Sportsko čudo: Rukometaši Vidovca na krilima publike plasirali se u četvrtfinale Kupa

Nevjerojatna utakmica

Nevjerojatna utakmica odigrana je danas u dvorani Osnovne škole Vidovec. Rukometaši Vidovca napravili su pravo čudo i slavili u osmini finala Hrvatskog kupa protiv Zameta 32:29.

Utakmica nije dobro počela za Vidovčane i Riječani su imali 0:2. U nastavku su se vratili i izjednačili na 2:2. Do 11. minute riječki rukometaši vodili su 4:6 i do 14. minute lagano se odlijepili na 5:9. Ipak, vidovečki rukometaši nisu posustali i lagano su lovili prednost. Iskoristili su isključenje Milana Uzelca i smanjili na 8:10.

Nastavili su borbeno u obrani i na krilima Zorana Jeftića stigli do izjednačenja (13:13) u 22. minuti. U završnici prvog dijela igrao se pogodak na pogodak i na odmor se otišlo s prednošću Zameta 16:17.

Drugi dio ponovno su loše otvorili domaći rukometaši. Rukometaši Zameta su serijom 3:0 prešli u vodstvo od 16:20.

Povratak

No, ponovno su domaći rukometaši pronašli snage i vratili se. U 45. minuti Marko Težak je zabio za 23:23. Sama završnica bila je infarktna. U 53. minuti Vidovčani su stigli do prvog vodstva na susretu. Dva gola povezao je Težak donijevši domaćoj ekipi vodstvo od 28:27.

U posljednje tri minute Vidovčani prednost nisu ispustili, već su stigli do slavlja uz konačni rezultat 32:29. Najraspoloženiji u redovima domaćina bio je Marko Težak s 10 golova, a Grd je skupio 10 obrana s tim da je obranio i dva penala.

Vidovečki rukometaši tako su se drugu godinu zaredom plasirali u četvrtfinale Hrvatskog kupa.

FOTO Odigrana humanitarna utakmica između Poleta i Varaždina u Cestici

Na igralištu Graba u Cestici u srijedu, 20. listopada odigrana je humanitarna nogometna utakmica između domaćeg Poleta i drugoligaša Varaždina.

Utakmice je odigrana pod pokroviteljstvom Općine Cestica, a sav prihod bio je namijenjen za cestičku udrugu Život i radost, udruge za djecu s teškoćama u razvoju i osobe s invaliditetom.

Rezultat je bio u drugome planu. Na poluvremenu su vodili Varaždinci s 2:0, da bi na kraju završilo rezultatom 8:0.

Filip Ude u finalu, Varaždinac Mateo Žugec završio kao 21. na Svjetskom prvenstvu

Član Gimnastičkog kluba Vindija Mateo Žugec nastupio je na svojem prvome Svjetskom prvenstvu u seniorskoj konkurenciji.

U kvalifikacijama konja s hvataljkama na svjetskoj smotri u Japanu Mateo je završio kao 21. (13.866).

– Ovo je za mene bilo predivno i nezaboravno iskustvo. Jako sam zadovoljan svojom izvedbom. Bilo je sitnih greškica, mogao sam preko 14.000, ali nema veze, nećemo se žaliti – rekao je Žugec.

Obraz hrvatske gimnastike ponovno je osvjetlao Međimurac Filip Ude.

Srebrni olimpijac iz Pekinga 2008. na svom čak 11. svjetskom prvenstvu u karijeri još jednom je zablistao na istoku zemlje, budući da iz kineskog Nanninga ima svjetsko srebro iz 2014. godine i ušao u svoje 4. svjetsko finale.

U kvalifikacijama konja s hvataljkama u Kitakyushuu zauzeo je 8. mjesto s ocjenom 14.866 i ušao u borbu za medalje koja ga čeka u subotu, a prijenos možete pratiti na HRT 2. Finale konja starta od 10:50 po hrvatskom vremenu.

–Proslaviti ćemo Filipov ulazak u finale, a onda idemo doma. Već sljedećeg tjedan u Osijeku nas čeka Državno prvenstvo – kratko je rekao Žugec.