Toplak ipak nadmudrio Varaždince, Lokomotiva slavila s uvjerljivih 4:0

Nogometaši Varaždina poraženi su u Zagrebu od momčadi Lokomotive s uvjerljivih 4:0.

U derbiju začelja Varaždinci unatoč pozitivnim najavama nisu uspjeli doći do bodova kojima bi napravili vjerojatno i ključni korak prema osiguranju prvoligaškog opstanka.

Momčad Lokomotive, koju vodi bivši trener Varaždina Samir Toplak, prvi je pogodak postigla već u 3. minuti preko Maleša. Na 2:0 u 32. minuti je povisio Papadopuolos, a s tim se rezultatom otišlo i na odmor.

U nastavku susreta izjednačenija igra, ali domaćini u samoj završnici ipak postižu još dva gola. Oba puta strijelac je bio Roko Šimić, iz najstrože kazne u 84. te u 86. minuti.

Porazom protiv Lokomotive Varaždinci su si dodatno zakomplicirali borbu za opstanak.

Naime, Lokomotiva je pobjedom došla na svega dva boda zaostatka za Varaždinom. U sljedećem kolu Varaždinci u još jednom derbiju začelja kod kuće dočekuju momčad Istre.

Nogometaši Varaždina mogu pobijediti Slaven u zadnjem kolu i svejedno ispasti

Nogometaši Varaždina kolo prije kraja 1. HNL nalaze se na zadnjem mjestu 1. HNL.

Porazom (3:2) od Rijeke u 35. kolu Varaždinci su si zagorčali život. U istom kolu Istra 1961 je pobijedila Slaven Belupo 1:0 i ostavila Varaždince na posljednjoj poziciji.

Sada kolo prije kraja Puljani imaju 29 bodova, jedan više od varaždinskog sastava. Dva boda više od momčadi Zorana Kastela ima Lokomotiva.

U zadnjem, 36. kolu, NK Varaždin u subotu, 22. svibnja, u 18 sati gostuje kod Slaven Belupa. Istra gostuje kod Osijeka, a Lokomotiva kod Hajduka.

Varaždin ako izgubi u Koprivnici, seli se u 2. HNL. Ako remizira kod rasterećenih susjeda, preskočit će Istru ako Puljani ne pobijede u Osijeku. Ako pak slave Istra i Varaždin, a Lokomotiva izgubi tada će Lokosi u niži rang.

Ali Varaždin može pobijediti Slaven i svejedno ispasti. To će se dogoditi ako Istra pobijedi Osijek, a Lokomotiva pobijedi ili remizira s Hajdukom. Jer u međusobnim utakmicama Lokomotiva je bolja od Varaždina.

Zlatko Dalić objavio popis igrača koji će nastupiti na Euru!

Hrvatska će za manje od mjesec dana otvoriti Europsko prvenstvo utakmicom protiv domaćina Engleske na Wembleyu, a izbornik Zlatko Dalić u ponedjeljak, 17. svibnja objavio je popis od 26 igrača koje će voditi na Euro!

Od nogometaša iz varaždinskog kraja tu je Luka Ivanušec, mladi reprezentativac i igrač Dinama.

Na popisu nema Darija Melnjaka, igrača turskog Rizespora.