Svjetsko gimnastičko prvenstvo: Filip Ude u finalu konja s hvataljkama osvojio 8. mjesto

Gimnastičar Filip Ude zauzeo je 8. mjesto u finalu konja s hvataljkama na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Liverpoolu. Ude je nastup završio s ocjenom 12.500.

Bilo je to njegovo peto svjetsko finale konja s hvataljkama i ujedno četvrto pojedinačno. Prošlo je čak 15 godina od Filipovog prvog finala, njemu najdražeg, 2007. godine u Stuttgartu. U Njemačkoj je bio u finalu višeboja i time se plasirao na Olimpijske igre godinu kasnije u Pekingu gdje je osvojio srebro.

Novo svjetsko finale imao je u Rotterdamu 2010. (5. mjesto), pa 2014. u Nanningu gdje je bio srebrni, da bi treće finale čekao do prošle godine u Kitakyushuu (7. mjesto).

Naslov prvaka odnio je Irac Rhys McClenaghan (15.300). Srebrni je bio Jordanac Ahmad Abu Al Soud (14.866), dok je treće mjesto osvojio Armenac Harutyun Merdinyan (14.733).

Ante Mrmić novi je vratar Nogometnog kluba Nedeljanec

Nakon što su predstavili novog trenera Gordana Golika, iz NK Nedeljanca predstavili su i novog čuvara mreže.

Riječ je o Anti Mrmiću, sinu proslavljenog vratara Marjana Mrmića, trenutno trenera vratara u stožeru izbornika Zlatka Dalića.

– Zahvaljujemo se dosadašnjem golmanu Vitkoviću te mu želimo sreću u novoj sredini. Iz NK Varteks stigao je Ante Mrmić. Vjerujemo da će svojim bogatim iskustvom dati veliki doprinos ekipi. Sretno Ante i što više čistih mreža – ističu iz NK Nedeljanec.

Riječ je 31-godišnjaku koji je prošao nogometnu školu nekadašnjeg Varteksa, a potom je preselio i u zagrebački Dinamo. Branio je za Segestu, slovenski Zavrč, Bistru i Inter Zaprešić. Okušao se i u NK Varaždinu, bio je u Tehničaru iz Cvetkovca, a posljednji angažman imao je u Varteksu.