FOTO Nogometaši Varaždina pobjedom protiv Slavije profeštali ulazak u 2. HNL

ODLIČNA ATMOSFERA ZA KRAJ

Na stadionu Varteksa pred 800 gledatelja nogometaši Varaždina pobjedom protiv Slavije iz Pleternice od 3:1 proslavili su ulazak u 2. HNL.

Varaždinci su zaprijetili već u 1. minuti. Dino Kresinger je pokušao glavom, no Matej Blašković, vratar Slavije, je bio na pravom mjestu. Samo sedam minuta kasnije vratar Slavije je uspješno obranio i pokušaj Matije Kolarić s dvadesetak metara. U nastavku Varaždinci su još dva puta zaprijetili, no udarac Domagaja Drožđeka u 21., odnosno Karla Šimeka u 25., otišli su pored okvira. Momčad Zorana Kastela svoju dominaciju je okrunila 29. minuti. Marko Martinga je nabacio, a Karlo Samobolec je glavom s desetak metara loptu proslijedio u mrežu. S minimalnim vodstvom varaždinski nogometaši su otišli i na odmor.

Drugi dio

U sedmoj minuti nastavka Drožđek se našao u “mrtvoj” progodi, no ponovo je gostujući vratar bio na visini zadatka. U 56. minuti gosti su izjednačili iz svoje prve prigode na utakmici. Vinko Ančurovški iskoristio je konfuziju u domaćoj obranio i zabio za 1:1. Ipak Varaždinci su jurnuli po ponovno vodstvo. U 69. pokušao je Šimek, no lopta je otišla preko gola. U 71. nakon ubačaja Šimeka lopta je pogodila u ruku gostujućeg braniča, ali sudac je samo odmahnuo rukom.

Četiri minute kasnije Varaždin je ponovno poveo. Iz kornera je nabacio Drožđek i ponovno je na prvom mjestu u prvo vrijeme bio Sambolec, koji je ponovno glavom loptu poslao u mrežu. Varaždinci su pobjedu potvrdili u 86. minuti. Antolek se ubacio u prazan prostor i loptu plasirao u mrežu.

– Slavija je kvalitetna ekipa i čestitam svojim dečkima na slavlju. Ovu pobjedu posvećujemo našem kadetu Emanuelu Mihaliću koji se bori s tumorom – rekao je trener Zoran Kastel istaknuvši kako se nada kvalitetnim predstavima iduće sezone u 2. HNL.

Varaždinski nogometaši tako su sezonu završili na drugom mjestu lige iza prvaka Međimurja. No, Međimurje nije dobilo licencu za 2. HNL pa će Varaždinci i viši rang. Svakako valja izdvojiti upravu na čelu s predsjednikom Stjepanom Cvekom koji su napravili ogroman posao oko licenciranja.

Istaknimo da je uprava NK Varaždina danas sve počastila besplatnim jelom i pićem, a kako je bilo pogledajte u fotogaleriji Andreje Krobot.

Izvor: Foto: Andreja Krobot

Transfer na pomolu: Zrinjski iz Mostara zainteresiran za kapetana NK Varaždina

U stanci između dvije nogometne sezone pozornost navijača usmjerena je na transfere i pojačanja njihovih omiljenih klubova. Tako mediji u susjednoj BiH pišu da je HŠK Zrinjski iz Mostara zainteresiran za dovođenje kapetana Varaždina Marka Stolnika.

Prve informacije otkrivaju da je Zrinjski spreman kao zamjenu u suprotnome smjeru pustiti Josipa Gačića, bivšeg igrača Osijeka, a nude i postotak od budućeg transfera varaždinskog nogometaša.

Zrinjski je rekorder po osvojenim naslovima prvaka u prvenstvu BiH (6), a posljednju titulu dohvatili su 2018. godine. Prošlu sezonu Zrinjski je završio na 5. mjestu te tako izgubilo poziciju u nekom od europskih kupova.

Boksačica Lea Paska slavila prekidom u prvoj rundi, pobjedu upisao i Luka Starčević

Članovi Boksačkog kluba Fight Club Kovačić sudjelovali su na 3. kolu Hrvatske boksačke lige koje je održano u subotu, 19. lipnja, u Zagrebu. U borbama na otvorenom u dva natkrivena ringa sudjelovalo je 130 boraca, među kojima i šestero boraca Fight Cluba Kovačić.

Lea Paska još je jednom pokazala zašto je izabrana za kapetanicu ekipe. Pobijedila je prekidom u prvoj rundi. Pobjedu je ostvario i Luka Starčević, dok su Borna Tuk, Lovro Cepanec, Gabriel Smotar i Roko Galunić upisali poraze unatoč dobrim borbama.

– Slijedi nam tjedan dana zaslužene pauze nakon koje boksači započinju s mini ciklusom bazičnih priprema uoči početka drugog dijela sezone – poručuju iz Kluba.