NK Zagorac slavi 75. rođendan, pa na feštu dolaze veterani Dinama prevođeni Mlinarićem, Štrokom i Vabecom

Nogometni klub Zagorac ove godine slavi 75. rođendan. Povodom rođendana i otvorenja novog sportskog doma u Donjem Kneginec u četvrtak, 12. svibnja, sprema se prava fešta.

Stižu veterani Dinama predvođeni Mumlekom, Mlinarićem, Karićem, Jozićem, Štrokom, Vabecom i Podrugačom.

– Sprema se prava nogometna fešta, nadam se da će nas vrijeme poslužiti. Upad je besplatan, a za posjetitelje će se ispeći odojci i pripremiti srneći gulaš – ističe Ivica Nemeček, predsjednik Nogometnog kluba Zagorac, kluba u kojem su aktivni samo veterani. Klub ima registriranih 28 igrača, a veterani se natječu u veteranskoj ligi Varaždinske županije Istok.

Ostale kategorije kluba prije nekoliko godina spojile su se s Dubravkom.

Dodajmo da su nedavno završeni radovi na rekonstrukciji sportskog doma.

– Rađena je kompletna rekonstrukcija. Objekt ima nove instalacije, novi šank, sanitarne čvorove te novi inventar. Radovi su trajali dva mjeseca – dodao je Nemeček.

Veteranski susret Dinama i Zagorca počinje u 17 sati, a prije njih na teren će kategorije U-13 Dubravke – Zagorac i Varaždina.

Enes Garibović srebrni na jednom od najjačih međunarodnih turnira u Europi

U Budimpešti se održao jedan od najjačih međunarodnih karate turnira u Europi, Budapest Open. Natjecanje je okupilo 2100 natjecatelja iz 42 države svijeta.

Za Karate klub Varaždin nastupio je reprezentativac Hrvatske, Enes Garibović. Na premijernom nastupu u drugoj težinskoj kategoriji, u kategoriji borbe seniori +84 kg nakon prvog slobodnog kola, pobjede u drugom kolu nad predstavnikom Latvije rezultatom 3:0, pobjede u trećem kolu nad predstavnikom Nizozemske 2:0 te pobjede u polufinalu nad predstavnikom Češke rezultatom 9:0 plasirao se u finale. U finalu je izgubio od predstavnika Ukajine rezultatom 3:1, te time osvaja srebrno odličje.

Na natjecanju s njim je bio i vodio ga trener Karate kluba Varaždin, Esad Garibović.

Dobra provjera forme i dobar uvod u nastavak karate sezone natjecanja. Sljedeća, 2025. godina, bit će vrlo izazovna za člana Karate kluba Varaždin. Naime, sljedeće godine je Europsko prvenstvo u svibnju u Armeniji, te Svjetsko prvenstvo u Egiptu krajem studenog.

Dabrovi skupo prodali kožu protiv favoriziranog Nexea

Vrlo dobar otpor pružili su rukometaši Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930 protiv našičkog Nexea, koji je na kraju slavio u Graberju s rezultatom 33:29.

Gosti su vodili otpočetka do kraja utakmice. Nexe je otvorilo utakmicu s dva pogotka, a upravo je s razlikom od dva do tri pogotka održavalo razmak od domaćina prvih 15 minuta. U drugih 15 minuta prvog dijela, Našičani su polako povećavali svoju prednost pa je tako prvi dio nedjeljnog dvoboja završen s 18:13 za goste.

Drugi dio utakmice otvoren je igrom pogodak za pogodak, a nakon toga Varaždinci dvaput pogađaju dva pogotka u nizu i u 42. minuti dolaze na dva pogotka razlike. Iako se Varaždin ozbiljno približio svojim gostima, oni su u posljednjih desetak minuta uspjeli povećati svoju razliku i mirno privesti utakmicu kraj. Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Krešimir Kozina s osam pogodaka. Kod Varaždina 1930 najefikasniji Matej Tači koji je sedam puta bio precizan.