Odlična organizacija i 23 medalje za FC Kovačić

SAVATE

Savate klub Fight Club Kovačić bio je organizator svjetskog savate kupa za klubove Croatia savate open.

Ovo je bilo peto izdanje međunarodnog savate turnira “Croatia savate open”. Svaki put odlična organizacija nagrađena je ove godine da turnir i službeno postaje svjetski kup pod ingurencijom FISav -a odnosno Svjetske savate federacije.

Na turniru nastupilo je 146 boraca iz 19 klubova. Nastupili su klubovi iz Austrije, Mađarske, Srbije i Hrvatske. Borbe su se odvijale na dva borilišta i potrajale su do kasno u noć.

Najbolji klub svjetskog savate kupa za klubove je Savate klub Fight Club Kovačić Varaždin s 11 osvojenih zlatnih medalja, 5 srebrnih medalja i 7 brončanih medalja. Fight Club Kovačić bio je i najbrojniji klub na turniru sa 27 boraca.  Najbolji borac turnira bio je Jovan Vagić iz savate kluba Novi Sad iz Srbije. Zlata za F.C. Kovačić osvojili su: Alen Ognjanović, Luka Sakač, Borna Vuković, Karlo Vugrinčić, David Klen, Emanuel Šprem, Janko Kralj, Borna Tuk, Lovro Cepanec, Vito Vrtar i Leon Šibić, srebrne medalje osvojili su : Matej Kos, Danijela Milec, Martin Oreški, Frano Vlah i Vito Lukačić, brončane medalje osvojili su: Filip Vugrinčić, Emanuel Pikutić, Ivan Črnila, Simon Barbir, Petar Hudoletnjak, Toni Foder i Alen Tuk.

Nogometaši Varaždina vodili, no Istra 1961 stigla do boda

Nogometaši Varaždina pred 1500 gledatelja ugostili su Istru 1961. Iako su imali vodstvo iz prvog dijela, završilo je 1:1.

Prvi su zaprijetili Varaždinci u 2. minuti kada je pucao Herrera, no vratar Istre 1961 Ivan Lučić odbio je u korner. Pet minuta kasnije na drugoj strani Frano Milnar opasno je ubacio, ali Reda Boultam bio je prekratak.

U 20. minuti najbolja prilika za goste dosad. Odlično se u prazan prostor ubacio napadač Ante Erceg, lobao je istrčalog Zeleniku, ali varaždinski stoper Luka Jelenić na gol crti je spasio domaćina.

I onda je stigla 37. minuta. Nakon kornera, gostujuća obrana izbacila je loptu izvan šesnaesterca, ona je došla do Tonija Teklića na 30 metara, koji se izbacio u lijevo i ljevicom neobranjivo pogodio s 25 metara za 1:0.

U 43. minuti Zelenika je spasio Varaždince. Mauro Perković se sjurio po boku, ubacio u sredinu, tamo je pucao Erceg, ali spreman je bio varaždinski vratar.

U drugom poluvremenu gledali su uspavanku prvih 15 minuta. Prvu ozbiljniju prigodu vidjeli smo u 60. minuti. Bivši igrač Varaždina Vinko Petković našao se u dobroj prilici, no njegov udarac otišao je preko domaćeg gola.

U 69. minuti gosti su izjednačili. Nakon pogreške domaće obrane, sam pred Zelenikom našao se Caseres koji je rutinirano pogodio za 1:1.

Za zadnjih 15 minuta Mario Kovačević je ubacio Brodića, Pilja i Puclina te jurnuo po sva tri boda. U 84. minuti Fran Brodić je bio u izglednoj prilici, no Lučić je obranio. Dvije minute kasnije pucao je i David Puclin. Ipak zamalo pored gola.

Na kraju je ostalo 1:1, za 16-ti bod varaždinskog sastava. U idućem kolu momčad Marija Kovačevića gostuje kod Hajduka.

Polet (SMnM) susret protiv Varteksa na Slobodi riješio u samo 10 minuta

Nogometaši Varteksa i Poleta iz Sv. Martina na Muri otvorili su 7. kolo 3. NL Sjever. Polet je na stadionu Sloboda slavio s uvjerljivih 3:0.

Svetomartinčani su sve riješili u početnih 10 minuta kada su i postigli sva tri gola. Poveli su 2. minuti preko Marka Šarića, da bi u 6. minuti zabio Niko Mihalinec. Isti igrač postigao je i gol za pokazat će se konačnih 3:0 u 10. minuti.

Drugi predstavnik iz Varaždinske županije, Podravina u subotu, 1. listopada gostuje kod Papuka.