Varaždinski bowlingaši osvojili Prvenstvo Hrvatske u trojkama

Članovi varaždinskog Bowling kluba Medonja, Ivan Kreš, Igor Kolarić i Petar Žganec osvojili su Prvenstvo Hrvatske u disciplini trojke.

Varaždinski bowleri već su u kvalifikacijama pokazali kako su se dobro prilagodili uvjetima mariborske kuglane zauzevši treće mjesto. U polufinalu su zaigrali protiv ekipe zagrebačkog Purgera, a presudno za pobjedu bilo je bacanje  Žganeca 227.

Pitanje pobjednika u finalu bilo je neizvjesno do zadnjeg bacanja u kojem renomirani suparnici iz Nomada nisu zadržali nisu zadržali mirnoću pa je tijesna, ali zaslužena pobjeda 530:528 pripala Medonjama iz Varaždina.

Prvenstvo je održano na stazama BC Strike u Mariboru radi osiguranja boljih uvjeta za natjecanje nego u hrvatskim bowling centrima.

Za Regionalni piše Srebrenko Posavec: Izborniče, kapa do poda

Hrvatska je opet u četvrtfinalu Mundijala. Po meni apsolutno zasluženo jer cijelu utakmicu imali smo inicijativu, posjed protiv živih, hitrih i eksplozivnih Japanaca koji nisu nimalo zalutali u osminu finala Svjetskog prvenstva. Protiv takve ekipe nije nimalo lako imati kontrolu, a mi smo je imali.

U prvom dijelu imali smo dvije, tri opasne situacije po njihov gol i nedostajalo je malo živosti i odlučnosti u samoj završnici da postignemo taj pogodak.

Na kraju su oni postigli pogodak iz prekida iako smo najavljivali da mi moramo biti ti koji će svoje prilike tražiti preko ubačaja u kazneni prostor. U drugom dijelu apsolutno smo se prebacili na centaršuteve u kazneni prostor i to je urodilo plodom.

Tako smo na kraju krajeva i zabili izjednačujući pogodak. Vidjelo se da se Japanci gotovo savršeno brane kad se povuku na 30 metara od svojeg gola iako je naša magična trojka Brozović, Kovačić i Modrić imala par prilika da ih brzo izigra i dođe do opasne situacije, no nekako smo odgađali opasnost po njihov gol.

Moram čestitati izborniku Daliću koji je imao hrabrosti povući krucijalan potez u produžecima. Izvadio je Modrića i Kovačića, a uveo Majera i Vlašića. Ti igrači donijeli su nam svježinu u samoj završnici utakmice.

Ipak, su Kovačić i Modrić odigrali četiri teške utakmice u 12 dana i sigurno su bili umorni, ali rijetko tko bi ih vadio iz igre u tim trenucima. Izbornik je to napravio i kapa do poda.

Moram pohvaliti našu zadnju liniju. Gvardiol opet fantastičan, kao i Lovren. Naš stoperski tandem odlično se nadopunjuje i protivnik im praktički nije stvorio ni jednu pravu priliku.

Na kraju je odlučila lutrija penala, no to nije bila lutrija. Naši odmorniji igrači i fantastični Livaković su bili izvanredni i odveli su nas u četvrtfinale.

Hrvatska nakon penala pobijedila Japan i plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva!

Hrvatska je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva. Dalićevi izabranici pobijedili su Japan nakon penala s 4:2 (1:1)

Izbornik Zlatko Dalić protiv Japanaca odlučio se za dvije promjena u početnome sastavu. Viroznog Bornu Sosu zamijenio je Borna Barišić na lijevom boku, dok je umjesto Marka Livaje u vršku napada krenuo Bruno Petković.

Prvu priliku za Vatrene vidjeli smo u 8. minuti. Japanska obrana zaboravila je na Ivana Perišića koji se ubacio u šesnaesterac, dao je za Andreja Kramarića, no previše je igrača bilo oko njega i njegov udarac završio je u bloku.

U 26. minuti japanskoj obrani je pobjegao Petković, no nije odmah dao loptu za Kramarića i to je uspjela raščistiti japanska obrana.

Zadnjih 15 minuta prvog dijela Japanci su se razmahali. Prvo je Kamada u 40. minuti dobro zaljuljao našu obranu i ušao prema golu, no pucao je preko gola.

Tri minute kasnije stigao je pogodak. Japanci su izveli korner, lopta ima se ponovno odbila na ubacivanje, u kaznenom prostoru najbolje se snašao Maeda koji je s desetak metara loptu poslao u mrežu.

U drugi dio Dalićevi izabranici krenuli su žustrije i pritisak je urodio plodom u 55. minuti. Dejan Lovren ubacio je za Perišića koji je glavom pogodio za izjednačenje.

U 63. minuti Hrvatska je bila blizu vodstva. Kapetan Luka Modrić odapeo je s 30 metara, no japanski vratar Gonda bio je na visini zadatka. Tri minute kasnije Kramarić je odlično pronašao Antu Budimira koji je glavom tukao pored gola.

U 77. minuti pokušao je i Perišić, no njegov pokušaj od bloka je otišao u korner.

Na samoj završnici utakmica se smirila, pa je završilo 1:1 i krenulo se u produžetke.

U prvom produžetku najbolju priliku su imali Japanci. Mitoma je pucao opasno s dvadesetak metara, ali Livaković je uspio ukrotiti njegov udarac.

Najbolju priliku u drugom produžetku imali su Vatreni. Na isteku 120 minute pucao je Lovro Majer, ipak pored gola.

I nakon 120 minuta rezultat je bio je 1:1, pa se krenulo u izvođenju penala.

Livaković je obranio penal Minaminu. Vlašić je zabio. Livaković je obranio i Mitomi. Brozović je siguran za 3:1.

Asano pogađa za 3:2. Livaja pogađa vratnicu. Yoshida. Livaković brani i njemu. Pašalić pogađa i odvodi Hrvatsku u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.