FOTO PPD Zagreb u varaždinskoj Areni nije uspio pobijediti Meshkov Brest

Plinari u Varaždinu

PPD Zagreb izgubio je susuret 18. kola SEHA lige protiv ekipe Meshkov Brest, u varaždinskoj Areni 31:25 (17:14).

Prvi dio susreta bio je većim dijelom izjednačen. Obje momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, ali nijedna nije uspjela stvoriti veću gol razliku. Zagrepčani su bili najefikasniji preko krila gdje su odlično ciljali Zlatko Horvat i Darko Cingesar, dok je Meškov bio efikasniji s crte i s vanjske pozicije gdje se istaknuo Dainis Kristopans.

Pred kraj prvog dijela gosti su ostvarili prvu prednost od dva pogotka. Zagreb je preko Davida Miklavčića dvije minute prije kraja poluvremena smanjio na 15:14, ali uslijedila su dva uzastopna pogotka Vladislava Ostrouška.

U drugom poluvremenu Zagreb polagano zaostaje za gostima kojima je samo pobjeda igrala za plasman na Final Four SEHA Lige. Već na samom početku drugog poluvremena dodali su još dva gola prednosti i otišli na plus pet. Gosti su tako bez većih problema priveli utakmicu kraju i zabilježili važnu pobjedu koja ih je stavila među četiri najbolje ekipe SEHA lige ove sezone.

Najbolji strijelac kod Zagreba bio je Miklavčić sa šest pogodaka, a slijedi ga Horvat s četiri. Kod Meškova su se s po četiri pogotka istaknuli Kristopans, Rastko Stojković i Džianis Rutenka.

Obje ekipe su se plasirale na Final Fouru uz Veszprem i Vardar.

Izvor: Foto:

Odličan nastup varaždinskog borca Patrika Vučkovića

Četvero kadeta Fight Cluba Kovačić nastupilo je na Prvenstvu Hrvatske u savate assautu.

Tristan Talan osvojio je srebro, Elvis Šipek također srebro, Hana Komes broncu, a Patrik Vučković zlato. Patrik je na putu do zlata pobijedio tri odlična borca. Vito Lukačić, Melani Šipek i Viktorija Mikulec ostali su bez borbe.

Također, u Zagrebu je održano Prvenstvo Hrvatske u boksu za žene. Lea Paska u kategoriji do 70 kg nije imala protivnicu. Ekipa se dalje priprema za Prvenstvo Zagreba u boksu te Kup Hrvatske za juniore i seniore.

Mladi Vatreni opet dolaze u Varaždin: stiže Norveška

Hrvatska U-21 reprezentacija ponovno stiže u Varaždin. Bišćanovi izabranici u petak, 8. listopada, na stadionu Varteksa igraju kvalifikacijski susret za Europsko prvenstvo.

Protivnici mladim Vatrenima su Norvežani. Oni će se okupiti u Zagrebu 4. listopada, a trenirat će u Velikoj Gorici do odlaska u Varaždin dan uoči utakmice.

Četiri dana kasnije Hrvati putuju u Azerbajdžan gdje će također odigrati kvalifikacijski susret.

– Očekuju nas dvije vrlo važne utakmice, od kojih se ona prva protiv Norveške nameće kao vrlo zahtjevna. Norvežani, naime, uz Austrijance, slove kao naši najveći konkurenti u skupini. Pobjeda Norvežana u međusobnom susretu s Austrijom u rezultatskom je smislu bila izraženija, no što su to pokazala događanja na terenu. Austrijanci su bili bolji i konačni rezultat mogao je biti potpuno drukčiji. Vjerujem, međutim, u našu momčad, znam koliko vrijedimo i nadam se da ćemo to opravdati u Varaždinu. Što se utakmice s Azerbajdžanom tiče, kvaliteta jest na našoj strani, ali pristup igrača mora biti na najvišoj razini. Samo u tom slučaju možemo računati na pobjedu – rekao je izbornik Igor Bišćan za HNS.