Dan izbora je neradni dan? Očito ne i za radnike jedne poznate ludbreške tvrtke
Predsjednik Zoran Milanović je prilikom objave odluke o provedbi izbora za Sabor 17. travnja najavio kako će tada biti neradni...
Špancirfest, dan drugi
Drugi dan Špancira neće biti ništa manje atraktivan od jučerašnje uvertire.
Svakako najveći interes izaziva Rade Šerbedžija, koji će s bendom Zapadni kolodvor nastupiti na pozornici Vile Bedeković.
Ulaznica za događanje – koje počinje u 21 i traje do 23 sata – košta 50 kuna, a sudeći prema iskazanom interesu veliki glumac, sa zavidnom međunarodnom karijerom, nastupiti će pred rasprodanim gledalištem.
U isto vrijeme će na Trgu Miljenka Stančića nastupiti Nipplepeople dok će se sat vremena ranije, u 20 sati, na Korzu predstaviti Drvored.
Program prvog vikenda festivala uličnih šetača počinje u 9.30 sati kad na Franjevačkom trgu nastupa Kraken Orchestra. Cijeli se dan izmjenjuju programi, a ljubitelji dobre glazbe svakako će izdvojiti Mostar sevdah reunion, koji u Kraljevskoj zoni počinje u 22 sata.
Glazbena pozornica na Kraljevskoj zoni Špancirfesta već je u najavi pridobila brojne fanove dobre glazbe.
Program za subotu, 19. kolovoza
09:30- 10:15KRAKEN ORCHESTRAFranjevački trg – Grgur NinskiProgram:Ulični program
10:00- 13:00SLAMONIJAPark kreative – Habdelićeva ulicaProgram:Park kreative
10:00- 13:00MAKEOVER!Park kreative – Habdelićeva ulicaProgram:Park kreative
10:00- 13:00KLIKEROVI MALI DIZAJNERIPark kreative – Habdelićeva ulicaProgram:Park kreative
10:00- 13:00(S)LIKOVNA RADIONICAPark kreative – Habdelićeva ulicaProgram:Park kreative
10:00- 20:00VINDILAND – DJEČJE CARSTVO NA ŠPANCIRFESTUVindilandProgram:Vindiland
10:00- 13:00ZAGONETNO DRVOPark kreative – Habdelićeva ulicaProgram:Park kreative
10:00- 13:00LUTKARSKI ŠPANCIRUNGPark kreative – Habdelićeva ulicaProgram:Park kreative
10:00- 11:00GLAZBA I IGRA (0-6, UZ PRATNJU ODRASLIH)Park kreative – Habdelićeva ulicaProgram:Park kreative
10:00- 12:00ARCHITECTS OF AIR – MIRACOCOKapucinski trgProgram:Ulični program
10:00- 10:45DRUCKLUFT ORCHESTER *Franjevački trg – City centarProgram:Ulični program
10:00- 12:00LIKOVNA RADIONICA CRTAM POD VEDRIM NEBOMPalača Patačić-BužimProgram:Radionice
10:30- 11:15LES PHALENES *Franjevački trg – City centarProgram:Ulični program
11:00- 12:00GRADSKI PUHAČKI ORKESTAR HŽ VARAŽDINKorzoProgram:Glazbeni program
11:00- 23:59VINSKI GRADTrg Miljenka StančićaProgram:Vinski grad
16:00- 20:00LUTKARSKI ŠPANCIRUNGPark kreative – Habdelićeva ulicaProgram:Park kreative
16:00- 20:00KLIKEROVI MALI DIZAJNERIPark kreative – Habdelićeva ulicaProgram:Park kreative
16:00- 20:00(S)LIKOVNA RADIONICAPark kreative – Habdelićeva ulicaProgram:Park kreative
16:00- 20:00ZAGONETNO DRVOPark kreative – Habdelićeva ulicaProgram:Park kreative
16:00- 20:00MAKEOVER!Park kreative – Habdelićeva ulicaProgram:Park kreative
16:00- 20:00DJ DSIMPLEIFYPark kreative – Habdelićeva ulicaProgram:Park kreative
16:00- 20:00#TAKEOVERPark kreative – Habdelićeva ulicaProgram:Park kreative
16:00- 20:00SLAMONIJAPark kreative – Habdelićeva ulicaProgram:Park kreative
16:00- 19:00MOP X DIZAJN POČETNICA @ŠPANCIRFEST: MAJA JANDRIĆ — SVA SILA PAPIRAGajevaProgram:Radionice
17:00- 22:00ARCHITECTS OF AIR – MIRACOCOKapucinski trgProgram:Ulični program
17:00- 18:00BREAK-A-DANCE (6+)Park kreative – Habdelićeva ulicaProgram:Park kreative
17:00- 18:30RITMOS/JURA KARIKATURATrg SlobodeProgram:Ulični program
17:00- 17:45ULIK MECANOCOMIC SHOW *KorzoProgram:Ulični program
17:00- 18:30THE KEYSKranjčevićevaProgram:Ulični program
17:00KOL 22– 19:00FOOD & FUN – THE A!Kraljevska zonaProgram:Kraljevska zona
17:00- 19:00LIKOVNA RADIONICA CRTAM POD VEDRIM NEBOMPalača Patačić-BužimProgram:Radionice
17:00- 18:30FAKUSTIX *GundulićevaProgram:Ulični program
18:00- 18:45KRAKEN ORCHESTRAFranjevački trg – Grgur NinskiProgram:Ulični program
19:00- 22:00FOOD & FUN – PAN ISPOVJEDAONICAKraljevska zonaProgram:Kraljevska zona
19:00- 22:00FOOD & FUN – PANONSKA KUTAKKraljevska zonaProgram:Kraljevska zona
19:00- 22:00FOOD & FUN – PAN STAGEKraljevska zonaProgram:Kraljevska zona
19:00- 20:00TEATRUM “ŠUMASTIKUS” (5+)Park kreative – Habdelićeva ulicaProgram:Park kreative
19:00- 20:30RANA ESCULENTAKranjčevićevaProgram:Ulični program
19:00- 20:30THE YANGSTERSGundulićevaProgram:Ulični program
19:00- 19:45ULIK MECANOCOMIC SHOWKorzoProgram:Ulični program
19:30- 21:00SVIRKA DO 11Trg SlobodeProgram:Ulični program
19:30- 20:15LES PHALENESFranjevački trg – City centarProgram:Ulični program
20:00- 21:00EVOKERSKraljevska zonaProgram:Kraljevska zona
20:00- 22:00DRVOREDKorzoProgram:Glazbeni program
21:00- 23:00NIPPLEPEOPLETrg Miljenka StančićaProgram:Glazbeni program
21:00- 23:00LALUZ VISUALS *KorzoProgram:Ulični program
21:00- 23:00RADE ŠERBEDŽIJA I ZAPADNI KOLODVORVila Bedeković – Croatia osiguranjeProgram:Glazbeni program
21:00- 22:00DJ KAY ZRILLKraljevska zonaProgram:Kraljevska zona
22:00- 23:59MOSTAR SEVDAH REUNIONKraljevska zonaProgram:Kraljevska zona
23:59- 04:00DJ ALLEGRA & DJ KAY ZRILLKraljevska zona
Izvor:
Foto:
Već neko vrijeme traju polemike o tome je li dan izbora neradni dan ili poslodavci mogu radnicima naložiti da dođu na posao.
Danas smo pisali o slučaju gdje je poslodavac, odnosno tvrtka iz Ludbrega, svojim radnicima naložila da 17. travnja dođu na posao.
Dan izbora je neradni dan? Očito ne i za radnike jedne poznate ludbreške tvrtke
O toj temi danas se oglasio i ministar gospodarstva Damir Habijan.
Izborni dan je neradni te su poslodavci obvezni osigurati radnicima ostvarivanje njihova biračkog prava, a oni koji na izborni dan 17. travnja budu radili imaju pravo na povećanu plaću za taj dan, izjavio je Damir Habijan.
Habijan naglašava da zakon propisuje da je to neradni dan, a i Državno izborno povjerenstvo je reklo da su poslodavci obvezni radnicima osigurati ostvarivanje njihova biračkog prava.
Dodaje i da zakon propisuje kako radnici koji rade u dane blagdana i neradne dane imaju pravo na povećanu plaću.
Svima treba osigurati izlazak na izbore, a onima koji rade uvećati plaću za taj dan, rekao je Habijan.
Nakon sastanka stranačkih tijela, predsjednik Vlade i HDZ-a Andrej Plenković predstavio je izborni program “Za sve izazove” kao i izborne liste.
-S nama na liste idu dosadašnji partneri – HSLS, HDS, HNS, Hrvatska stranka umirovljenika i Marijana Petir. Naša ključna poruka bila je politička stabilnost, koju smo zadržali i održali. Rezultat je to politike desnog centra, liberalnih stranaka, demokršćanskih stranaka i manjinskih stranaka. Sastavit ćemo Vladu, bit ćemo relativni pobjednici – rekao je Plenković.
Nositelji HDZ-ovih lista bit će: Andrej Plenković (prva izborna jedinica), Gordan Jandroković (druga), Anđelko Stričak (treća), Ivan Anušić (četvrta), Marin Piletić (peta), Davor Božinović (šesta), Tomo Medved (sedma), Oleg Butković (osma), Ivan Malenica (deveta), Branko Bačić (deseta), dok će listu za dijasporu (11 izborna jedinica) nositi državni tajnik Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Hrvatske Zvonko Milas.
Lista u III. izbornoj jedinici izgleda ovako:
1. Anđelko Stričak
2. Zoran Gregurović
3. Ljubomir Kolarek
4. HNS (Predrag Štromar)
5. Damir Habijan
6. Žarko Tušek
7. Sanja Borovec
8. Dražen Srpak
9. Ljubica Jembrih
10. Siniša Jenkač
11. HNS (Robert Šplajt)
12. Gordana Ramušćak
13. Zdravko Tušek
14. Goran Kaniški