Varaždinci neriješeno sa mladom slovačkom reprezentacijom

STOLNI TENIS

U završnom natjecanju u Srednjeeuropskoj Superligi STK Starr susreo se s ekipom U21 Team Slovakia u polufinalu Challenge Play-offa, od 5. do 8. mjesta Superlige. Konačni rezultat prvog susreta, odigranog U GSD Varaždin bio je neriješen 5:5.

Za Varaždince koji u ovom natjecanju nastupaju pod nazivom STK Varaždinski stolnoteniski centar nastupili su: Ronald Ređep, Frane Runjić, Samuel Mabey te mladi Leon Šantek i Nikola Horvat. Izostao je Tomislav Japec koji se oporavlja od lakše ozljede. Za ekipu mlade Slovačke reprezentacije nastupili su: Roman Rezetka, Matus Diko i Alexander Valuch.

Prvi susret bio je igra parova u kojem su Ređep/Franić bili bolji od Valuch/Rezetka 3:1  (11:5, 5:11, 11:7, 11:8), zatim je Ređep pobijedio Rezetku 3:1 (  (11:7, 11:6, 8:11, 11:8), te Mabey Diko 3:1 (11:13, 11:7, 11:5, 11:6). Runjić Valuch odigrali su 1:3 (6:11, 12:10, 7:11, 9:11), a Mabey Rezetka 0:3 (2:11, 3:11, 4:11). Ređep u sljedećem meču pobjeđuje Valucha 3:1 (11:7, 11:6, 8:11, 11:9) i tada Varaždinci u igru uvode i svoje mlade igrače kako bi u susretu koji nije presudan u ovoj sezoni skupili međunarodnog iskustva s vrlo perspektivnim mladim slovačkim igračima. Šantek igra s Dikom 1:3 (6:11, 5:11, 11:7, 11:13), Mabey dobiva Valucha 3:1 (12:10, 8:11, 11:9, 11:.9), Šantek Rezetka 0:3 (6:11. 7:11, 9:11) i Horvat Diko 1:3 (10:12, 9:11, 11:7,9:11).

Uzvratni susret igra se  26. travnja u Bratislavi. Pobjednik susreta ulazi u finale u borbu za 5. mjesto Srednjeeuropske Superlige a protivnik će mu biti SKST Feromax Bratislava, a poraženi će se susresti sa slovenskom ekipom NT Cebtar Otočec.

Hrvatska Superliga nastavlja se pretposljednjim kolom regularnog dijela natjecanja 16. travnja, u kojem STK Starr dočekuje ekipu  STK Donat Zadar. Varaždinci su već počeli pripreme za final four Superlige u koju će najvjerojatnije ući s druge pozicije, iako imaju isti broj bodova s prvoplasiranom ekipom STK Libertas Marinkolor iz Dubrovnika.

1. ŽNL: Tuhovčani u derbiju kola uvjerljivi protiv Novog Marofa

ŠNK Polet Tuhovec

Nogometaši Polet iz Tuhovca su na domaćem travnjaku u derbiju 8. kola 1. županijske nogometne lige nadvisili momčad Novog Marofa. Tuhovčani su slavili s uvjerljivih 3:0. Za sigurnu pobjedu Poleta zabili su Karlo Gredelj, Ivan Vađunec i Renato Sakač.

Još uvjerljivi bili su nogometaši Obreša, koji su kod kuće sa 6:0 nadvisili Čevo. Tri gola za domaći sastav zabio je Nikola Šobak, dva puta u listu strijelaca se upisao Dino Kresinger, a jednom Luka Kumrić.

Istim rezultatom slavila je i Mladost (S) protiv varaždinske Mladosti, dok su Mladost (M) i Sloboda (T) do minimalnih pobjeda od 1:0 stigle protiv Slobode (Vž), odnosno Poleta (C). Plitvica (S) i Zadrugar su remizirali 2:2, a bodove su podijelili i Beretinec i Drava-Ajax odigravši utakmicu bez golova.

Rukomet: Varaždin 1930 izgubio od Nexea, rukometašicama Koke četvrti uzastopni poraz

Rukometaši Varaždina 1930 su ugostili momčad našičkog Nexea. Unatoč početnom visokom vodstvom Varaždinaca, gosti u konačnici odnose pobjedu rezultatom 33:27.

Naime, Varaždin je odlično otvorio utakmicu i u 22. minuti ima veliku prednost od sedam golova (12:5). Gosti zbijaju redove i smanjuju zaostatak pa se na odmor odlazi vodstvom varaždinske momčadi od 14:11. Nexe u nastavku susreta ubacuje u višu brzinu i u samo tri minute dolazi do izjednačenja od 14:14. Izjednačena igra trajala je do 43. minuti kada gosti prvi puta odlaze na dva gola prednosti (21:19). Nakon toga Varaždinci više ne uspijevaju uhvatiti priključak i Nexe dolazi do sigurne pobjede.

U redovima Varaždina 1930 sedam golova je postigao Fabijan Grubišić, dok ih je šest zabio Antonio Budinski.

Niti rukometašice Koke nisu uspjele stići do domaće pobjede. Bolje od Varaždinki bile su igračice Splita koje su slavile s 32:27, nanijevši tako domaćoj ekipi četvrti uzastopni poraz.

Koka je tek u uvodnih 15 minuta uspijevala održavati rezultatsku ravnotežu. Slijedi bolji period igre gostujućeg sastava pa Splićanke na odmor odlaze s vodstvom od visokih 18:12. Stečenu razliku rukometašice Splita bez većih problema održavaju i u nastavku susreta. U redovima Koke je Ivana Dežić zabila devet golova, dok ih je Ines Domjan dodala sedam.