokomotiva domaćeg sastava te Luka Trojko.