Održan peti po redu Drava Forester, prestižni turnir u disc golfu

Pobjede Brathwaitea i Bodove

U Varaždinu je od 4. do 6. studenog održan peti međunarodni disc golf turnir Drava Forester.

Na turniru su sudjelovala 93 igrača iz čak 15 zemalja. Natjecanje se odvijalo kroz tri runde po 21 stazu koje su odigrane u petak, subotu i nedjelju, a za kraj je uslijedilo finalno natjecanje u kojem je pet najboljih igračica te šest najboljih igrača pokazalo svoja znanja i umijeća pred zainteresiranim gledateljima.

Pobjedu na turniru očekivano je odnio trenutno, prema rejtingu, 25. igrač na svijetu, Philo Brathwaite iz SAD-a. Drugo mjesto osvojio je pobjednik turnira iz 2013. godine Matias Söderström, a na treće mjesto plasirao se Nijemac Martin Doerken. Uz njih u finalnom natjecanju sudjelovali su i Temu Malmelin iz Finske, Michal Kudela iz Slovačke te Jan Baess iz Njemačke. U ženskoj konkurenciji pobijedila je jedna od najboljih igračica na svijetu i nositeljica srebrne medalje s ovogodišnjeg Europskog prvenstva Slovakinja Katka Bodova, dok je drugo mjesto pripalo prošlogodišnjoj pobjednici Švicarki Natalie Holloköi. Treće mjesto osvojila je njemica Wiebke Becker.

Na varaždinskoj Slobodi održat će se nogometni turnir Špancir kup

Na stadionu Sloboda u subotu i nedjelju, 20. i 21. kolovoza održat će se Špancir kup kojeg organiziraju NK Sloboda u suradnji s Nogometnom akademijom Lumen , a pod sponzorstvom Decathlona.

– Provedbom ovog turnira imamo mogućnost prezentirati se široj društvenoj zajednici, dodatno popularizirati nogomet u našem gradu i privući nove generacije djece u klub – ističu iz NK Sloboda.

Ove godine na turniru će nastupiti Dinamo, Lokomotiva, Slaven Belupo, Varaždin, brojni klubovi iz regije poput Međimurja, Pregrade, Vrbovca, ali i inozemstva – Drava Ptuj te Ormož.

Varaždinac Mateo Žugec bio je na korak do finala Europskog prvenstva u Münchenu

Filip Ude plasirao se u finale konja s hvataljkama na Europskom prvenstvu u Münchenu!

Bit će to njegovo 11. europsko seniorsko finale i ujedno 9. pojedinačno (ima 2 višebojska) čime je dostigao dosadašnjeg rekordera Roberta Seligmana.

36-godišnji Čakovčanin na svom čak 20. EP-u u nedjeljnu borbu za medalje ušao je sa 4. ocjenom kvalifikacija (14.433), a do posljednje kvalifikacijske skupine u igri za finale ove sprave bio je i 20-godišnji Varaždinac Mateo Žugec (13.833) no na kraju je završio kao 12.

Užasna agonija je iza mene. Bili smo na igrama skoro do kraja kvalifikacija. Mislim da mogu biti zadovoljan sa sobom, odradio sam cijelu vježbu, pokazao sam da vrijedim. Bit će bolje drugi puta. Čestitam Udeu koji je ušao u finale i Seligmanu, bila mi je čast stajati pored njih i natjecati se s njima – ističe Mateo Žugec.