Marko Rog: Strpljivo čekam priliku u Napoliju, a jako mi nedostaju obitelj i prijatelji

Nogometaš iz Nedeljanca

Iza nogometaša iz Nedeljanca Marka Roga reprezentativne su akcije. Nakon pobjeda protiv Kosova i Finske, čuli smo se s 21-godišnjakom koji nam je ispričao kako se snašao u Napulju.

U kvalifikacijskim utakmicama za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine, Rog je odigrao dvadesetak minuta u 6:0 pobjedi protiv Kosova i desetak minuta u 1:0 pobjedi protiv Finske.

Protiv Kosovara Nedeljančan se našao u vrlo izglednoj prigodi, no nije uspio pogoditi.

– Zadovoljan sam svojim igrama, iako ostaje žal što nisam zabio protiv Kosova – rekao je Marko Rog i dodao je kako mu je najvažnije što je igrao nakon dugo vremena.

Naime, Rog u Napoliju, u kojeg je stigao ovo ljeto iz Dinama, nije odigrao ni jedne minute.

Strpljiv

– Ni u Splitu ni u Dinamu nije mi bilo zagarantirano mjesto u prvih 11 pa sam se izborio. Moram biti strpljiv jer ću priliku sigurno dobiti – rekao je igrač drugoplasirane momčadi talijanske Serije A.

Istaknuo kako se u Napulju najviše druži s našim Ivanom Strinićem i Srbinom Nikolom Maksimovićem.

– Još učim talijanski pa mi najviše pomažu Strinić i Maksimović, no i ostali suigrači su vrlo srdačni – objasnio je Rog koji je dodao kako ga neki dijelovi Napulja podsjećaju na Split.

– Grad je vrlo zanimljiv. Prilagodio sam se životu u Napulju, no nedostaju mi obitelj i prijatelji – zaključio je 21-godišnjak.

3. HNL Sjever: u odgođenoj utakmici Podravina u Ludbregu svladala Varteks

Ilustracija

Nogometaši Podravine su u Ludbregu ugostili varaždinski Varteks u odgođenoj utakmici 13. kola 3. hrvatske nogometne lige Sjever. Ludbrežani su uvjerljivo slavili s visokih 4:1.

Domaćini do vodstva dolaze u 44. minuti preko Santosa Oliveire, a s minimalnom prednošću Podravine otišlo se i na odmor. Početkom nastavka Josip Golubar s bijele točke povisuje prednost Podravine na 2:0. Isti igrač ponovno je siguran iz najstrože kazne u 63. minuti za 3:0. U 77. minuti je 4:0, a svoj drugi pogodak zabija Santos Oliveira. Počasni gol za Varteks djelo je Frana Rožmarića u 80. minuti.

Zimsku stanku Podravina dočekuje na 7. mjestu sa 16 bodova, dok je Varteks osmi s 15 bodova.

2. HNL: remi Varaždinaca u Dugopolju, velika gužva na vrhu tablice

Nogometaši Varaždina odigrali su 0:0 na gostovanju u Dugopolju protiv istoimenog domaćina, u susretu 14. kola 2. hrvatske nogometne lige. Varaždincima je ovo bila deveta prvenstvena utakmica u nizu bez poraza. Posljednji su puta poraženi napustili travnjak još 15. rujna, u susretu 5. kola na gostovanju protiv BSK (1:0).

Remi u Dugopolju iskoristila je Dubrava koja je kod kuće s minimalnih 1:0 bila bolja od Opatije te je preskočila Varaždin na vrhu tablice. Dubrava ima 25 bodova, Varaždin bod manje, a slijede ih čak šest momčadi koje su se ugurale unutar tri boda.

Varaždinci ponovno na prvo mjesto mogu već u sljedećem kolu kada na domaćem travnjaku (subota, 4. prosinca, 13 sati) dočekuju upravo momčad Dubrave.