Rukometaši Vidovca žele što prije osigurati ostanak u 1. HRL Sjever i stići do osmine finala Kupa

Težnje Vidovčana

Rukometašima Vidovca prošla sezona bila je kao iz snova. Stigli su do četvrtfinala Hrvatskog kupa i tamo ispali od PPD-a Zagreb. Osvojili su i naslov u drugoj ligi i ove sezone natječu se u Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi Sjever.

U novoj sezoni ostali su bez stožernog igrača, Zorana Jeftića koji je otišao u slovenski Ptuj, a više ne brani ni Bruno Varšić.

S druge strane stigli su vratar Alen Grd, Ivančan Teodor Kelemen, povratnik Rene Lovrenčić i Martin Minđek.

U novoj sezoni 1. HRL Sjever dobro su krenuli i nakon četiri kola bili na trećem mjestu s tri pobjede i porazom. U nastavku su malo posustali, upisavši dva poraza i pobjeda. Nakon sedam kola, vidovečki rukometaši drže sedmo mjesto lige s osam osvojenih bodova, koliko ima i petoplasirani KTC.

– U prva četiri kola igrali smo iznad svojih očekivanja, no kasnije su se ozlijedili Kelemen i Lovrenčić pa smo bili malo hendikepirani. No, realno naša ekipa vrijedi od 7. do 9. mjesta na ljestvici. Cilj je četiri kola prije kraja osigurati ostanak – rekao je Igor Senečić, trener Rukometnog kluba Vidovec koji je prošle sezone igrao četvrtfinale Hrvatskog kupa protiv PPD-a Zagreb.

Kup

– Ove sezone želja je osmina finala i da tamo ugostimo jednog od premijerligaša – dodao je trener Vidovčana.

Nova prvenstvena uzbuđenja, vidovečke rukometaše čekaju sutra, od 18 sati kada dolazi Garešnica.

– Dobro poznajemo momčad Garešnice i oni su 15 posto slabije nego prošle sezone. Očekujem tvrdu utakmicu, no vjerujem da ćemo uzeti nove bodove – zaključio je Senečić.

Započeo je WRC Croatia Rally, u nedjelju jurilice u Varaždinskoj županiji

WRC Croatia Rally započeo je u četvrtak, 18. travnja uz veliki spektakl u Zagrebu, gdje je 68 posada krenulo s intenzivnim pripremama automobila.

U predstojećim danima Rally će se održati kroz pet hrvatskih županija – Zagrebačku, Karlovačku, Primorsko-goransku, Varaždinsku i Krapinsko-zagorsku te Grad Zagreb. Veliki se finalni spektakl očekuje u nedjelju, kada će posljednja četiri brzinska ispita vozači voziti cestama u Varaždinskoj i Krapinsko-zagorskoj županiji.

Prijavljeno je 68 posada iz 35 zemalja, a u najboljoj WRC kategoriji nastupit će čak 8 posada. U najjačoj, Rally1 klasi će tako naslov braniti Velšanin Elfyn Evans, kao i osmerostruki svjetski prvak, Francuz Sebastien Ogier, trenutačno vodeći u ovogodišnjem prvenstvu, Belgijanac Thierry Neuville te brojne druge zvijezde.

Hrvatski vozači koji će također voziti na ovogodišnjem Croatia Rallyju su: Tomas Hrvatin, Željko Magličić, Jan Pokos, Slaven Šekuljica, Igor Tomljanović, Viliam Prodan te Igor Mandić.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.