Tri medalje za Karla Hajdinjaka i rekord mitinga

PLIVANJE

Na 17. Božićnom mitingu u Čakovcunastupilo je i 14 članova PK Varaždin.

Za Plivački klub Varaždin nastupile su plivačice Anamaria Cmrečak, Simona Crnčić, Marija Erceg, Ivona Jurković i Petra Švetak te plivači Marin Domislović, Karlo Hajdinjak, Martin i Nikola Ključarić, Vito Makoter, Lovro Pintarić, Karlo Rosenthal, Lovro Trojnar te Willi Tropp.

Karlo Hajdinjak je fantastično otplivao 50, 100 i 200 prsno te je u sve tri discipline osvojio zlatnu medalju. Izvrsnim rezultatom 1.14,11 na 100 prsno, Karlo je postavio novi rekord mitinga u B kategoriji (kadeti). Osim toga, isplivao je čak 3 norme za Prvenstvo Hrvatske, i to na 100 i 200 prsno te na 100 kraul.

Uz Karla, na postolje su se penjale i Anamaria Cmrečak, koja je osvojila brončanu medalju na 50 prsno, te Petra Švetak, koja je bila srebrna na 50 kraul.

Nadalje, nadomak medalje, na četvrto mjesto došli su i Lovro Pintarić na 100 delfin, Anamaria Cmrečak na 50 leđno te Karlo Hajdinjak na 50 kraul.

Na kraju, valjda napomenuti i slijedeće odlične rezultate: Marija Erceg (osma na 50 kraul i 50 delfin), Ivana Jakopanec (osma na 50 prsno), Ivona Jurković (šesta na 100 leđno i sedma na 50 leđno), Karlo Rosenthal (peti na 50 leđno) i Martin Ključarić (sedmi na 50 leđno).

Marin Domislović je otplivao osobni rekord na 100 kraul, Simona Crnčić na 50 kraul,prsno i leđno, Vito Makoter na 50 kraul i 50 prsno, Lovro Trojnar na 50 i 100 prsno, Nikola Ključarić na 50 i 100 kraul te na 50 i 100 prsno te Willi Tropp na 50 kraul,prsno,leđno,delfin i 100 kraul i prsno.

FOTO Nogometaši Varaždina dobro parirali Lokomotivi, ali ispali u Hrvatskom kupu

Nogometaši Varaždina nisu se uspjeli plasirati u četvrtfinala Hrvatskog kupa. Bolja je bila Lokomotiva s 3:2.

Skupo su momčad Marija Kovačevića koštale pogreške u obrani, koje je prvoligaška ekipa kao što je Lokomotiva svaki put kaznila.

Na početku susreta probleme gostujućoj obrani, naročito kapetanu Josipu Pivariću radio je rastrčani Ivan Posavec. Baš se on sjurio prema šesnaestercu od centra, izvrtio dvojicu, ali njegov udarac bio je preslab za vratara Ivana Nevistića.

Samo minutu kasnije, u 6. minuti prilika za goste i gol. Varaždinski stoper Jakov Karabatić je pogriješio, Arber Hoxha centaršutom je pronašao Ibrahima Aliyjua koji je glavom s pet metara pogodio za vodstvo.

U 21. minuti Pivarić je srušio spomenutog Posavca za žuti karton. Potom je Igor Postonjski minutu kasnije nabacio u šesnaesterac, a tamo je Marko Stolnik glavom od stative loptu pospremio u mrežu.

Pet minuta kasnije Varaždinci su si sami „skuhali“ pred golom. Nakon što nisu iznijeli loptu, Stolnik je u kaznenom prostoru potegnuo Aliyjua i sudac Duje Strukan je pokazao na bijelu točku. Siguran je bio Pivarić za 2:1. Pritom je Strukan žuti karton neobjašnjivo dao Pellumbiju.

Trener Mario Kovačević na početku drugog dijela uveo je Herreru umjesto Posavca koji je nastavio stvarati probleme gostujućim braničima. Iz agresije se izrodilo izjednačenje. U 48. minuti Teklić je kreirao priliku za Šegu kojeg je nespretno faulirao de Haas i sudac Strukan je opet pokazao na bijelu točku. Siguran je bio Postonjski za 2:2 u 49. minuti.

U 54. minuti sijevnula je varaždinska kontra. Loptu je brzom tranzicijom od Šege preko Vuka, pa do Teklića dovedena do Herrere koji je na kraju pucao pokraj gola.

Trener Čabraja vidio je da je vrag odnio šalu te je u 56. minuti uveo Dabru i Goričana, a desetak minuta kasnije Điru i Miličevića. To je urodilo plodom jer je Lukas Kačevenda nakon malonogometne akcije pogodio za 3:2 u 72. minuti.

No, Varaždinci nisu klonuli i krenuli su po izjednačenje, no Lokosi su ih odlično zatvarali prijeteći iz kontra napada.

Branko Ivanković dao obećanje: Ne pobijedim li s Omanom Kinu, odlazim

Prema pisanjima azijski medija, Branko Ivanković s hrabrim je obećanjem najavio važnu utakmicu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Hrvatski stručnjak i njegov Oman nakon četiri odigrana kola s osvojenih šest bodova drže treću poziciju u Grupi B, a 11. studenog za suparnika će imati trenutno petoplasiranu Kinu.

Oman je u ovim kvalifikacijama gubio od Saudijske Arabije i Australije, a pobjeđivao Vijetnam te Japan protiv kojeg je napravljena jedna od najvećih senzacija azijskih kvalifikacija.

Ivankovićevi igrači slavili su početkom rujna na gostovanju kod Japanaca s 1:0 i odnijeli za mnoge neočekivane bodove.

Rijetki su očekivali da će Oman nakon četiri kola biti u ovoliko zanimljivoj utrci za odlazak Svjetsko prvenstvo, a da su ciljevi najviši mogući unatoč pomalo iznenađujućoj poziciji, potvrdio je i sam Tanac navodnim obećanjem koje je iznenadilo tamošnje medije.

“Dat ću ostavku ako ne uspijem pobijediti u sljedećoj utakmici protiv Kine. Više neću biti izbornik Omana. Preuzet ću odgovornost”, navodno je poručio Ivanković.

Izvor: Sportske novosti