Nikola Jaroš zamijenio Dražena Beseka na klupi malteške Birkirkare

Varaždinski treneri

Varaždinac Dražen Besek od jučer više nije trener malteške Birkirkare.

Beseku su presudili lošiji rezultati u posljednje vrijeme, a posebno iznenađujući 3:0 poraz od St. Andrewsa  u FA Trophy kupu i 2:0 poraz u prvenstvu od Hamrun Spartans. Inače, u prvenstvu Birkirkara drži peto mjesto lige s osam bodova manje od vodećeg Hiberniansa.

Podsjetimo, proteklu sezonu varaždinski strateg je sa sada bivšim klubom završio na trećem mjestu lige, dok je Birkirkara stigla do trećeg pretkola Europa lige.

Beseka će na klupi zamijeniti Varaždinac Nikola Jaroš, njegov dosadašnji pomoćnik.

Županijski nogometni kup: uvjerljivi Obreš, Zadrugar i Jalžabet, ispali vidovečka Budućnost i Plitvica (G)

Ilustracija / NK Plitvica (G)

Utakmicama 1. kola Kup natjecanja započela je nova sezona na županijskim nogometnim travnjacima. Subota je bila rezervirana za prvih 12 susreta.

Najuvjerljivije pobjede upisali su Obreš, Zadrugar i Jalžabet. Obreš je u Otok Virju protiv domaćeg Bratstva slavio s visokih 14:0, dok je Zadrugar kod kuće s 8:0 nadvisio momčad Vinice. Sigurni prolaz ostvarili su i nogometaši Jalžabeta koji su pred domaćim navijačima upisali pobjedu 7:1 protiv Omladinca iz Jurketinca.

Od Kup natjecanja već u uvodnom kolu oprostili su se igrači vidovečke Budućnosti koji su kod kuće s 4:2 poraženi od Vindije iz Donje Voće. Ispala je i momčad Plitvice iz Gojanca koja je s 2:1 poražena u Novoj Vesi od istoimenog domaćina.

Ostali rezultati 1. kola: Bukovčan 27 – Polet (M) 0:4, Podravac Kitro – Poljoprivrednik 2:1, Karlovec – Dinamo 01 4:3, Poljanec – Mladost (VT) 2:4, Beretinec – Lunjkovec 4:2, Rudar 47 – Razvitak 0:1, Vratno – Klenovnik 6:0.

Preostale utakmice igraju se u nedjelju, 7. kolovoza, s početkom u 18 sati. Sastaju se: Mladost (Š) – Orač, Plitvica (S) – Struga–Rovokop, Sračinec – Mladost (Vž), Bukovčan – Sloga, Čevo – Lepoglava, Gora – Sloboda (Vž), Radnički – Podravac (SV), Mladost (SP) – Mladost (M), Dubravka–Zagorac – Udarnik 32, Dinamo (B) – Sloboda (T), Trnje – Polet (T), Polet (C) – Novakovec, Zelengaj – Mladost (S).

Hrabri Varaždinci zasluženo stigli do boda, Šego sjajno pogodio za 1:1 protiv Dinama

Nogometaši Varaždina su u susretu 4. kola SuperSport HNL odigrali 1:1 protiv Dinama. Pred više od 7000 navijača Varaždinci su hrabrom igrom potpuno zasluženo stigli do vrijednog boda, četvrtog u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Od samog početka igrači Varaždina su bili ravnopravni protivnici, a u dijelovima igre i dominantni u odnosu na goste iz Zagreba. Ipak, prvi do prednosti dolazi Dinamo zahvaljujući Špikiću koji u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena zabija glavom nakon ubačaja Bočkaja.

Taj pogodak nije omeo domaćine. Štoviše, u nastavku susreta Varaždinci kreću još odlučnije po prvi pogodak pred domaćom publikom. Redali su se pokušaji iz daljine. Hrabri pristup na kraju je ipak nagrađen. U 63. minuti dugo je lopta kružila oko Dinamovog kaznenog prostora. U konačnici dolazi do Šege koji sjajno puca s lijeve strane i pogađa suprotni kut Livakovićeva gola.

Do kraja susreta Dinamo pokušava doći do nove prednosti, a najbliži golovima bili su Emreli i Drmić. Kod Varaždinaca u 85. minuti snažno puca Ba, ali njegov pokušaj vratar Dinama skreće u korner.

Varaždin u sljedećem kolu gostuje kod Osijeka.

Tijek susreta:

Sastav Varaždina: Zelenika, Pellumbi, Stanić, Brodić, Postonjski, Teklić, Peco, Ba, Elezi, Urata, Herrera.

Sastav Dinama: Livaković, Moharranmi, Šutalo, Lauritsen, Ivanušec, Petković, Bočkaj, Ljubičić, Mišić, Špikić, Oršić.

U 8. minuti prva prilika na utakmici. Elezi je nakon dodavanja Teklića pucao s 18 metara po sredini gola, ali ravno u Livakovićeve ruke.

U 10. minuti Herrera ubacuje u kazneni prostor, ali preblizu gostujućem vrataru, pa Livakoviću nije bio problem pokupiti loptu.

U 13. minuti prvi puta prijeti i Dinamo. Ivanušec je primio loptu na lijevoj strani u visini kaznenog prostora, gađao suprotnu stranu gola, ali njegov pokušaj odlazi malo iznad okvira.

U 27. minuti Petković je uposlio Ivanušeca, ali do lopte u kaznenom prostoru ipak prije dolazi vratar Varaždina Zelenika.

Elezi je još jednom okušao udarac iz daljine u 34. minuti. S više od 25 metara po sredini gola pucao je snažno, ali lopta odlazi iznad gola. Na drugoj strani puno precizniji je Ivanušec, ali Zelenika brani njegov pokušaj.

0:1 Igrala se prva minuta sudačke nadoknade prvog poluvremena, kada je Bočkaj ubacio loptu s lijeve strane, a Špikić gotovo neometan glavom pogodio za vodstvo Dinama od 1:0.

Varaždinci mogu žaliti za nespretno primljenim pogotkom tim više jer su tijekom cijelog prvog poluvremena bili u najmanju ruku ravnopravni suparnik gostima iz Zagreba.

Izmjene u obje momčadi na početku nastavka susreta. Kod Varaždina umjesto Brodića i Pece u igri su Šego i Kolarić, dok je kod Dinama Emreli zamijenio Oršića.

U 49. minuti nakon ubačaja s desne strane Šego je najviši u skoku, ali njegov pokušaj glavom odlazi pored gola.

U 51. minuti Elezi i po treći puta puca iz daljine. Livaković se morao pošteno ispružiti, ali lopta svejedno odlazi malo iznad gola.

Varaždinci sve opasnije prijete. Sada je Herrera pucao iz daljine, a Livaković obranom skreće loptu u korner.

U 58. minuti Dinamo prijeti u nastavku. Ivanušec je pucao s oko 22 metara, ali Zelenika uspijeva loptu skrenuti u korner.

1:1 Sjajna akcija Varaždina. Dugo je lopta kružila oko kaznenog prostora Dinama, da bi na kraju stigla do Šege. Napadač Varaždina sjajno puca s lijeve strane i pogađa suprotnu stranu Livakovićeva gola. Igrala se 63. minuta.

Nakon izjednačenja igra se umirila, a treneri obje momčadi izmjenama pokušavaju podići ritam i stići do vodećeg gola.

U 78. minuti Emreli puca s 18 metara, ali njegov pokušaj bez većih problema brani varaždinski vratar. Isti je igrač u prilici i samo dvije minute kasnije. No, niti ovoga puta lopta ne pronalazi put do mreže.

U 85. minuti lako su mogli Varaždinci i do vodstva. U gužvi pred Dinamovim golom, Ba puca snažno, ali Livaković loptu skreće u korner.

Igra se još pet minuta sudačke nadoknade.

U 4. minuti sudačke nadoknade Drmić se oslobodio čuvara, ali bježi mu lopta koju uzima Zelenika.