Ove nedjelje održat će se kvalifikacije za SP

PING PONG

STK Starr organizira kvalifikacije za odlazak najboljeg igrača u London u siječnju 2016. godine, gdje se održava Svjetsko prvenstvo.

Kvalifikacije će se održati 13. prosinca u prostorijama SRC Gorica, Zelengajska bb, Šenkovec. Prijaviti se mogu svi koji žele igrati ping pong (svi igraju s istim drvenim reketima), a kotizacija je 60 kuna po osobi.

U 9 sati počinju kvalifikacije po skupinama a u 17.30 finalni dio.

Prijaviti se može na [email protected] ili na broj mobitela 091/332-6973.

Rukomet: Koka prekinula niz poraza, Varaždin 1930 ostao bez bodova i trenera

Rukometašice Koke uspješno su odradile gostovanje kod ekipa Trogira 58. Varaždinke su slavile s visokih 33:21 te tako prekinule neugodni niz od četiri uzastopna poraza.

Koka je nametnula visoki ritam igre i od samog početka susreta počela stvarati rezultatsku prednost, koja je na poluvremenu iznosila četiri gola (13:9). U nastavku susreta još uvjerljivija igra varaždinske ekipa. U 45. minuti razlika u korist Koke je narasla na deset golova (24:14) što je bilo i više nego dovoljno da se gostovanje mirno privede kraju. Najučinkovitija igračica bila je Lena Ljubić s osam golova, dok ih je Ena Car zabila šest. Na vratima je raspoložena Sara Šopar skupila 17 obrana.

Za razliku od Koke, rukometaši Varaždina 1930 su upisali četvrti uzastopni poraz u prvenstvu Premijer lige. Varaždinci su poraženi na gostovanju u Kutini od momčadi Moslavine rezultatom 34:28. Nakon izjednačenog prvog dijela (13:13), Moslavina u nastavku susreta pojačava ritam što im u 43. minuti prvi puta donosi prednost od četiri gola (23:19), da bi razlika desetak minuta kasnije bila i nedostižnih šest golova. U redovima Varaždina 1930 najučinkovitiji igrač je bio Fabijan Grubišić sa šest golova, dok je jedan manje zabio Jurica Vidaček.

Negativni niz varaždinske momčadi donio je i promjenu u stručnom stožeru. Nakon novog poraza u Kutini, trener Damir Turković je podnio neopozivu ostavku. Pred klupskom Upravom malo je vremena za pronalazak novog rješenja, s obzirom da momčad već u subotu, 30. listopada, očekuje novo gostovanju, ovoga puta protiv Trogira.

3. HNL Sjever: Međimurje preokretom do pobjede protiv Varteksa, Podravina remizirala u Ludbregu

Odigrano je 10. kolo 3. hrvatske nogometne lige Sjever. Varteks je kod kuće odmjerio snage protiv susjeda iz Čakovca, momčadi Međimurja koje je slavilo rezultatom 3:1. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez golova, Varaždinci u 49. minuti zahvaljujući strijelcu Franu Rožmariću dolaze do prednosti od 1:0. No, samo minutu kasnije gosti izjednačuju, da bi u 66. minuti preuzeli i vodstvo. Treći pogodak nogometaši Međimurja postižu u samoj završnici utakmice.

Podravina je u Ludbregu remizirala 2:2 protiv Papuka, a u derbiju kola svetomartinski Polet je stigao do 2:1 pobjede provi Mladosti u Ždralovima.

Nakon deset odigranih kola vodeći je križevački Radnik s 22 boda. Bod manje skupili su Polet i Mladost. Varteks je na 7. mjestu s 14 bodova, dok je Podravina 9. s deset bodova.

Ostali rezultati 10. kola: Rudar – Bjelovar 1:3, Virovitica – Radnik 2:3, Koprivnica – Podravac 2:2.

Parovi 11. kola: Polet – Varteks, Međimurje – Podravina, Podravac – Rudar, Radnik – Koprivnica, Papuk – Virovitica, Bjelovar – Mladost (Ž).