Atletika

Varaždinske maratonke treće

ZAGREBAČKI MARATON

TK Marathon95 ukupno je bio treći u ekipnom poretku u ženskoj konkurenciji.

U nedjelju je održan 21. međunarodni Zagrebački maraton koji je ujedno bio i ekipno državno prvenstvo u maratonu, na kojem su odlično nastupili i varaždinski maratonci.
Posebno se to odnosi na mlade varaždinske trkačice Valentinu Belović i Jasminu Ilijaš koje su u jakoj međunarodnoj konkurenciji osvojile 6. i 8. mjesto te svom klubu TK Marathon95 donijele treće mjesto u ekipnom poretku za državno prvenstvo.
Uspjeh je još impresivniji ako se zna da je to Valentini bio tek 2. nastup na maratonskoj stazi (42,2 km) a Jasmina je prvi put trčala maratonsku utrku.
Muška ekipa (Gregorinčić, Pongračić, Belošević) osvojila je 5. mjesto na prvenstvu države.
Pobjednici maratonske utrke bili su Ana Subotić iz Srbije te Biwot Kipkorir iz Kenije.
Titule državnih prvaka u maratonu osvojili su trkači AK Sljeme iz Zagreba te trkačice AK Veteran.

Atletika

Nastavljena 24. Cross liga Drava

ATLETIKA

Nastavljena je 24. Cross lige Drava, 11. kolom. Nastupilo je 83 trkača i hodača.

Najbrži na najdužoj trkačkoj dionici od 5600 m bili su Robert Miller i Višnja Čonkas, na 2000m Ivan Jakop i Marija Kosi, a u hodanju na 2000 m Boris Lacković, te kod nordijskog hodanja na 2000 m Darinka Kolarić.

Atletika

Lucija Pokos i Kristina Dudek na EP u Švicarskoj

ATLETIKA

Članice AK Sloboda Lucija Pokos i Kristina Dudek, u sklopu hrvatske štafete nastupile su na EP u Švicarskoj.

U kvalifikacijskoj utrci štafete na 4x100m sa Ivanom Lončarek i Nikom Župa zauzele su 15 mjesto rezultatom 45.47. Lucija i Kristina nastupile su i na kvalifikacijama štafete 4x400m zajedno sa Dorom Filipović i Marijom Hižman. Također su zauzele 15. mjesto rezultatom 3:48.10. Obje štafete rezultatima nisu ugrozile nacionalne rekorde, niti su osigurale plasman u finalne utrke ali su veliko iskustvo za mlade atletičarke.