NK Varteks je od 7. do 9. srpnja domaćin 18. izdanja memorijalnog turnira „Anđelko Herjavec“
Nogometni klub Varteks i ove godine organizira memorijalni turnir „Anđelko Herjavec“. Ovo 18. izdanje popularnog turnira održat će se od...
STOLNI TENIS
Stolnotenisačice STK Varaždin pobjedile su ekipu Pule rezultatom 4:1.
U prvom meču Petra Petek pobjedila je Dinu Pervan rezultatom 3:0. Nakon toga igrale su Mihaela Brodar i Josipa Zajec a gostujuca igračica pobjeđuje 3:0. U trećem meču između Bojane Poljak i Ljiljane Jankovic odlučivale su nijanse no na kraju je bolja bila domaća Bojana Poljak koja je slavila rezultatom 3:2. Nakon toga u igri parova Petek i Poljak bile su uvjerljive protiv para Zajec/Pervan pobjedivši 3:0. U zadnjem meču možda malo teže nego što se očekivalo Petra Petek je pobjedila Josipu Zajec rezultatom 3:2.
Tako su varazdinske stolnotenisacice u pet proljetnih kola ostvarile isto toliko pobjeda i “zacementirale” treću poziciju na prvenstvenoj ljestvici. Slijedećeg vikenda STK Varaždin, u derbiju kola igra meč u Zagrebu protiv drugoplasirane ekipe STK Tis.
Izvor:
Foto:
U sklopu Prve Hrvatske boksačke lige u Općini Trnovec Bartolovečki održan je turnir Trnovec open 2023 na kojem su nastupili najbolji mladi boksači i boksačice iz cijele Hrvatske.
Predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza Bono Bošnjak napomenuo je kako je Općina Trnovec Bartolovečki zaslužila ovaj turnir zbog iznimno dobrih rezultata Boksačkog kluba Thor Bartolovec.
– Thor ima prvakinju Europe, viceprvakinju Europe i još jednu srebrnu medalju. Ovaj turnir bi trebao biti tradicionalni, s obzirom da se dosta radi i ulaže u boks. Možemo zaključiti na osnovu medalja da hrvatski boks jako dobro stoji, a za to su sve zaslužni ovi ljudi koji individualno rade, a odličan je primjer Bartolovca – rekao je Bošnjak.
Trener iz BK Thor Robert Herić nije krio zadovoljstvo.
– Od juga, sjevera, istoka i zapada – ujedinili smo boks i konačno da u našoj Općini imamo prvu Hrvatsku boksačku ligu – rekao je Herić.
Načelnici Općine Trnovec Bartolovečki Verici Vitković pripala je čast otvaranja turnira.
– Zahvaljujem najprije našim domaćinima, Boksačkom klubu Thor Bartolovec, koji je po prvi puta u našoj Općini organizirao ovakvu manifestaciju. Da je ovo prekrasna manifestacija govori i koliko je mladih sportaša ovdje prisutno, zbog čega smo jako ponosni na naš klub. Nadam se da će Hrvatski boksački savez imati razumijevanja te da će se boks vratiti i iduće godine u našu Općinu – poručila je Vitković i zahvalila Heriću, kao i predsjednici kluba Tatjani Maslić za sjajan uspjeh.
Podijelile su se i brojne nagrade na Trnovec openu pa je tako nagrada za najborbeniji ženski par pripala Lani Skupnjak (Thor Bartolovec) i Leni Aščić Grom Split), dok je najbolja boksačica turnira Lorena Horvat (Thor Bartolovec). Najbolja tehničarka je Barbara Princip (Brod SB), a najbolja boksačica međunarodnog meča Ana Jukičić (Brod SB, pobijedila je Mađaricu Finnu Janku). Nagradu kao najbolja povratnica u ring nakon duge stanke uzela je Agata Štajcar (Kutina), dok je najbolja seniorka Sara Beram (Petar Zrinski). Najkvalitetniji ženski meč proglašen je onaj između Sara Beram (P Zrinski) – Lidija Tišlar (Stršljen Samobor)
Najborbeniji muški par proglašeni su Luka Božurić (Rekord ZG) i Ino Melada (Sveti Krševan ZD), dok je najbolji boksač turnira Patrik Vučković (FC Kovačić Varaždin).
Nogometaši Varaždina u subotu, 30. rujna u 17 sati na stadionu Varteksa igraju susret 10. kola SuperSport HNL-a protiv Gorice.
Prije tog susreta, Varaždinci su izborili osminu finala Hrvatskog kupa pobijedivši Grobničan nakon penala s 5:3.
– Prolaz je najbitniji iako smo se nadali da neće doći do penala. Igračima Grobničana to je bila utakmica godine, ali moramo takve utakmice bolje rješavati. Vidjeli smo da neki igrači uopće nisu u ritmu, no bilo je i dobrih stvari, no neki igrači se moraju zamisliti žele li uopće biti profesionalni nogometaši – rekao je Mario Kovačević, trener Varaždina
Gorica u Varaždin dolazi nakon tri uzastopne pobjede u prvenstvu.
– Gorica je odlična ekipa, u najboljoj formi od svih u prvenstvu. Imaju kvalitetne igrače, širinu. Riječ je o radnoj ekipi koja ima vrlo dobru završnicu i jako dobru tranziciju. Moramo biti vrlo strpljivi u srednjem bloku i tu ne gubiti lopte, uglavnom čeka nas teška utakmica – zaključio je Kovačević.
Protiv Gorice Kovačević neće moći računati na ozlijeđene Vukušića, Ba i Šegu. Spreman je Domagoj Drožđek.
– Moramo biti još čvršći u obrani, a mnogo konkretniji u napadu ako želimo do slavlja protiv Gorice – dodao je za kraj Drožđek.