Marko Rog odigrao prve minute za Dinamo koji je izborio finale Hrvatskog kupa

Dinamo je izborio finale Hrvatskog kupa, u kojem ga čeka Rijeka, pobijedivši u polufinalu Hajduk s 1:0.

Pogodak odluke postigao je Sandro Kulenović u 14. minuti koji je odbijanac pospremio u mrežu. Dinamo je tako nakon četiri dana ponovno svladao Hajduk na Poljudu.

Prve minute za Dinamo odigrao je Marko Rog koji ušao u sami smiraj susreta.

Rog veznjak na posudbi iz Cagliarija, ozlijedio se još 27. srpnja prošle godine na pripremnoj utakmici protiv juniorske momčadi Rome. Stradao prednji križni ligament, a on je zaigrao nakon osam mjeseci i osam dana. Na istom je stadionu odigrao jednu od najboljih utakmica u prvom mandatu u Dinamu, u ljeto 2016. zabio je dva gola u slavlju 4:0.

Rog: Bila mi je velika čast nositi kapetansku traku Dinama, a želim biti samo zdrav

Dinamo je slavio protiv CSKA 1948 rezultatom 6:2 u pripremnom susretu, a Nedeljančan Marko Rog bio je kapetan drugo poluvrijeme.

– Velika mi je čast nositi traku kluba koji volim odmalena. Zahvaljujem suigračima na svemu što radimo na pripremama, nagradilo nas je golovima u drugom poluvremenu. Pohvalio bih sve mlade igrače, jer se pokazalo da se na njih može ozbiljno računati, možda već i sad – rekao je Marko Rog (28) nakon susreta.

Kako se Rog inače osjeća, na treninzima radi jako dobro?

– Osjećam se odlično. Prije svega želim biti zdrav, znamo kroz što sam sve prošao. To mi je još jedan veći motiv da pokažem da se i dalje može igrati nogomet na ozbiljnoj razini. Radim na sebi, stalo mi je da budem dobar i pomognem klubu – zaključio je Rog za Germanijak.

Nogometaši Varaždina doznali kad otvaraju novu sezonu SuperSport HNL-a kod Gorice

Hrvatski nogometni savez službeno je obznanio raspored prvog kola nove sezone HNL-a koja počinje 2. kolovoza utakmicom Dinama i Istre 1961.

Dan poslije, u subotu, na rasporedu je samo jedna utakmica. Od 21 sat će igrati Gorica i Varaždin, a tri se dvoboja prvog kola igraju u nedjelju. Prvo će se na Rujevici za bodove boriti aktualni doprvak Rijeka i Lokomotiva od 18.50 sati, a dvije se utakmice igraju od 21 sat te nedjelje. Na Opus Areni Osijek dočekuje Šibenik, povratnika u HNL dok Hajduk na Poljudu igra protiv Slaven Belupa.

Nakon gostovanja u Velikoj Gorici, Varaždincima slijedi domaća utakmica protiv Rijeke. Potom gostovanje kod Hajduk, domaća utakmica protiv Slaven Belupa, a zatim u 5. kolu gostovanje kod Lokomotive.

U 6. kolu Varaždinci gostuju kod Šibenika, zatim ugošćuju Istru 1961, da bi u osmom kolu gostovali kod Osijeka. Prvi krug zaključuju domaćom utakmicom protiv Dinama 5. listopada.