Nakon dulje pauze Enes Garibović osvojio drugo mjesto u Tuzli

U Tuzli je održan međunarodni karate turnir „Tuzla Open 2021“ gdje varaždinski karatist Enes Garibović osvojio drugo mjesto.

Nastupilo je preko 800 natjecatelja iz BiH, Hrvatske, Makedonije, Srbije, Slovenije i Crne Gore.

Nakon poduže natjecateljske pauze koju je nametnula pandemija, seniorska reprezentacija Hrvatske otputovala je na turnir, u čijem sastavu je bio i član Karate kluba Varaždin, Enes Garibović.

Enes Garibović nastupio je u kategoriji seniori -75 kg, i nakon četiri dobivene borbe osvaja 1. mjesto. Finalisti svake težinske kategorije plasirali su se u otvorenu seniorsku kategoriju, seniori open, te je time Enes nastupio i u otvorenoj kategoriji seniori open, gdje se nakon dvije pobjede plasirao u finale, u kojem tijesno gubi i osvaja 2. mjesto.

Dan ranije, u petak 26.02.2021., u Daruvaru su organizirani mečevi između reprezentacije Hrvatske i reprezentacije Srbije. Enes Garibović u kategoriji seniori -75 kg je ostvario sve tri pobjede u isto toliko mečeva.

Međunarodni turnir u Tuzli i mečevi s reprezentacijom Srbije u Daruvaru, odlična su priprema i uvertira u nastavak natjecateljske sezone, u kojoj se očekuje Europsko prvenstvo krajem svibnja, kvalifikacije za Olimpijske Igre u lipnju, Olimpijske Igre u srpnju te Svjetsko prvenstvo u studenom ove godine.

FOTO Leon Belcar doveo NK Varaždin do pobjede nad Istrom

FOTO : IVAN AGNEZOVIC

NK Varaždin je u prvoj utakmici sedmog kola Supersport HNL-a na pred domaćom publikom rezultatom 1:0 pobijedio Istru.

Gol vrijedan tri boda zabio je Leon Belcar u 78. minuti i Varaždin je sada barem privremeno zasjeo na četvrto mjesto tablice domaćeg prvenstva, piše gol.dnevnik.hr.

U prvom poluvremenu najbolja se šansa dogodila na samom početku kada su gosti iz Pule mogli povesti. U drugoj minuti Filet je vrlo lijepo proigrao Lisicu, koji se našao sam pred domaćim golmanom, ali je Zelenika dobro reagirao i spriječio startni šok za Varaždin.

Nakon toga je uslijedila uspavanka u ostatku prvog poluvremena.

U 78. minuti Varaždin je poveo nakon što je prvo Nekić pucao glavom i pogodio gredu, a na odbijenu loptu najbolje je reagirao Belcar i zatresao suparničku mrežu. Do kraja je Varaždin čuvao prednost, gosti iz Pule tražili su barem bod i prijetili, ali rezultatske promjene više nije bilo.

3. NL Sjever: Varteks kod svoje crne mačke, Podravina kod aktualnih prvaka

Podravina i Varteks, predstavnici Varaždinske županije u 3. NL Sjever u subotu, 21. rujna igraju susrete 6. kola.

Varteks odlazi u goste Dinamu iz Domašinca.

Nitko osim Dinama Domašinec lani nije Varteksu oduzeo čak sedam bodova iz tri utakmice. Na domaćem terenu su Domašinčani slavili s čak 4:1, gdje su Bumbari promašili čak dva penala, a onda su ih ‘šokirali’ i na Slobodi, da bi tek posljednji susret završio remijem.

– Znam da je Varteks lani prošao loše s Dinamom, svjesni smo da su dobra ekipa, sa Žulićem sam i igrao, ali tu je i iskusni Krznar, ali i dosta mladih igrača, tako da nam neće biti lagano – rekao je Niko Mihalinec, igrač Varteksa.

Podravina pak u subotu, 21. rujna gostuje kod Poleta u Sv. Martinu na Muri.